Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

це завдяки мало розумному крадію вдалося закрити справу! інакше кажучи ні на що ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

У категорії матеріалів: 4452
Показано матеріалів: 4271-4280

Сторінки: « 1 2 ... 426 427 428 429 430 ... 445 446 »

5 ПОЖЕЖ У ЛИСТОПАДІ

5 листопада на території «Кемпінгу» ВАТ «Велика Круча» сталося загорання у вантажно-пасажирському автомобілі «Мерседес-Бенц-6090». Причиною слугувало порушення правил експлуатації автообіг¬рівача. 80 тисяч гривень – у таку суму обійшлася водію необережність.
* * *
Через необережне поводження з вогнем 10 листопада виникла пожежа в одній із квартир двоповерхового будинку у Вікторії. Як наслідок - прямі збитки в сумі 5 тисяч гривень.
* * *
20 листопада невідомою особою здійснено підпал господарчої будівлі по вулиці Барвінковій у Пирятині. 1,5 тисячі гривень – така сума нанесених збитків.
* * *
Пожежа у господарчому сараї виникла 26 листопада у Пирятині по вулиці Кутузова. Причиною стало коротке замкнення електромережі. Збитки – 2 тисячі гривень.
* * *
29 листопада через несправність димаря опалювальної печі сталася пожежа у житловому будинку в селі Давидівка. На щастя, обійшлося без жертв і без збитків.
(Матеріал підготовлено за повідомленням ст. інспектора сектора ДПН РВ ГУ МНС України в Полтавській області Ю. Томка).

«ПОЛІСЯНОЧКА» - ТЕПЛИЙ І ТЕРПКИЙ СПОМИН ПРО РІДНЕ ПОЛІССЯ

Ансамбль «Полісяночка» з’явився у Нових Мартиновичах одночасно з появою на Пирятинщині переселенців з чорнобильської зони - із села Мартиновичі Поліського району Київської області. Цей колектив радував односельців ще тоді, коли вони безтурботно проживали у своєму рідному селі Мартиновичах.
І нині «Полісяночка» дарує пісні жителям села, але вже Нових Мартиновичів. Художнім керівником ансамблю є Віктор Брагінець, колектив налічує 9 осіб. Полісяночки майстерно виконують як фольклорні, так і сучасні пісні. Жодне свято у селі не відбувається без виступу улюбленого ансамблю новомартинівчан.
Оксана БОНДАРЕНКО.
Фото автора


В ІМ’Я ЖИТТЯ

Мудрі кажуть, що спогади - це особливий рід зустрічей. Поділилася спогадами про свою сім’ю, батьків Ольга Гурба (дівоче – Повшедна).
Василь Гурійович Повшедний народився 1901 року в селі Замостище у сім’ї козаків. Його батько, Гурій, жив заможно. Мав ліс, левади, добротне обійстя, всяку живність, сільськогосподарський реманент, лавку. Молодий, при силі працював невтомно, при своїй розторопності, хитрості щорічно збагачувався.

ВОНИ ПРАЦЮЮТЬ НА БЛАГО ГРОМАДИ

Розвиток територіальних громад району у значній мірі залежить від роботи органів місцевого самоврядування.
На Пирятинщині місцеве самоврядування представляють 3 депутати обласної ради, 45 – районної, 32 – міської та 230 – сільських рад. Крім того, у самоврядних органах нашого району працює близько 80-ти посадовців.


СНІД – НАЙСЕРЙОЗНІШИЙ ВИКЛИК ЛЮДСТВУ

За даними, опублікованими Всесвітньою організацією охорони здоров’я, нині у світі налічується 33,2 мільйона ВІЛ-інфікованих осіб. У минулому році зареєстровано 2,5 мільйона нових випадків інфікування вірусом і 2,1 мільйона випадків смерті від СНІДу. Майже одна третина всіх нових випадків інфікування і смерті від СНІДу відбувається у восьми африканських країнах, розташованих на південь від Сахари.
В Україні щодня реєструється 48-50 випадків ВІЛ-інфікованих, 12 осіб отримують діагноз «СНІД», 6 – помирають від цієї хвороби. Наша держава стоїть на першому місці в Європі за темпами поширення інфекції. Сьогодні цифра така: 1,6% всього дорослого населення України живуть з вірусом.
Якщо темпи росту кількості ВІЛ-позитивних людей не зупинити, то за прогнозами спеціалістів у 2010 році кількість ВІЛ-інфікованих людей у нашій державі може досягнути 1,5 мільйона, а через 20 років нам загрожує така ж ситуація, як у Африці, де у деяких країнах були інфіковані 30% людей, де існують поселення, які повністю вимерли від СНІДу.

ГРАТИ У ДОРОСЛІ ІГРИ - І ВІДПОВІДАТИ ПО-ДОРОСЛОМУ

Нині все гостріше стої¬ть проблема репродуктивного здоров’я та ранньої вагітності дівчат-підлітків. Народження дитини для неповнолітньої матері не є тим найдорожчим дарунком долі, про який вона повинна дбати усе своє життя.
Про ці проблеми під¬літ¬кового віку – наша розмова з начальником відділу у справах сім’ї та молоді РДА Аллою МЕЛЕНТЬЄВОЮ:

ПАМ’ЯТКА МИНУЛОГО, СВІДОК СЬОГОДЕННЯ

Ця будівля знаходиться хоч і на околиці Білоцер¬ківець, проте на видному місці. Вона могла б стати окрасою села та, напевно, колись і була. Нині ж добротне, величне, але разом з тим обшарпане приміщення церкви зовсім не радує око селян і не слугує їм тим храмом, як має бути…
За переказами старожилів села, у Білоцерківцях колись жив граф Григорій Тернавський, який намагався цілком підкорити своїй владі всіх, у тому числі – представників релігійного культу. На честь свого імені він задумав збудувати церкву – храм святого Григорія. Але на той час у селі вже була дерев’яна церква. Зрозуміло, що двох церков у одній парафії, за святійшим синодом, не могло бути. А щоб збудувати нову церкву, - треба було знести стару. Діючий на той час батюшка був категорично проти такого наміру графа. Тоді Тернавський, який мав винокурний завод та водяний млин, ви¬рішив обійти батюшку і повернути все на свій лад.


НЕ ЗАБУДЬТЕ ПЕРЕДПЛАТИТИ УЛЮБЛЕНУ ГАЗЕТУ!


З 10 жовтня у поштових відділеннях розпочалася передплата друкованих видань на 2009 рік. Станом на 25 листопада однією з найбільш передплачуваних газет у нашому районі є «Пирятинські вісті». Передплатна кампанія на загальноукраїнські видання триватиме до 15 грудня, обласні – до 25 грудня, а районну газету можна передплачувати до кінця грудня. За інформацією начальника Пирятинського вузла «Укрпошти» Андрія Малишкіна, цього року населення передплачує менше періодичних видань, ніж у минулі роки, і пов’язано це, швидше за все, зі зростанням ціни на періодичні видання.
Людмила ВОЛИК.
Фото автора.
Листоноші О. Кравченко, Н. Руденко, М. Нестерко, Г. Захарченко, Т. Гурова, Н. Шабанова з А. Малишкіним.

УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ, СВІТ ВИЗНАЄ

Під таким гаслом Україна вшановувала минулої суботи своїх синів і дочок, які померли у зловісні роки Голодомору 1932-1933 років.

ДЛЯ БЕЗПЕКИ РЯТІВНИКІВ ТА ГРОМАДИ

Кожному з нас хочеться стабільного і спокійного життя. Та, на жаль, часто воно приносить сюрпризи, і не зовсім приємні. А інколи – навіть трагічні. І тоді ми згадуємо про служби, котрі повинні нас захистити. Добре, коли ці служби у повній бойовій і кожної хвилини готові прийти на допомогу постраждалим.

« 1 2 ... 426 427 428 429 430 ... 445 446 »

 
Розробка дизайна — СтудіяWebus