Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

У категорії матеріалів: 4507
Показано матеріалів: 4281-4290

Сторінки: « 1 2 ... 427 428 429 430 431 ... 450 451 »

ЦІНА МАТЕРИНСЬКОЇ ХАЛАТНОСТІ – ЖИТТЯ МАЛЮКА, або ХОЧЕТЕ МАТИ ЗДОРОВУ ДИТИНУ – ВЧАСНО СТАВАЙТЕ НА ОБЛІК

Протягом 2008 року на Пирятинщині четверо дітей померло внаслідок вроджених вад, зафіксовано один випадок материнської смертності, почастішали випадки патологічних пологів.

«Здорові діти – здорова нація», - не випадково цей вислів став крилатим, і сумніви у його правдивості, напевно, ні в кого не виникають. А про здоров’я дітей майбутні матері повинні дбати ще до їх народження. Що буває, якщо цього не робити, - наша розмова з лікарями районної лікарні.
Олена БЕЦА, завідуюча акушерсько-гінекологічним від¬ді¬ле¬н¬ням ЦРЛ:

- Як не прикро кон¬статувати, але на сьогодні у нашому районі почастішали випадки патологічних пологів, що зачасту залежить від самих жінок, котрі не стають вчасно на облік у жі¬ночій консультації, не виконують призначення та рекомендації лікаря. Іноді вони, за станом свого здоров’я, потребують лікування у стаціонарному відділення ЦРЛ або в обласній лікарні, та не роблять цього. А наслідки такого халатного ставлення майбутніх матерів до здоров’я власного та дитини можуть бути плачевними.
Так, останнім часом зросли випадки вроджених вад у дітей. Тільки за минулий рік померло четверо таких дітей. До ре¬чі, ці вади діагностуються, якщо ва¬гітна жінка вчасно проходить УЗД (таке обстеження проводиться зазвичай двічі – на 9-11-му та 18-21-му тижнях вагітності).
У 2008 році зафіксовано й один випадок ма¬те¬рин¬¬ської смертності. Жінка С. померла від кровотечі під час пологів удома. Якби вона народжувала у лікувальному закладі, – цього могло б не статися. Крім того, вагітна не стояла на обліку в жіночій консультації. Як наслідок – жінка померла, п’ятеро дітей залишилося без матері.
Тяжкі пологи та тривале лікування після них мала вагітна К. Жінка страждала на гіпертонічну хворобу в тяжкій формі, ожиріння ІІІ-ІV ступеня, тож за станом здоров’я потребувала стаціонарного лікування та мала народжувати в обласній лікарні. У пологове відділення ЦРЛ вагітну доставили у критичному стані, пологи були важкими, лікування – тривалим.


ЖИЛА-БУЛА ВНУЧКА…І ВКРАЛА У БАБУСІ 60 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

14-річна Наталя, яка мешкає в одному із сіл нашого району, викрала у своєї рідної бабусі близько 60-ти тисяч гривень, більшу частину яких витратила на розваги.
Нещодавно до райвідділу міліції надійшла інформація про те, що у Пирятині з’явилася неповнолітня дівчина, яка розкидається «наліво й направо» великими сумами грошей, купуючи дорогі речі, пригощаючи друзів та знайомих спиртним тощо. Оперативників зацікавила ця інформація і вони провели рейд по розважальних закладах міста та організували нагляд за дівчиною. Затримавши її, працівники міліції, за словами начальника сектора карного розшуку райвід¬ділу міліції Миколи Томаша, виявили у неї 2 мобільні телефони та близько 2-х тисяч гривень.

НАЙМАНЕ ЖИТЛО: ДЛЯ БІДНИХ ЧИ БАГАТИХ?

Нинішня криза торкнулася сьогодні усіх галузей, усіх верств населення, вона щодня наносить удари по звичному життю українців, спричиняючи безробіття, дорожнечу та безгрошів’я.
Не у кращій ситуації опинилися й ті, у кого проблеми із житлом. Хто встиг до кризи придбати будинок чи квартиру, або кому вони залишилися у спадок, - хоча б мають дах над головою. Чим будуть платити за комунальні послуги, – це вже інше питання. Можливо, й сидітимуть у напівхолодній оселі, економитимуть світло, газ, - проте, не залишаться на вулиці.
Гірше тим, хто не має власного житла, - таким доводиться його наймати. Якщо поміркувати логічно: оскільки люди не мають грошей, щоб придбати власну квартиру чи будинок, - значить, належать до біднішої верстви населення. Та, судячи з тих розцінок, які існують у нашому місті на квартири, будинки, що пропонується квартирантам, - наймане житло у Пирятині зовсім не для бідних.

ВІТРИ БЕЗГЛУЗДОЇ ВІЙНИ БЕЗ ПЕРЕМОГИ

[Жовті вітри під пекучим афганським сонцем, де була війна 1979-1989 років, нічого хорошого не приносять, а тільки спалюють, обпалюють, і душа болить у живих за полеглих у тій, по суті, чужій війні.
Гірку данину заплатила Україна за участь Радянського Союзу в Афганській війні, яка тривала 9 років, 1 місяць і 19 днів. Там наші воїни виконували «інтернаціональний обов’язок».
Горнило війни пройшли понад 150 тисяч українців. Не повернулося додому 3 тисячі 360 її синів, з яких: 80 - пропали безвісти та потрапили в полон, 3 560 осіб – стали інвалідами, понад 8 тисяч воїнів було поранено, 505 жінок стали вдовами, осиротіло 711 дітей. У цілому ж, майже за 10 років війни в Афганістані загинуло понад 16 тисяч радянських воїнів, з них – 82 полтавчанина. Троє пирятинців не повернулися з поля бою - це Олексій Сушко, Володимир Свинар, Олександр Перетятько.

ПРИБИРАННЯ КЛАСІВ – КОРИСТЬ Є. А ШКОДА?..

Те, що старшокласники миють підлогу у своїх класах, – традиція не нова, не одне покоління радянських школярів виросло на ній. Перейшла вона і в наш час. Та й немає у цьому занятті нічого страшного – те, що діти мусять прибирати за собою, значною мірою дисциплінує їх, привчає до роботи. От тільки, чи не таїть у собі прихованої небезпеки це буденне, на перший погляд, заняття.
Чи дотримуються діти під час прибирання правил особистої гігієни, чи одягають гумові рукавички, з якого віку можна залучати дітей до цього заняття? На ці запитання одностайну від¬повідь почути навряд чи вдасться. Буває по-всякому: іноді – так, іноді – ні…


ДІТЕЙ З МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИХ СІМЕЙ З ГУРТОЖИТКУ НЕ ВИСЕЛЯТЬ

«У Березоворудському технікумі навчається чимало дітей з малозабезпечених сімей. Нещодавно адміністрацією технікуму було прийнято рішення про те, що студенти мають сплатити за проживання у гуртожитку до кінця навчального року. Але що робити тим батькам, які не мають грошей, аби відразу викласти чималу суму? Наприклад, мене на роботі попередили, що через 2 місяці я буду скорочений, зарплатня в умовах кризи зменшується, тож де брати кошти, - не знаю…», - про таку ситуацію розповів один з читачів «Пирятинських вістей».
З питанням – що робити людям, які зіткнулися з подібною проблемою, - ми звернулися до заступника голови райдержадміністрації Олени САЛМІНОЇ. Вона повідомила, що у подібній ситуації розбиратися треба конкретно з певним випадком. Адже, на її думку, багато сімей вважають себе малозабезпеченими самі, не маючи на це визначених законом підстав. Якщо родина дійсно є малозабезпеченою, має про це довідку, то вона взагалі не повинна сплачувати за проживання дитини у гуртожитку.
Директор Березоворудського державного аграрного технікуму Микола СКАЛІЙ на наше питання відповів, що адміністрація технікуму дійсно змушена була звертатися з проханням до студентів, аби ті оплатили проживання у гуртожитку до кінця року. Робилося це по причині того, що технікум мав сплатити за використаний газ близько 170 тисяч гривень, а виділено з держбюджету було лише 30 тисяч гривень.
Стосовно ж малозабезпечених сімей, М. Скалій підтвердив, що в разі, якщо родина являється такою дійсно і має про це довідку, то діти з такої сім‘ї не платять за проживання у гуртожитку. На даний час більшість студентів оплатила проживання у гуртожитку повністю. Але й ті, хто у силу різних обставин цього не зробив, продовжують проживати у гуртожитку, сплачуючи помісячно, і виселяти їх адміністрація не буде.

ПРОБЛЕМА №1, або ЧИ ВІДЧУЛИ ПИРЯТИНЦІ НА СОБІ КРИЗУ

Сьогодні у всіх на вустах – тільки й розмови, що про економічну кризу в країні. Щодня із засобів масової інформації дізнаємося про те, як у містах України закриваються підприємства, йде скорочення працівників, зростає безробіття, затримується виплата заробітної платиі, через неспроможність людей сплачувати кредити - у них забирають придбані квартири, автомобілі тощо.

Використання процедур примирення у кримінальному провадженні та розширення альтернативи кримінальному переслідуванню

Указом Президента України №311/2008 від 08.04.2008 затверджено Концепцію реформування кримінальної юстиції України. Ця Концепція визначає гуманізацію кримінального законодавства, посилення захисту прав та інтересів потерпілих, гарантоване відшкодування завданої злочином шкоди. Одним із завдань реформування кримінального процесу має стати розширення сфери застосування процедур відновного і примирного правосуддя, відповідно до яких суд прийматиме рішення щодо угоди про примирення обвинуваченого з потерпілим.

ЦЬОГО ЗАБУТИ НЕ МОЖНА

Той щоденник уже пожовк: чи від часу, чи від згустку людського горя і страждань, що записані в ньому. Думав, залишу на згадку внуку. Не витримую, бо навіть від погляду на нього щемить, починає болісно стискатися серце. Близькі це помітили. Сховали. Можна сховати, можна спалити, але як зітреш із па¬м’яті картини, що стали часткою мене самого?
1979 рік. Літак Москва-Кабул приземляється на території Афганістану з 80-ма радянськими офіцерами на борту. Серед них - і я, чорноволосий, повний надій і сил. Нас, військових радників, прислали на прохання уряду Афганістану для надання допомоги в організації військової служби в Народних Збройних силах ДРА.


ПРО СТАН БОРОТЬБИ ЗІ ЗЛОЧИННІСТЮ, КОРУПЦІЄЮ ТА ПРАВОПОРУШЕННЯМИ

У 2008 році на Пирятинщині зареєстровано 206 злочинів. За підсумками минулого року, в районі спостерігається зниження рівня загальної злочинності на 16%.
Проте, проведений комплекс організаційно - правових та практичних заходів не сприяв зменшенню злочинності на деяких її напрямках і криміногенна ситуація в районі залишається ще складною. За 2008 рік у районі зареєстровано 206 злочинів проти 233-х - за попередній рік. Злочини загально кримінальної спрямованості зменшилися з 193 до 179, у тому числі особливо тяжкі - з 11 до 6, тяжкі злочини - з 63 до 56. Збільшилися розбійні напади, грабежі, на високому рівні залишаються корисливі злочини, які займають велику питому вагу від скоєних загально кримінальних злочинів. Нарівні залишилися такі злочини як хуліганство, незаконне поводження зі зброєю.

« 1 2 ... 427 428 429 430 431 ... 450 451 »

 
Розробка дизайна — СтудіяWebus