Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

У категорії матеріалів: 4507
Показано матеріалів: 4331-4340

Сторінки: « 1 2 ... 432 433 434 435 436 ... 450 451 »

ГРАТИ У ДОРОСЛІ ІГРИ - І ВІДПОВІДАТИ ПО-ДОРОСЛОМУ

Нині все гостріше стої¬ть проблема репродуктивного здоров’я та ранньої вагітності дівчат-підлітків. Народження дитини для неповнолітньої матері не є тим найдорожчим дарунком долі, про який вона повинна дбати усе своє життя.
Про ці проблеми під¬літ¬кового віку – наша розмова з начальником відділу у справах сім’ї та молоді РДА Аллою МЕЛЕНТЬЄВОЮ:

ПАМ’ЯТКА МИНУЛОГО, СВІДОК СЬОГОДЕННЯ

Ця будівля знаходиться хоч і на околиці Білоцер¬ківець, проте на видному місці. Вона могла б стати окрасою села та, напевно, колись і була. Нині ж добротне, величне, але разом з тим обшарпане приміщення церкви зовсім не радує око селян і не слугує їм тим храмом, як має бути…
За переказами старожилів села, у Білоцерківцях колись жив граф Григорій Тернавський, який намагався цілком підкорити своїй владі всіх, у тому числі – представників релігійного культу. На честь свого імені він задумав збудувати церкву – храм святого Григорія. Але на той час у селі вже була дерев’яна церква. Зрозуміло, що двох церков у одній парафії, за святійшим синодом, не могло бути. А щоб збудувати нову церкву, - треба було знести стару. Діючий на той час батюшка був категорично проти такого наміру графа. Тоді Тернавський, який мав винокурний завод та водяний млин, ви¬рішив обійти батюшку і повернути все на свій лад.


НЕ ЗАБУДЬТЕ ПЕРЕДПЛАТИТИ УЛЮБЛЕНУ ГАЗЕТУ!


З 10 жовтня у поштових відділеннях розпочалася передплата друкованих видань на 2009 рік. Станом на 25 листопада однією з найбільш передплачуваних газет у нашому районі є «Пирятинські вісті». Передплатна кампанія на загальноукраїнські видання триватиме до 15 грудня, обласні – до 25 грудня, а районну газету можна передплачувати до кінця грудня. За інформацією начальника Пирятинського вузла «Укрпошти» Андрія Малишкіна, цього року населення передплачує менше періодичних видань, ніж у минулі роки, і пов’язано це, швидше за все, зі зростанням ціни на періодичні видання.
Людмила ВОЛИК.
Фото автора.
Листоноші О. Кравченко, Н. Руденко, М. Нестерко, Г. Захарченко, Т. Гурова, Н. Шабанова з А. Малишкіним.

УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ, СВІТ ВИЗНАЄ

Під таким гаслом Україна вшановувала минулої суботи своїх синів і дочок, які померли у зловісні роки Голодомору 1932-1933 років.

ДЛЯ БЕЗПЕКИ РЯТІВНИКІВ ТА ГРОМАДИ

Кожному з нас хочеться стабільного і спокійного життя. Та, на жаль, часто воно приносить сюрпризи, і не зовсім приємні. А інколи – навіть трагічні. І тоді ми згадуємо про служби, котрі повинні нас захистити. Добре, коли ці служби у повній бойовій і кожної хвилини готові прийти на допомогу постраждалим.

ЖИТТЯ ПО-БІЛОЦЕРКІВСЬКИ

Село Білоцерківці заснувалося, за переказами місцевих старожилів, близько 400 років тому. А таку назву отримало, бо його засновники, розвідавши ще не заселені родючі землі, приїхали з міста Біла Церква Київської губернії – звідси й Білоцерківці.
Село мало-помалу розбудовувалося – з’явився цегельний завод, потім церква, школа, згодом – клуб, лікарня тощо. В історії села післявоєнного періоду записано: «…Є сільська лікарня, в якій – 18 осіб медперсоналу, 15 ліжко-місць, функціонує аптека. Працює сільський клуб, де читаються доповіді й лекції на різні теми, силами гуртківців влаштовуються вистави і концерти; діє сільська бібліотека з книжковим фондом у 5400 примірників. Середня школа з 11-річним терміном навчання нараховує 24 вчителів. Матеріальний добробут і культурний рівень селян невпинно зростає…». Так було, а що зараз? Чим нині живе це село? І чи живе?

СПІЛКУЄМОСЯ З ЧИТАЧЕМ

ЩЕ ОДИН АКТ ВАНДАЛІЗМУ НА КЛАДОВИЩІ
Цього разу – в Кейбалівці. Стався він, як повідомив, зателефонувавши до редакції, житель цього села Іван Любрич, позаминулого тижня у ніч з вівторка на середу. На сільському цвинтарі невідомими особами пошкоджено декілька надгробних па¬м’ятників. «А що ж робити молоді? - говорить чоловік. - Адже спортзал у селі не працює, клуб не відкривається. Куди ж їм піти? Тож і розважаються, хто як придумає…».
З приводу випадку, що стався у Кейбалівці, та дозвілля молоді у селі ми звернулися до сільського голови Віктора ДОРОШЕНКА. Він підтвердив, що такий випадок на сільському кладовищі у Кейбалівці дійсно мав місце. Там пошкоджено три надгробні пам’ятники. Сіль¬ський голова повідомив про це міліцію, на місце виїздила оперативна група і на сьогодні правоохоронці працюють над цим питанням.
Щодо організації дозвілля сіль¬ської молоді, то В. Дорошенко запевнив: «У цьому питанні проблем немає. Клуб працює щодня, крім понеділка, по п’ятницях і суботах проводяться дискотеки. Діє у селі і спо¬рт¬зал, є там відповідальна особа – В. Скорик (зараз він перебуває на навчанні). Тож дозвілля молоді організовується. Інше питання: що більш до душі молоді – йти у клуб чи спортзал, або ж у так звані «ганделики». Ні для кого не секрет, що підпільно діють у селі «точки», де у будь-який час доби можна при¬дба¬ти спиртне. Я особисто не раз звертався з цього приводу і до мі¬лі¬ції, і податкової, але … «віз і нині там». А тоді й зрозуміло, що під впливом оковитої декого тягне на «подвиги».

ПОМ’ЯНУТИ КОЖНУ ДУШУ, КОЖНУ ЖЕРТВУ…

Такої трагедії не знав, мабуть, жоден народ. Голодомор 1932-33 років – одна з найтрагічніших, найболючіших сторінок історії української нації.
Дослідники стверджують, що 75 років тому від голоду загинуло понад 8 мільйонів українців. Полтавщина належить до територій, які постраждали найбільше. За даними істориків, кількість жертв Голодомору в нашому краї сягає близько мільйона осіб. У цей період зникли назавжди по¬над 500 малих населених пунктів області.
На Пирятинщині, виходячи з порівняльного аналізу даних перепису 1926 і 1939 років, населення зменшилося на 12 тисяч осіб. І, безумовно, більшість цього сумного підсумку склали люди, котрі померли від голоду в 1932-33 роках.


ЩАСТЯ МОЄ – ДОБРІ Й МУДРІ БАТЬКИ

«Своєму покійному татові Анатолію Пантелеймоновичу та мамі Надії Василівні я, в першу чергу, завдячую за все найкраще у моєму житті. І їм звітую про свої здобутки», - говорить В’ячеслав РОССОХА.


ГАЗЕТА «СВІТ МОЛОДІ» - НА ДРУГОМУ МІСЦІ В УКРАЇНІ

Газета «Світ молоді», що з 2000 року видається у Пирятині, стала переможцем четвертої Всеукраїнської виставки газетних видань для молоді «Молодіжний акцент-2008», зайнявши друге місце у конкурсі «Найкраща молодіжна газета». Виставка проходила 13-15 листопада у Запоріжжі. У ній взяли участь більше ста молодіжних, студентських та шкільних газет з усієї України. Молоді журналісти мали змогу взяти участь у “круглому столі”, майстер-класах, проведених провідними фахівцями, для най¬кращої презентації своїх видань використали заздалегідь підготовлені виставкові площі. Але, звичайно, найприємні¬ше – привезти додому диплом та кубок переможця.


« 1 2 ... 432 433 434 435 436 ... 450 451 »

 
Розробка дизайна — СтудіяWebus