Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ЗАМІСТЬ 15 ДІТЕЙ – БЛИЗЬКО 30

Як живеться дитсадкам і їх вихованцям та скільки насправді малюків у пирятинських дитсадках, – у розмовах з людьми, які мають до них пряме відношення.
Людмила ЗІБНІЦЬКА, методист відділу освіти РДА з питань дошкільного виховання: - Загалом, у районі нині діє 25 дошкільних навчальних закладів. Їх відвідують 888 вихованців, що становить 65% від загальної кількості дітей дошкільного віку району. Як відомо, в останні роки значно зросла кількість дитсадків у селах. У Пирятині діє 5 дошкільних закладів. Кожен з них заповнений, більше того, не всі бажаючі можуть потрапити до дитсадка. Серед інших проблем - те, що в останні роки побільшало дітей з фізичними вадами. Хотілося б, звичайно, для них відкрити реабілітаційну групу, та, на жаль, зараз це зробити неможливо через брак коштів. Харчування цього року теж бажає кращого – раціон набагато гірший, ніж у попередні роки.
Зоя ЄГОРОВА, завідуюча дитсадка «Пролісок»:
- Наш дитсадок переповнений – він розрахований на 50 дітей, а відвідує його близько 80. У старших групах ситуація більш-менш стабільна, чого не можна сказати про ясельну. Бажаючих надзвичайно багато, всіх ми не можемо прийняти. Зараз за списком у ясельній групі 34 дитини, і тільки за рахунок того, що не всі, хто внесений до списку, відвідує дитсадок, група може нормально функціонувати. Як депутат міськради я піднімала проблему переповнення дитсадків неодноразово, але все впирається у відсутність коштів – груп ніхто відкривати не планує.
Валентина ЛУЦЕНКО, завідуюча дитсадка «Берізка»:
- Як і всі ДНЗ міста, «Берізка» переповнена. Більше того – надзвичайно багато людей бажають віддати дитину до дитсадка, але ми не можемо прийняти всіх у силу відсутності місць. Найбільше це стосується ясельної групи, де кількість дітей і так набагато більша за норму. Умов для відкриття ще однієї ясельної групи немає, хоча й це не вирішить проблеми, бо одна група не вмістить усіх бажаючих.
Катерина ШКУРКО, завідуюча ДНЗ «Червона Шапочка»:
- Наш садочок розрахований на 45 місць, а відвідує його 105 – цим, думаю, все сказано. Усі групи переповнені, особливо складна ситуація з ясельною групою – дітей там замість 15 – 27.
Людмила ДУБІНІНА, завідуюча дитсадка «Ромашка»:
- Найбільші проблеми – з ясельною групою, де замість 15 (за нормами) – 30 дітей. У старших групах ситуація більш-менш стабільна, кількість дітей стала. Усіх бажаючих прийняти не можемо і навряд чи найближчим часом щось зміниться у кращий бік.
Дмитро ШАПОВАЛ, міський голова:
- У двох дитсадках – «Берізці» та «Ромашці» - відкрито 1-ші класи. Зроблено це було раніше, коли наповнюваність дитсадків не була такою високою. Тепер, коли дітей значно побільшало, ми плануємо по закінченню цього навчального року закрити ці класи, а приміщення, які вони займають, використати для відкриття нових груп. Поки що це – єдине позитивне зрушення у вирішенні проблеми переповнення дитсадків, яке у нас планується.
Марина НАЗАРЕНКО, мама:
- Моя дворічна донька нещодавно почала відвідувати дитячий садок. Ще рік тому я намагалася «забронювати» місце в дитсадку, що знаходиться недалеко від дому, написала заяву і нібито отримала позитивну відповідь - доньку пообіцяли взяти в ясельну групу після досягнення дворічного віку. Дочекавшись потрібного часу, я звернулася у ДНЗ, але отримала відмову – всі місця зайняті, чекайте, може хтось відмовиться відвідувати, - таку почула відповідь. У розмовах зі знайомими почула, що чекати можу роками – навряд чи хтось відмовиться від місця. На щастя, в іншому дитсадку місце виявилося. Тож тепер хоч і ходити не близько, але дитячий садок донька відвідує.
Аліна КОРНІЄНКО, мама:
- У садочок сина я влаштувала ще коли йому виповнилося півтора року. Але зараз він не ходить в дитсадок – мені не подобаються умови у групі – дітей дуже багато. Поки що сама не працюю, тому й син вдома. Але місце втрачати не хочу, з часом, коли хлопчик трошки підросте, знову підемо.

Ситуація непроста для всіх її учасників – діти недоотримують належної уваги від вихователів, працівники дитсадків виконують подвійну роботу, батьки не завжди при потребі можуть влаштувати дитину в дитячий садок. Шлях вирішення – гроші, яких, як завжди, немає…
Людмила ВОЛИК.
Фото автора.

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Пирятинські_вісті (21.03.2008) | Автор: редакція

Переглядів: 852 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 5.0/2 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus