Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Аби бути захищеним від дифтерії, слід отримувати щеплення протягом всього життя


Після початку епідемії кору, яка вже кілька місяців спостерігається в Україні, у ЗМІ та соціальних мережах почала ширитися інформація про те, що в недалекому майбутньому нам загрожує спалах набагато небезпечнішої хвороби – дифтерії.
Загрозу це захворювання несе як для дітей, так і для дорослих і, аби бути захищеним, щеплення проти нього потрібно робити протягом усього життя. Хоча наразі більша частина дорослого населення України є фактично беззахисними проти дифтерії, адже графіки щеплень збилися на початку 2000-х…
Яка конкретно ситуація на Пирятинщині з цією проблемою, – ми з’ясовували у розмові з лікарями.
Головний лікар ЦПМД Ірина ДЯДЬКОВА:
- Варто пам’ятати про те, що епідемія дифтерії носить циклічний характер, вона повертається кожні 20-25 років. Востаннє Україна глобально зіткнулася з дифтерією у 1991 році і до 1994 року хвороба лютувала не на жарт. Під час тієї епідемії рівень вакцинації впав з 95 до 80%, і цього вистачило. Загалом смертність від хвороби становить майже 50%. Для того, щоб хвороба не поширювалася, щепленими мають бути 95% населення. Вакцинопрофілактика залишається основним способом контролю дифтерії. Згідно календаря профілактичних щеплень, схема імунізації дітей передбачає імунізацію вакциною АКДП, починаючи з 3-х місяців життя (вакцинують тричі з інтервалом 30-40 днів). Ревакцинацію проводять через 9-12 місяців після закінченої вакцинації. Для ревакцинації в 6 та 16 років застосовують АДС-М. Для щеплень дорослих застосовують АДС-М у формі планової імунізації кожні 10 років.
Якщо людина має щеплення від дифтерії, але пропустила ревакцинацію через 10 років, їй робиться одне щеплення від дифтерії, організм згадує отриманий раніше процес вакцинації і в подальшому продовжує виробляти імунітет, а далі потрібно щеплюватися згідно календаря, через 10 років. Ті, хто не має жодного щеплення від дифтерії, повинні спершу зробити два щеплення (з різницею у місяць), а тоді – третє, через 6 місяців і надалі проводити ревакцинацію через 10 років. Також хочу відзначити, що у закладах первинної ланки є вакцина проти дифтерії, тому, в разі бажання, люди можуть звертатися до нас, аби отримати щеплення: сільське населення - в амбулаторії та ФАПи, міське - в Пирятинську АЗПСМ (колишнє поліклінічне відділення) в кабінет №16. За 2017 рік ревакциновано 1040 осіб, за січень 2018-го – 320.
Оксана БРАЖНИК, лікар-педіатр ЦПМД:
- Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом і є особливо небезпечним, оскільки ним вражаються різні верстви населення – як діти, так і дорослі. Тому і вакцинується все населення. Дітям щеплення проти дифтерії починають робити з 2-місячного віку. До досягнення дитиною повноліття (до 18-ти років) вона має отримати 6 щеплень. Підкреслю - імунітет не формується за одне щеплення, потрібно щепитися повністю – у 2, 4, 6 місяців, у півтора року, в 6 років і в 16. В подальшому доросле населення підкріплюючі щеплення має отримувати кожні 10 років. Хвороба, як і всі інші інфекційні захворювання, має свій циклічний перебіг – повторюється через певні проміжки часу. Під час останнього спалаху дифтерії у 90-ті роки в Україні захворіло близько 20 тисяч осіб, близько 800 з них - померли.
Для того, аби спалах інфекції був не страшним, потрібно, щоб рівень імунізації населення відповідав 95-97%. Якщо в минулі роки (2014-2016 рр.) в нас був дефіцит вакцини і багато людей щепилися або не за графіком, або взагалі не щепилися, то, починаючи з минулого року, дефіциту вакцини немає і можна щепити як доросле, так і дитяче населення. На даний час дітей до 6-ти років у нас вакциновано близько 70%, старші дітки – на рівні 80-85%. В наявності у дитячій консультації є вакцина АКДП, якою проводять щеплення дітям віком до 6-ти років. Це - вакцина індійського виробництва. Деякі батьки не хочуть, аби щеплення їхній дитині проводили цією вакциною, оскільки бояться побічних реакцій. Ця вакцина – цільноклітинна, забезпечує сталий гарний потужний імунітет. У приватних клініках можна щепитися полівалентною ацелюлярною вакциною, яка дає імунітет не такої сили і тому потрібно проводити додаткові щеплення. В країнах ЄС, США, де проводять щеплення цією вакциною, роблять набагато більшу кількість щеплень, ніж у нас, бо та вакцина дає значно слабший імунітет. Дійсно, оскільки вакцина цільноклітинна, можуть спостерігатися деякі поствакцинальні реакції, але вони швидко проходять (за 2-3 доби). Вважається, що дані реакції не можна співставляти з тією небезпекою, яку несе ця хвороба та її ускладнення. Адже характерною особливістю дифтерії є те, що складною є як сама хвороба, так і ускладнення після неї, які виявляються у вигляді міокардитів, нефритів, інфекційно-токсичого шоку. Лікується це захворювання тільки протидифтерійною сироваткою, яка має бути введена в перші години після захворювання. На даний час ця сироватка в Україні відсутня. Тому нашими лікарняними закладами лікування може бути забезпечено лише симптоматичне. Все це має наштовхувати всіх, хто читає ці рядки, на думку, що щепитися треба за будь-яких умов. Лише це забезпечує і власну безпеку, і створює колективний імунітет, який не дасть поширитися даному захворюванню.
- Оксано Олексіївно, чи почастішали випадки щеплень дітей після того, як тема поширення кору, а в перспективі - і дифтерії, почала активно обговорюватися у суспільстві?
- Безумовно. І кількість щеплень проти кору набагато збільшилася, і проти дифтерії теж. До нас почали звертатися навіть батьки, які відмовлялися від профілактичних щеплень, і ті, хто не щепилися з якихось тимчасових протипоказань. Щотижня щепимо 50-60 осіб. Це не лише ті, кому вакцинація проводиться планово, а й ті, хто звертається самостійно. Люди звертаюся, аби уточнити наявність щеплень у дітей, в разі їх відсутності, - погоджуються провести вакцинацію.
Я хочу ще раз наголосити, що розмови про можливість спалаху епідемії дифтерії мають під собою реальне підґрунтя, є науково доведені факти: що якщо населення не має колективного імунітету проти якогось захворювання, то воно рано чи пізно з’явиться. Такі інфекції з’являються з регулярністю у 20-30 років у будь-якій країні, незалежно від рівня розвитку, складу населення.
Людмила ВОЛИК

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (09.02.2018) | Автор:

Переглядів: 45 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus