Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Будівництво храму в Дейманівці благословив Вселенський Патріарх Варфоломій


На території села Дейманівки зводиться величний храмовий комплекс, вартість будівництва якого становить близько 60-ти мільйонів гривень. Будується храм у греко-візантійському стилі. Зведення храму на цьому місці благословив сам Святійший Вселенський Патріарх Варфоломій  (Стамбул).
За проектом до складу комплексу увійдуть: храм, амфітеатр для урочистих подій, дзвіниця, каплиці, дитячий майданчик та Братська могила визволителям села з вічним вогнем. Вже зараз видно, що це буде величний православний осередок духовності. Хрест, що виграє позолотою на головному куполі, помітно аж з автошляху Київ-Харків. Біля святого місця в с. Дейманівка вже нині часто можна зустріти відвідувачів: жителів навколишніх сіл та Пирятина, заїжджих з інших куточків України. Священики з прилеглих сіл та міст на православні свята проводять богослужіння, наглядають за ходом будівництва.
Цікаво та змістовно розповідає про хід будівництва дейманівського храму Володимир Миленко, який, власне, і є ініціатором сільського центру духовності: «В рамках проекту «Духовність і відродження» інвестує будівництво Благодійний фонд імені Хідіряна Оганеса Місаковича. Із запланованих коштів на сьогодні освоєно 14 мільйонів. Виконано 80% «чорнових» робіт, а саме: зведено будівлю храму та вісім каплиць, встановлено великий та малі куполи, з натурального піщаника споруджено паркан. Розпочато роботи з оздоблення спеціально відшліфованим піщаником зовнішніх стін – найвитратнішої частини».
Для будівництва відомий український архітектор Олег Слєпцов обрав візантійський архітектурний стиль, найкращим прикладом якого є Софійський собор у Києві.
Розпочалося все, за словами В. Миленка, із встановлення поклонного хреста на в’їзді в село та будівництва за фінансової підтримки ТОВ «Пирятинський делікатес» на місці зруйнованої в роки Другої світової війни Свято-Миколаївської церкви каплиці. Проте, цікавлячись та вивчаючи історію рідного села, спілкуючись з односельцями, Володимир Миколайович не втрачав надію колись відновити саме сільську церкву. На його думку, побудований храм сприятиме відродженню духовності людей, божому благословенню на добрі справи, мир та здоров’я.
Світлана ДОВГЕНКО. Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (10.11.2016) | Автор:

Переглядів: 180 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus