Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Чи загрожує кір пирятинцям?


Про епідемію кору, яка шириться Україною, - нині говорять багато. Особливо питання тривожить родини, в яких є діти, адже саме вони найбільш уразливі до цієї хвороби.
Що воно таке - кір, наскільки він є небезпечним та яка ситуація на Пирятинщині з вакцинацією від цього захворювання, – тема нашої розмови з лікарем-педіатром Оксаною БРАЖНИК.
- Оксано Олексіївно, наскільки нам відомо, на Пирятинщині поки випадків кору, про який так активно всі говорять останніми тижнями, не зафіксовано. Це так?
- На щастя, випадків захворювання на кір у нашому районі, дійсно, поки не зафіксовано. Найбільше потерпають Одеська, Івано-Франківська, Запорізька області та місто Київ. У Полтавській області вже зафіксовано джерело інфекції у Лохвицькому районі, де захворіла ціла сім`я.
- Яка ситуація зі щепленнями від цієї хвороби у нашому районі?
- Справи у нас, на щастя, досить-таки непогані – провакциновано 97% дітей. Наголошую, цей показник реальний і ці всі діти провакциновані. Можливо, ця моя фраза прозвучить трішки дивно, але у великих містах зараз зіткнулися з проблемою, що відсоток вакцинації був штучно підігнаний і велика частина дітей (відсотків 20) насправді просто отримали фальшиві довідки про вакцинацію, тоді як реально їх щеплено не було. Ці міста зараз і потерпають від спалахів кору. В нас же всі щеплення проведені реально. 97% щеплень є достатнім показником для того, аби говорити про колективний імунітет.
- У якому віці діти вакцинуються проти кору?
- Перше щеплення від цієї хвороби робиться в 1 рік, повторне – у 6. Якщо ж виникає вогнище інфекції, то по необхідності щеплення можуть повторно підкріплювати ще людям віком до 30-ти років. Це можуть бути, наприклад, члени родини хворого, учні одного з хворою дитиною класу тощо. Не потрібно підкріплювати щеплення ще одним введенням вакцини дітям віком 7-8 років, які навіть перебувають у вогнищі інфекції, адже вони щеплені нещодавно. Якщо ж дитина старшого віку, підліток, людина віком до 30-ти років, то ревакцинацію за епідпоказниками слід провести. Люди віком понад 30 років менш схильні до цієї хвороби, фіксуються лише поодинокі випадки.
Як правило, не щепленими у нас є діти, яким найближчим часом виповнюється 1 рік чи 6 років, або ті, хто відмовляється від щеплень за релігійними чи іншими мотивами. Є в нас і така категорія, їх, якщо я не помиляюся, 27 чи 28 осіб. Окрім цього, є ще категорія діток, щеплення яким не проводяться за медичними показниками. Протипоказанням до щеплення є тільки гостре захворювання з лихоманкою, тяжкі імунодефіцитні стани – СНІД, ВІЛ-інфекція, тяжкі анафілактичні реакції на попередні щеплення.
- Наскільки високу гарантію того, що дитина не захворіє, дає щеплення?
- Щеплення не дає 100-відсоткову гарантію того, що дитина не захворіє. Але воно є реальною передумовою того, що перебіг хвороби буде легким, без ускладнень.
- Чи є на Пирятинщині необхідна для щеплень вакцина?
- Вакцина є, вона бельгійського виробництва, з усіма сертифікатами, які підтверджують її якість. Щеплення можна провести у будь-який робочий день з 8-ї до 16-ї години у нашому кабінеті щеплень.
- На що в першу чергу батькам звертати увагу, які перші прояви хвороби?
- Перший період захворювання – катаральний, початок перебігу хвороби може бути таким, як і при вірусній інфекції – різке підвищення температури, нежить, головний біль. Але при кору додатковим симптомом є світобоязнь, виділення з очей – кон`юктивіт. Після катарального періоду через 2-3 дні з’являється плямисто-папульозна висипка по тілу. Це вже найхарактерніший прояв цієї хвороби.
- Чи готові наші лікувальні установи до того, що в районі чи місті може спалахнути інфекція?
- Якщо це вірусна інфекція без ускладненого перебігу, лікування просто здійснюється симптоматичне – збивається температура, даються антигістамінні препарати тощо. А лікування ускладнень у разі їх виникнення – пневмонії, енцефаліти, - лікується лише в інфекційному відділенні ЦРЛ.
При нагоді хочу звернутися до всіх батьків: якщо у вас виникають якісь запитання, в тому числі і про наявність у вашої дитини щеплення, зверніться до вашого дільничного лікаря і з’ясуйте реальну картину.
Розмову вела
Людмила ВОЛИК

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (26.01.2018) | Автор:

Переглядів: 36 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus