Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Чому посадовці вдруге декларують свої доходи?

До редакції «Пирятинських вістей» зателефонував житель Пирятина 48-річний Сергій ДУБКО та поцікавився: «Навіщо в країні відбувається друга хвиля декларування? Один раз ми вже побачили статки наших чиновників, народ тільки розізлили. За корупцію нікого не притягнули до відповідальності. То навіщо ж знову дратувати народ?».
Відповідь на ці питання нам дав головний спеціаліст з питань взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи відділу управління персоналом та організаційної роботи апарату РДА Юрій ГОРОШЕНКО:
- Перший етап електронного декларування розпочався восени 2016 року. До списку декларантів потрапили близько 100 тисяч осіб, зокрема: Президент, Прем’єр-міністр, члени Уряду, заступники міністрів, керівники державних органів та їхні заступники, народні депутати України, держслужбовці категорії «А» та «Б», посадові особи місцевого самоврядування 1-3 категорій. Усі вони у 2017 році подаватимуть звіт про статки та витрати вже вдруге і до них мають приєднатися та подати свої електронні декларації за минулий рік ще близько 800 тисяч службових і посадових осіб, зокрема: депутати всіх місцевих рад, державні службовці категорії «В», посадові особи місцевого самоврядування категорій 4-7, військові посадові особи, поліцейські, посадові та службові особи органів прокуратури, СБУ, ДБР, НАБУ, дипломатичної служби, кримінально-виконавчої служби, податкової міліції, керівників закладів охорони здоров’я центрального, обласного, районного рівня, керівників вищих навчальних закладів та їхніх заступників, усіх посадових осіб державних та комунальних підприємств.
Поділ процедури декларування на два етапи зумовлений тим, що для запуску цієї системи необхідно було пройти так званий «перехідний період», щоб система запрацювала. Відтепер усі декларанти будуть заповнювати електронні декларації щороку, таким чином звітуючи перед суспільством про свої статки. Кожен чиновник нині зобов’язаний оприлюднити усе своє майно, заощадження в готівці і на рахунках, незавершене будівництво тощо. І якщо раптом виявиться, що посадовець має незадеклароване майно, - відбутися поясненням «забув» не вдасться. Для таких випадків передбачений штраф.
Можливо, цей процес не такий швидкий. Зараз тривають перевірки раніше поданих декларацій. Та й кожен громадянин може побачити, що задекларував той чи інший чиновник. І якщо посадовець явно «прибідняється» в декларації, - ви можете на правах анонімності повідомити НАЗК про такий факт.

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (24.02.2017) | Автор:

Переглядів: 63 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus