Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ЦРЛ – втратити не можна відстояти


6 лютого в поліклінічному відділенні райлікарні зібралися медики та керівники району і міста, щоб поговорити про медичну реформу, яка відчутно зачіпає Пирятинську ЦРЛ.
Основна проблема - зменшення фінансування медичної галузі в 2017 році, яке поставило під сумнів нормальне функціонування ЦРЛ. Субвенція з Державного бюджету стала меншою, тому значне навантаження перекладається на місцеві бюджети. Завдяки спільній роботі керівників району та міста вдалося досягти порозуміння і погодити додаткове співфінансування райлікарні у 2017 році – по 3 млн. грн. з міського та районного бюджетів. Але є й інші проблеми в медичній галузі району, які потребують обговорення.

У своєму виступі головний лікар ЦРЛ Олександр Гаркавенко наголосив, що лікарня в Пирятині буде. Поки що не відомо, в якому вигляді і які відділення працюватимуть, але зараз основне завдання - зберегти хірургічне відділення, бо саме на ньому можна зосередити роботу й інших відділень.
За словами голови районної ради Сергія Пазюка, будь-які реформи повинні приносити користь пересічному громадянину. «Кожного року держава все більше перекладає фінансування медицини на рівень місцевих бюджетів. У 2017 році нам вдалося спільно забезпечити потреби галузі. Працюватимемо і над покращенням матеріальної бази закладу. Крім того, кожен з керівників на своєму рівні продовжуватиме лобіювати інтереси медиків району», - зазначив голова райради.
Та найболючішим є питання статусу ЦРЛ, адже лікарня планової терапії, а саме такою має стати Пирятинська райлікарня, буде обмежена списком допомоги, до якого ургентна терапія не входить. Голова райдержадміністрації Олег Куча зазначив, що це питання він озвучував голові ОДА Валерію Головку, наголосивши, що хірургічне відділення Пирятинської ЦРЛ має непогану матеріально-технічну базу, добре забезпечене фаховим персоналом, а оскільки наш район знаходиться на автошляху міжнародного значення з інтенсивним рухом транспорту, то значення ургентної допомоги не можна нівелювати.
Міський голова Олексій Рябоконь, звертаючись до медиків, наголосив, що в питанні збереження статусу районної лікарні багато залежить і від них самих. Адже статистика - невблаганна: якщо жителі Пирятинщини будуть їздити лікуватися в сусідні райони і зменшуватиметься навантаження, то кількість ліжкомісць не вдасться зберегти. Тому лікарі зі своєї сторони теж мають докладати максимум зусиль, щоб пацієнти віддавали перевагу медичним послугам Пирятинської ЦРЛ.
Свою стурбованість змінами в галузі висловили і медики. Звісно, розвитку медицина не бачить вже десятки років. Але така оптимізація закладів, яку пропонує Міністерство охорони здоров’я, призведе тільки до погіршення ситуації з надання ургентної допомоги. Тим більше, що у переважної більшості медзакладів на сьогодні є проблема з транспортом. Ні лікарі, ні пацієнти нині не розуміють, що ж, врешті-решт, отримають від цієї реформи і як може покращитися надання медичних послуг, коли лікарів буде менше і вони знаходитимуться далі.
Олександр Гаркавенко зазначив, що саме для зменшення напруги і потрібні такі спільні обговорення проблем. Він подякував усім присутнім і пообіцяв, що такі діалоги будуть проводитися й надалі.
Олена КОЛІНЬКО. Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (09.02.2017) | Автор:

Переглядів: 239 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus