Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

До людей – з відкритими серцями


Серед ряду професій, покликаних допомагати людям, професія соціального працівника – одна з найскладніших. Адже саме соціальним працівникам, які на дому обслуговують одиноких пенсіонерів, інвалідів, доводиться ставати чи не єдиною опорою та зв’язком зі світом для людей із непростими життєвими долями, допомагати тим, хто на схилі літ, втративши здоров’я, не маючи дітей, залишається сам-на-сам зі своїми негараздами.
Відділення соціальної допомоги вдома територіального центру з обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району надає соціально-побутові послуги 478 громадянам похилого віку та інвалідам, старшим 18-ти років. Більшість обслуговують на безкоштовній основі – 440 осіб. Це – одинокі люди, яким звернутися за допомогою більше ні до кого. Є й такі підопічні, які мають рідних, але в силу різних обставин допомогти вони їм не можуть. Ці 38 осіб отримують соціальні послуги на платній основі. У населених пунктах ОТГ обслуговуються 236 осіб безкоштовно та 21 - на платній основі, у селах району: 204 – безкоштовно та 16 – платно. Всього у відділенні працює 53 соціальних працівники: 22 – у населених пунктах ОТГ та 31 - по селах.
На плечах соціальних працівників – ряд обов’язків, виконання яких полегшує життя тим, для кого вони часто - єдина розрада, співбесідник та помічник. Вони і продукти та ліки закуплять (причому зроблять це обов’язково там, де дешевше, аби зекономити копійчані пенсії своїх підопічних), і комунальні платежі сплатять, і приберуть в оселях та на подвір’ях, і допоможуть у приготуванні їжі та пранні білизни. В цілому роблять все, аби хоч якось полегшити життя тим, хто цього потребує, як ніхто, гостро.
Днями ми із завідуючою відділенням соціальної допомоги вдома терцентру Наталією Крицькою побували у кількох підопічних, які перебувають на обслуговуванні у відділенні, поспілкувалися з ними та із соцпрацівниками, які допомагають їм.
Першою побували в оселі одинокої пенсіонерки Лідії БИКОВЕЦЬ. Жінка розповіла про те, як їй допомагає соцпрацівниця Лідія ВАСИК:
- Гарну помічницю я маю. Вона мені зробить і допоможе у всьому, про що попрошу. І в оселі прибере, і одяг випере, і продуктів принесе. А влітку і на городі підсобить, і на подвір’ї допоможе прибрати. Робить не лише те, що написано в її посадових обов’язках, а все, про що попрошу. Одне, що скажу: нам, старим та безпомічним, дуже складно було б без допомоги таких чуйних людей.
Ось якими враженнями поділився Олександр ГАПОНЕНКО, обслуговує якого Наталія ТОМКО:

- Мені важко самому справлятися з багатьма речами у побуті, тому допомога соціального працівника для мене – важлива та необхідна. Приємно, що про людей, які в силу різних обставин залишилися безпомічними, є кому подбати. Я живу сам, родини не маю, здоров’я підводить, тому допомоги потребую в багатьох справах. Наталія – моя помічниця в усьому: і їсти приготує, і прибере в оселі, білизну відвезе в пральню. Надія в мене – тільки на неї.
Хорошим настроєм та сповненою оптимізмом зустріла нас Ніна МУЗИЧЕНКО, інвалід другої групи, яка на обслуговуванні відділення вже понад 15 років. Зі словами вдячності розповідає про свою помічницю Лесю МАРЧЕНКО:

- Вона така розумничка, дуже добросовісна людина. У ній стільки доброти, життєвої енергії, що я сама від неї заряджаюся позитивом. Я їй цілком і повністю довіряю. Всі побутові турботи – на її тендітних плечах: вона і продукти купить, і в будинку прибере, порядок на подвір’ї підтримує: і листя підгребе, і сніг розчистить.
Про чуйних та добрих людей, які працюють у терцентрі, Н. Музиченко написала вірш «Самотності не буває»
І тепло, й затишно в душі,
Коли тебе не забувають,
Коли про тебе люди дбають,
Спішать в оселю в сніг і в дощ.
Коли привітне слово чуєш,
Усміхнені обличчя бачиш,
То радісно стає тобі.
Уклін земний за працю вашу нелегку,
За чесність, доброту.
Спасибі вам, мої рідненькі,
Що ви не вірите в самотність…
Катерина ХОМЕНКО обслуговується у відділенні на платній основі вже протягом 25-ти років. Жінка – інвалід, має доньку, яка проживає в Данії. Про свого соціального працівника Олену ГОЛУМБОВСЬКУ відгукується тільки добрими словами:

- Я задоволена обслуговуванням, тим рівнем послуг, які отримую. Всі соцпрацівники, які до мене приходили за час, протягом якого я користуюся цими послугами, були добросовісні, відповідальні люди.
Марія КОВАЛЕНКО, інвалід другої групи, обслуговує її Тетяна ШЕВЧЕНКО.

До речі, ця соціальна працівниця – одна із найдосвідченіших у колективі, працює у відділенні протягом 27-ми років. Про неї керівництво терцентру відгукується тільки якнайкраще та ставить за приклад молодим працівницям, які тільки-но починають опановувати складну професію – служити та допомагати людям. Підтвердженням цих слів є і відгук Марії Іванівни:
- Протягом двох років мене обслуговує Таня і я дуже задоволена. Вона за мною, як за рідною, дивиться: і випере, і в квартирі прибере, і продукти закупить, і ліки, і обід приготує. Сьогодні от кашу гарбузову зварила. Чуйна, добра, відповідальна, завжди чемна і добросовісна – це все про мою Таню.
Григорій ПЕТРАЧКОВ, інвалід війни І-ї групи:
- Відтоді, як мене обслуговує соціальний працівник терцентру Олена Скляр, моє життя змінилося. Адже людині з такими проблемами зі здоров’ям (чоловік – без ніг, рухається на інвалідному візку) складно в побуті. Її допомога дуже важлива для мене. Окрім цього, приємно, що терцентр надає машину, аби можна було з’їздити в лікарню. Людям важлива така підтримка та допомога, адже ми відчуваємо тепло та турботу і забуваємо про свої негаразди і проблеми.
Людмила ВОЛИК. Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (02.12.2016) | Автор:

Переглядів: 70 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus