Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Доки ж сільській школі бути без спортзалу?


Одна з найбільших сільських шкіл Пирятинського району, Великокручанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, де навчається понад 120 дітей, не має спортивного залу. Уроки фізкультури в учнів цього закладу проходять у коридорах та фойє школи.
Громада села на чолі з сільським головою Іриною Солдатовою спільно взялася за вирішення цієї проблеми.

Найменш фінансово затратний шлях виходу з ситуації - передача сільській громаді спортивного залу колишнього військового містечка, що до середини 90-х років минулого століття розташовувалося у Великій Кручі. У 1996 році спортивний зал у складі майна військового містечка розпорядженням голови облдержадміністрації було передано в комунальну власність району. Райдержадміністрація у свою чергу передала будівлю в управління ВАТ „Велика Круча“ (правонаступником якого зараз є ПАТ «Велика Круча»).
На даний час споруда фактично не використовується. Тому громада села і мала великі надії на те, що будівлю буде передано у комунальну власність громад району і після проведених ремонтних робіт, які, до речі, сільська рада готова повністю провести за бюджетні кошти, учні сільської школи матимуть хороші умови для занять спортом. Тому сільська рада і звернулася до районної та обласної державних адміністрацій з проханням посприяти поверненню споруди в комунальну власність району. ЦІ сподівання не справдилися – задовольнити клопотання немає змоги через категоричне заперечення з боку керівництва ПАТ „Велика Круча“.
Тому сільські активісти і вирішили звернутися за допомогою у вирішенні цього питання до депутата Верховної Ради України Руслана Богдана. 2 лютого народний депутат особисто приїхав до Великої Кручі, де на базі сільської школи відбулася його зустріч з активом села. У зібранні взяли участь депутати обласної ради Іван Близнюк та Андрій Сімонов, голова райдержадміністрації Олег Куча, голова районної ради Сергій Пазюк, сільський голова Великокручанської сільської ради Ірина Солдатова, депутати та члени виконкому сільської ради, директор Великокручанської школи Віктор Дворник, громадські активісти.
Ініціатори зустрічі передали Руслану Богдану звернення з приводу порушеної проблеми, під яким - понад 100 підписів жителів села, та пакет документів, відповідно до яких споруду спортзалу було передано в управління ВАТ «Велика Круча». Передаючи документи, сільський голова Ірина Солдатова відзначила, що громада дуже сподівається саме на підтримку народного депутата, адже самотужки вирішити проблему вони не в змозі. Зі свого боку Р. Богдан, приймаючи документи, відзначив, що зробить усе можливе, аби допомогти жителям села.
Саме при посередництві Руслана Богдана було розпочато довгоочікуваний громадою діалог з Іваном Близнюком, який після запрошення народного депутата приєднався до зібрання. Йому було донесено позицію Великокручанської громади, яка хоче домогтися того, щоб спортзал, який фактично не використовується близько 20-ти років, став осередком спортивного життя сільської молоді. І. Близнюку було запропоновано проявити громадянську позицію і добровільно, без паперової тяганини, передати спортзал районній або сільській раді. Йти на такий крок Іван Федорович в ході зустрічі не погодився. Натомість запропонував наступний варіант: ПАТ «Велика Круча» за власні кошти ремонтує заклад протягом найближчого часу та дозоляє школярам використовувати приміщення під час проведення уроків фізкультури, а сільська рада оплачує енергоносії, які використовуються протягом занять. Ця пропозиція великого ентузіазму у присутніх на зустрічі не викликала, адже, за словами сільських активістів, якби керівництво ПАТ «Велика Круча» мало такі наміри, то вже давно втілило б їх у життя, а не спостерігало за тим, як цілі покоління школярів проводять фізкультуру у шкільних коридорах.
Як один із шляхів виходу з непростої ситуації, Руслан Богдан підтримав пропозицію, озвучену на зібранні заступником голови районної ради Олексієм Гусаком, про можливість спорудження спортивного залу на території школи із застосуванням сучасних технологій будівництва. Народний депутат пообіцяв підтримку у втіленні цієї ідеї, зокрема, в плані залучення коштів з Державного бюджету. Хоча він відзначив, що підтримає кожну з ініціатив сільської громади: яким чином вони вирішать розв’язувати проблему відсутності спортивного залу, в тому й отримають підтримку Руслана Богдана.
Крім того, громадський активіст з села Велика Круча О. Чередник підняв проблему непродуманого, неефективного, на його думку, реформування районних владних структур, галузі освіти та медицини. Звернення з переліком цих питань також передані народному депутату Руслану Богдану, який пообіцяв у найближчий час озвучити їх у Верховній Раді України.
Людмила ВОЛИК. Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (09.02.2017) | Автор:

Переглядів: 132 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus