Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Доля Пирятинської «первинки» досі не вирішена...


Реформа галузі первинної ланки медичної допомоги стартувала в Україні з 1 січня цього року. В зв’язку з цим заклади «первинки» та їх пацієнтів чекає ряд змін, пов’язаних з організацією роботи лікарських установ, процесу прийому хворого. Час реформ – завжди непростий.
У Пирятині ситуація складна та неоднозначна ще й тому, що досі не визначена доля приміщення поліклінічного відділення, на яке претендує об’єднана територіальна громада для того, аби створити там свій Центр первинної медичної допомоги, та який не передає з власності територіальних громад району районна рада.
Зустрічі для пошуків шляхів компромісного рішення в даній ситуації вже проводилися. Минулої середи, за ініціативи голови райдержадміністрації Олега Кучі, керівники району та міста, депутати двох рад знову зібралися, аби шукати рішення – хто і з яким приміщенням залишиться. Дискутували, наводили аргументи, але єдиного рішення так і не знайшли...
Далі наводимо точки зору тих, хто рішення шукав…
Олег КУЧА, голова райдержадміністрації:
- До прийняття рішення про подальшу долю закладів «первинки» в місті треба всім нам підходити виважено, з холодним розумом, керуючись, передусім, інтересами громади, а не власними амбіціями. Моя позиція – спільне утримання однієї структури «первинки» для ОТГ та району з передачею приміщення поліклініки об’єднаній територіальній громаді. Приміщення має бути в того, хто має кошти на його утримання. У бюджеті ОТГ кошти є, районний бюджет, на жаль, має велике недофінансування. Якщо ми найближчим часом не віднайдемо компромісу і не почнемо працювати над тим, аби покращувати ситуацію в «первинці», наші люди просто поїдуть до лікарів з сусідніх районів (відповідно до законодавства, пацієнт може укладати договір з будь-яким сімейним лікарем, незалежно від того, де він проживає). І тоді кошти, які мали б зайти у наші медзаклади (адже фінансування здійснюватиметься за принципом «гроші ходять за пацієнтом»), піде в лікувальні установи інших районів. А наша «первинка», яка зараз і так перебуває у досить-таки занедбаному стані, такою і залишиться…
Сергій ПАЗЮК, голова районної ради:
- Ми хочемо, аби кожен з нас – і об’єднана громада, і районна рада - виконували свою роботу і свої повноваження якісно. Тому, спільно з депутатами, головами постійних комісій райради, виходимо на загал з пропозицією про те, що районна рада передає об’єднаній територіальній громаді приміщення, де нині розміщена дитяча консультація, і ви там створюєте свій Центр первинної медичної допомоги. Приміщення поліклінічного відділення залишається власністю територіальних громад району і його утримувати буде районна рада.
Ігор ШИКЕРИНЕЦЬ, в.о. міського голови:
- Міська об’єднана територіальна громада має повноваження в галузі первинної ланки медичної допомоги. У нас є фінансова можливість вкладати кошти в заклад, розвивати його, аби жителі нашої громади мали змогу отримувати більш якісні медичні послуги. Ми на прикладі ЦНАПу, опорного закладу школа №6, які за короткий проміжок часу стали сучасними закладами з високим рівнем послуг, довели, що ми можемо проводити якісні зміни. Вагомим аргументом є фінансова складова: ми зможемо створювати умови для залучення молодих лікарів, придбаючи для них житло. На даному етапі міська рада готова до двох шляхів подальшого розвитку подій. Перший, більш компромісний, - ми згодні на спільне з районною радою утримання «первинки», але з умовою того, що нам передадуть приміщення поліклінічного відділення, в якому ми зможемо проводити ремонти, створювати гідні умови для пацієнтів та лікарів. Інший шлях – ми можемо створювати свою «первинку» окремо. Але для цього нам знову ж таки потрібно приміщення, на яке ОТГ має право за законом.
Раїса АНДРЕЙЩУК, заступник міського голови:
- Не приймаючи рішення з проблеми, яка зібрала всіх нас у цій залі, ми втрачаємо дорогоцінний час, який би мали використовувати для конструктивної роботи. Місяць з відведених півроку перехідного періоду ми вже втратили. Зараз ми б мали працювати над тим, аби наповнювати наш заклад комп’ютерною технікою, аби створювати умови для наших людей. Більшість сільських закладів охорони здоров’я, ФАПів за останні роки змінилися в кращий бік: там проведено ремонти, закуплено певне обладнання. Тоді як у місті ми не маємо змоги цього робити. Мені особисто прикро, що, маючи чіткий алгоритм дій, які маємо вже зараз робити, ми змушені сидіти, склавши руки… Хоча для нас економічно невигідно йти на спільне з районною радою утримання закладу, - ми готові це робити. Субвенція на «первинку», отримана ОТГ на перші шість місяців поточного року, – більш ніж достатня, в нас є кошти не лише на заробітні плати, а й на розвиток закладів, тоді як район має проблеми з фінансами. Але ми керуємося інтересами жителів громади, яка має право на отримання якісних послуг.
Ірина ДЯДЬКОВА, головний лікар ЦПМД:
- Сільські заклади первинної галузі медичної допомоги в останні роки якісно змінилися в кращий бік... На даний час там умови набагато кращі, ніж у «первинці», яка працює в Пирятині. Роками вона залишалася поза увагою і розвитку не мала… Ситуація повинна змінюватися.
Людмила БЕЗУШКО, депутат районної ради:
- Якщо ми роз’єднаємо «первинку», то більшість персоналу, який зараз працює в цій галузі в місті, перейде до міської структури, де матиме і кращі умови праці, і вищу заробітну плату. «Первинка» і так відчуває кадровий голод, а буде ще гірше. І від цього постраждає в першу чергу знову ж таки сільське населення.
Олег ТРИСТАН, депутат районної ради:
- Треба напрацьовувати пропозиції та шукати шляхи утримання єдиної структури. Результат наших домовленостей має бути таким, щоб від нього виграли споживачі послуг, зокрема, і сільське населення, інтереси якого я представляю в районній раді, отримувало нічим не гірші послуги від міського.
Кількагодинна дискусія однозначного результату не дала. Тому наразі ситуація навколо «первинки» продовжує залишатися невирішеною… А час іде…
Людмила ВОЛИК

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (09.02.2018) | Автор:

Переглядів: 66 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus