Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Дорога в бездоріжжя


Мало того, що в Україні, традиційно, разом зі снігом тане на автошляхах і асфальт, то в Березовій Рудці допомагають перетворити дорогу в бездоріжжя ваговози ТОВ «Дружба- Нова». Посеред села свіжо вибиті справжні рови та ямища. Що вже й казати про дороги, які сполучають населені пункти сільради.
Березоворудчани обурені таким ставленням аграріїв до інфраструктури їхніх сіл. Сільський голова б’є на сполох, та вже не знає, в чиї двері стукати та у кого просити допомоги.

Минулого тижня я здійснила вояж з Нових Мартиновичів до Березової Рудки через Давидівку та Вечірки. Саме цією дорогою з початку березня з Варви до орендованих паїв ТОВ «Дружба-Нова» почало привозити добрива, щоб підживити землю перед початком весняно- польових робіт.
Але проблема в тому, що возили добрива важковаговою технікою, вантажі якої, за словами березоворудчан, перевищують усі допустимі норми. Автошляхи місцевого значення і без того розбиті, ремонтуються вкрай рідко. Законодавством України передбачено обмеження перевезення вантажів не більше 40 тонн (разом з масою транспортного засобу). Крім того, вагові параметри контролюються і по навантаженню на вісі: для навантаження на одиночну вісь – 11 тонн, на здвоєну – 16, на строєну – 22. Жителі Березової Рудки та Вечірок нарікають, що машини з добривами явно перевантажені, адже залишають на асфальті справжні рови.
Минулої осені подібна проблема змусила селян перекрити дорогу та не пропускати техніку, яка вивозила збіжжя із полів сільськими дорогами. Тоді назріваючий конфлікт врегулювали – домовилися, що ТОВ «Дружба-Нова» буде узгоджувати маршрути руху техніки з сільрадою. Але, як говорить сільський голова Василь ПОЗНЯК ТОВ «Дружба-Нова» ігнорує домовленості:
- Від осені минулого року сільгосппідприємство не зверталося до сільської ради з приводу визначення та погодження маршрутів руху техніки. Возять, як їм заманеться. Дороги наші цієї весни просто добивають важкою технікою. Ваговози сільгосппідприємства йдуть колонами прямо через села. Асфальтне покриття ще не встигло достатньо просохнути після танення снігу. Зрозуміло, що поля перед сівбою треба підживити і внести добрива, але ж можна відповідальніше ставитися до інфраструктури наших населених пунктів. Невже так складно почекати тиждень, поки підсохне земля, або хоч через села не направляти важку техніку – розвантажувати на в’їзді до населеного пункту? А найкраще, як і домовлялися, спільно розробити маршрути в об’їзд сіл. Вже сьогодні є кілька надзвичайно проблемних ділянок, де дорога може просто обвалитися. Навіть перевізник по маршруту Вечірки – Березова Рудка – Пирятин вже відмовляється пускати свої автобуси до села Вечірки, бо там автошлях так розбили, що їхати автобусу з пасажирами небезпечно. Поки що керівництво сільгосппідприємства не відповідає на наші письмові звернення. Щоб зрушити питання з мертвої точки, я від імені громади звернувся з листом до Пирятинської РДА та райради.
Голова РДА Олег КУЧА повідомив «Пирятинським вістям», що лист такий вони дійсно отримували і надали відповідь, що сільська рада має повноваження встановлювати дорожні знаки в межах населених пунктів:
- Відповідними спеціалістами РДА було надано рекомендації Березоворудській сільській раді запланувати виділити кошти на придбання та встановлення обмежувальних дорожніх знаків у населених пунктах громади та звернутися до Полтавського облавтодору з проханням встановити знаки на дорогах місцевого значення між селами. Слідкувати за виконанням обмежень на перевезення вантажів, у тому числі і встановлювати спеціалізовані ваги, має повноваження лише дорожня інспекція.
Голова районної ради Сергій ПАЗЮК також знає проблему розбитих доріг в Березовій Рудці та Вечірках:
- Минулого року за участі районного керівництва з ТОВ «Дружба-Нова» проводили обговорення даної теми і представники підприємства погодилися на запропоновані умови. Було домовлено, що сільська рада з сільгосптоваровиробником розроблять маршрут в об’їзд населених пунктів польовими дорогами. ТОВ «Дружба-Нова» планувало заздалегідь прогрейдерувати визначені дороги, щоб мати змогу безперешкодно рухатися ними. Чому нині немає належного діалогу між аграріями та сільрадою, - для мене загадка. Ми отримали лист від Березоворудського сільського голови, але знову ж таки обмежимося рекомендаціями. Адже 100-відсоткові повноваження у вирішенні даного питання має саме сільська рада.
Керівник відділу соціальної політики ТОВ «Дружба-Нова» Олег Власенко так прокоментував ситуацію:
- Наше сільгосппідприємство не може займатися розробленням маршруту для руху техніки територією сільської ради. А від сільського голови ми не отримували пропозицій маршруту. Тому користуємося тими автошляхами, які є. ТОВ «Дружба-Нова» сплачує усі передбачені законодавством податки та дотримується усіх норм користування автошляхами. Ми готові їздити польовими дорогами за умови, що маршрут буде затверджено до початку польових робіт, щоб ми могли грейдеруванням підготувати дороги. Більше того, розроблення маршруту було саме нашою ідеєю.
Очевидно, рішення проблеми збереження доріг у прийнятному стані лежить у площині переговорів і домовленостей. Адже ТОВ «Дружба-Нова» сплачує податки, з яких і мають ремонтувати автошляхи. Мають, але не ремонтують, чи то черга не доходить, чи то ремонтна бригада не доїде. Сільські ради не мають фінансової можливості проводити капітальні ремонти. А ямковий ремонт часто сходить із талим снігом. Отже, треба вчитися домовлятися, аграріям – бути соціально відповідальними, очільникам сільських громад – впертішими і хазяйновитішими. «Я все ж вірю, що ми зможемо знайти компроміс. Адже і ТОВ «Дружба-Нова» зацікавлене працювати на теренах Березової Рудки, і громада знає, що за необхідності підприємство бере участь у вирішенні проблем наших сіл. От цієї зими техніка агропідприємства прочищала вулиці наших населених пунктів від снігу, за що ми щиро вдячні, адже самі б не впоралися так швидко й ефективно. Тому маю надію, що і в питанні доріг ми, березоворудська громада, і ТОВ «Дружба-Нова» почуємо один одного», - сподівається В. Позняк.
Олена КОЛІНЬКО.
Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (17.03.2017) | Автор:

Переглядів: 86 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus