Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ферма у селі – робота у селян


Щорічно у третю неділю листопада Україна, яку через її родючі чорноземи недаремно називають житницею всієї Європи, відзначає День працівників сільського господарства. Це свято мільйонів українців, які своєю щоденною працею забезпечують продовольчу безпеку нашої держави, які сіють хліб та вирощують худобу, які працюють для того, щоб на наших столах був хліб і до хліба.


Напередодні цього свята ми побували на одній з найбільших у районі молочнотоварних ферм – у Смотриківському відділенні СТОВ «Вишневе-Агро» («Кернел»). У господарстві утримують 704 голови ВРХ, з яких 350 голів – дійні корови. Побачене на фермі продемонструвало – у господарстві дбають і про нарощення поголів’я молочного стада, і про якість молока. Утримуване поголів’я – високопродуктивної голштинської породи. Завдяки якісній кормовій базі, яка складається як із заготовлених силами працівників підприємства сіна, сінажу, корнажу, соломи, силосу, зерна, так і покупних - макухи, харчових добавок, соєвого шроту, в господарстві мають високі надої – на кінець року планують вийти на показник 7 тисяч кілограмів на корову.
Продуктивність стада зростає з року в рік і за рахунок селекційної роботи, яка проводиться у господарстві. Для поновлення поголів’я корів у господарстві вирощують власних теличок.
Дбаючи про якість молока, кілька років тому на фермі господарства встановили сучасну лінію доїння, яка унеможливлює контакт молока з зовнішнім середовищем, людськими руками. Доїльний апарат приєднується прямо до молокопровода, по якому рухається до холодильника, де охолоджується до +4 градусів. В результаті отримується молоко вищого ґатунку, яке здають по 9 гривень за кілограм на Яготинський молокозавод.
Як розповіла завідуюча фермою Любов Джим, усього на фермі господарства працює 42 особи, з них 13 – доярок.
- Колектив у нас хороший, дружний. Більшість людей працює вже не один рік. Напередодні професійного свята хотілося б відзначити роботу доярок Олени Ільєнко, Тетяни Іванько, Ніни Артюх, Ольги Шмиги, Марини Вострикової, телятниць Світлани Фисун, Тетяни Литвин, Віри Іванової, телятника Миколи Іванька. Та й усі працівники ферми – добросовісні та віддані роботі люди, - відзначила Любов Іванівна.
Побачене на фермі вселяє віру в те, що завдяки таким господарствам, де цілий рік є робота, де є стабільна заробітна плата, яку в Смотриках, як запевнив нас керуючий відділенням Павло Ткаченко, отримують «число в число», житиме українське село.
Людмила ВОЛИК. Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (25.11.2016) | Автор:

Переглядів: 100 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus