Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інкубаторно-птахівниче підприємство готується до сезону інкубації


У Пирятинському міжгосподарському інкубаторно-птахівничому підприємстві готуються до гарячої пори - сезону інкубації. На даний час у цехах підприємства проходять останні підготовлювальні роботи: триває перемивання та дезінфекція інкублотків, інвентарю, ремонтні роботи електрообладнання, поточний ремонт автомобіля.
Перша закладка яєць відбудеться 28 лютого. Тож придбати перших курчат можна буде вже з 21 березня. Перший молодняк водоплавної птиці з’явиться у продажу в першій декаді квітня.

Ось, що нам з цього приводу розповів директор МІПП Олег НАГОРНИЙ:
- З 27 лютого ми розпочнемо брати яйця від населення на давальницьких умовах. Ціна на цю послугу, планується, буде наступною – за 1 проінкубований лоток (153 штуки) курячих яєць треба буде сплатити 300-350 гривень, за одне проінкубоване качине яйце – 3,5-4,5 грн., за гусяче – 6-7 грн. Тим, хто планує скористатися цією послугою, потрібно обов’язково надати нам ветеринарну довідку.

Цього року на підприємстві планують проінкубувати яєць не менше, ніж у минулі роки. До речі, вже протягом тривалого часу Пирятинське міжгосподарське інкубаторно-птахівниче підприємство займає перше місце в області за кількістю проінкубованих яєць.

Так, за підсумками минулого року на підприємстві було проінкубовано 719 тисяч яєць. Це – надзвичайно високий показник: наприклад, у Карлівському підприємстві, яке розташувалося на другому місці, проінкубовано 356 тисяч яєць. Колектив підприємства невеликий – на постійній основі працює 9 осіб, окрім цього, на сезон інкубації додатково планується взяти трьох працівників цеху.

З історії підприємства
Перші згадки про інкубаторне підприємство у Пирятині датовані 1943 роком. Навесні з Гребінки німецькі окупанти привезли в місто інкубатор і встановили його тут. Вже восени того ж року радянські війська звільнили місто від загарбників. Першим директором підприємства був старший лейтенант, ім’я якого донині не збереглося. Перший наказ по підприємству значиться 9 січня 1944 року і звучить так: «Направити двох підводчиків на двох підводах у м. Кобеляки по масло для електроустановки»… Повернулися вони з відрядження через два тижні – 25 січня 1944 року.
У 1967 році Пирятинська інкубаторно-птахівнича станція брала участь у демонстрації досягнень українського сільського господарства на ВДНГ у Москві. Свідоцтво про це до цього часу прикрашає кабінет керівника підприємства.
За всю історію своєї роботи підприємство проінкубувало близько 40 млн. курячих яєць, 10 млн. – качиних, 6 млн. – гусячих, виведено близько 40 млн. голів молодняку.

Людмила ВОЛИК.
Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (16.02.2017) | Автор:

Переглядів: 99 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus