Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія родини Кобзарів

Нещодавно пирятинський старожил Володимир Юхимович Кобзар (1927 р. н.), який все життя був патріотом України та займав активну громадську позицію, отримав медаль від Святійшого Патріарха Філарета «За жертовність і любов до України». Також днями до В. Кобзаря особисто завітав міський голова Олексій Рябоконь, щоб вручити йому відзнаку Президента України – ювілейну медаль «70 років Перемоги над нацизмом».
Журналісти «Пирятинських вістей» також відвідали Володимира Кобзаря. Під час спілкування він розповів нам про свого батька, Юхима Васильовича Кобзаря, який був учасником Першої Світової війни, та матір, Наталію Іванівну, котра була зразковою ученицею Пирятинської гімназії.
Юхим Кобзар народився у 1898 році в селі Семенівці на Чернігівщині. Вже у 10 років хлопець залишився сиротою й був відданий у найми. У пана було багато і своїх дітей. Але він не жалів ні своїх, ні чужих і дітям частенько від нього перепадало. Досягнувши 18-річчя, Юхим став наймолодшим солдатом 80-го Кабардинського піхотного полку царської армії, якою символічно керував цар Микола II. Під час Першої Світової війни Юхим Кобзар був учасником Брусиловського прориву. Коли закінчилася Перша Світова війна, багато семенівців переїхало жити на Пирятинщину, в тому числі й батько В. Кобзаря.
Мати Володимира Юхимовича була із заможного селянського роду й проживала у Пирятині. Вона добре навчалася й по закінченні школи, за зразкову поведінку й навчання, їй подарували Біблію, яка стала сімейною реліквією. Потім за державний кошт Наталія стала вчитися у Пирятинській гімназії.
Коли Юхим, колишній наймит та солдат, прийшов свататися до Наталії, то мати дівчини знепритомніла, а батько запитав: «А що в тебе є?». Хлопець відповів, що має тільки працьовиті руки. Батьки були проти їхнього одруження, але Наталія покинула домівку й пішла жити до коханого. У шлюбі в них народилося двоє діток - Марія та Володимир. Юхим Васильович був знаним у Пирятині чоботарем, а Наталія Іванівна працювала вчителем молодших класів.
Також В. Кобзар розповів багато цікавого, зокрема, про події, які відбувалися в Пирятині під час Великої Вітчизняної війни, свідком яких він був особисто. Про це читайте у наступних номерах газети.
Світлана ДОВГЕНКО.

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (10.11.2016) | Автор:

Переглядів: 70 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus