Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Іван Близнюк запропонував 4 варіанти вирішення проблеми спортзалу у Великокручанській школі


Останнім часом в районі стала резонансною проблема відсутності спортзалу у Великокручанській школі. До вирішення цієї проблеми долучався навіть народний депутат Руслан Богдан, це питання розглядалося депутатами постійних комісій районної ради, про що ми писали в попередніх випусках районної газети.
Щоб донести громаді свою точку зору з цього приводу, до «Пирятинських вістей» звернувся голова наглядової ради ПАТ «Велика Круча», депутат обласної ради Іван Близнюк:
- Перш за все, хочу зазначити з приводу раніше опублікованої в ЗМІ інформації про те, що приміщення спортзалу колишньої військової частини, яке знаходиться у Великій Кручі, перебуває в комунальній власності громад району. Насправді, це власність ПАТ «Велика Круча». Але суть справи не в тому. Я у Великій Кручі вже 30 років. І до багатьох знакових речей, які тут відбуваються, маю безпосереднє відношення. Зокрема, відкриття першої в Україні пивоварні, облаштування дендропарку та місць відпочинку на березі Удаю, розчистка русла річки, футбольне поле, один з перших в області спортивних майданчиків зі штучним покриттям. Усі ці об’єкти відвідують безліч людей. Можна сказати, що за ці 30 років Велика Круча стала впізнаваним на теренах України брендом.
Вважаю, що я особисто і ПАТ «Велика Круча» не раз демонстрували свою зацікавленість в розвиткові села на користь усієї громади. Тому я запропонував мешканцям Великої Кручі 4 варіанти можливого, на мій погляд, вирішення проблеми відсутності спортзалу в школі, в рамках розв`язання проблеми не лише одного навчального закладу, а розвитку села загалом. Адже, якщо вже вкладати гроші в спортзал, то він повинен бути не просто місцем для шкільних занять фізкультурою, а місцем, де матимуть змогу проводити дозвілля жителі Великої Кручі, на базі якого район зможе проводити чемпіонати з баскетболу, волейболу та інші спортивні змагання. Свої пропозиції я озвучив дітям та їх батькам, вчителям і жителям села, голові сільської ради під час громадського зібрання.
Перший варіант – ремонт приміщення спортзалу колишньої військової частини. Його розглядає як основний сільська рада. Такий проект, за попередніми розрахунками, сьогодні коштуватиме 5-8 млн. грн. Але це приміщення має розміри 11,5х29 м. Тобто, для баскетбольного і футбольного майданчика місця замало. А це значить, що такий проект коштуватиме значні гроші, а в результаті громада отримає лише зал для шкільних занять фізкультурою. У 2002 році ПАТ «Велика Круча» було виготовлено проект за 70 тис. грн. та 950 тис. грн. вкладено в ремонт цього приміщення, щоб його просто зберегти, аби воно не зруйнувалося (укріпили фундамент, обклали цеглою, укріпили металоконструкціями тощо). З тодішнім сільським головою було домовлено, що ПАТ «Велика Круча» візьме на себе всі витрати з ремонту та утримання, діти зможуть займатися в цьому приміщенні фізкультурою, а школа відшкодовуватиме тільки енергоносії виключно за ці заняття. Звісно ж, щоб мати змогу утримувати об’єкт, ми планували також і надання платних послуг, таких як тренажерний зал, масажний кабінет та фітобар. Але тоді цей проект не був реалізований, оскільки сільська рада не знайшла можливості оплачувати енергоносії.
Другий варіант – побудувати абсолютно новий спортивний зал між школою, берегом річки Удай та «Кемпінгом». За умови, що сільська рада надасть ПАТ «Велика Круча» цю земельну ділянку в довгострокову оренду, ми зобов’язуємося власним коштом побудувати сучасний об’єкт. Ми готові не виставляти рахунки за енергоносії школі за заняття фізкультурою в цьому спортзалі. Тобто учні зможуть проводити уроки та займатися гуртковою роботою безкоштовно, про що ми готові навіть укласти угоду і нотаріально засвідчити хоч і на 50 років. На прохання акціонерного товариства одна компанія вже провела розрахунок вартості такого спорткомплексу - вона становить 7,9 млн. грн. Такий проект ми зможемо повністю оплатити та реалізувати за півтора року, тобто, якщо рахувати від сьогодні, то 1 вересня 2018 року діти вже зможуть відвідувати новий спортивний зал. Його внутрішні розміри - 26х44м, він матиме поліуретанове покриття ігрового майданчика, це дасть можливість тут грати і у футбол, і в баскетбол, і у волейбол, більше того – проводити змагання високого рівня. До того ж, спортзал буде обладнано душовими кабінками та кімнатами для переодягання. Об’єкт матиме каркасну конструкцію, яка вкриватиметься двошаровим тентом з теплоізоляцією. Такий варіант вирішення проблеми дасть можливість не лише учням школи займатися фізкультурою, а й проводити в спортзалі районні та обласні змагання. Більше того, на сьогодні в Пирятині немає жодного баскетбольного майданчика, який би за розмірами відповідав вимогам проведення чемпіонатів обласного рівня.
Третій варіант – перебудова старої будівлі, яка знаходиться на території ПАТ «Велика Круча». Її розміри - 20х40м. Цей варіант є альтернативою другому варіанту, якщо сільська рада з якихось причин не зможе виділити у користування ПАТ «Велика Круча» земельну ділянку поблизу школи. Можна зберегти фасадну стіну цієї будівлі та побудувати всередині цього об’єкта каркасний спорткомплекс, як у другому варіанті. Але доведеться витратити більше ніж 7,9 млн. грн., адже необхідно частково розібрати стару будівлю. І це займе близько 2-3-х років. Крім того, це не настільки зручно для учнів, бо ця будівля не так близько до школи.
І останній, четвертий варіант – будувати нову школу зі спортзалом. Цей варіант також актуальний для села, адже нинішнє приміщення - старе. А наші діти достойні того, щоби навчатися у максимально сучасних умовах. На реалізацію цього варіанту ПАТ «Велика Круча» готове виділити 2 млн. грн., за умови, що у сільської ради знайдуться ще партнери, зацікавлені реалізувати такий проект. Ми хочемо бути впевненими, що виділятимемо свої кошти на проект, який планово і поетапно буде втілюватися в життя. Щоб не вийшло так, що наші кошти витратяться на проект та фундамент, - і на тому будівництво призупиниться, бо не буде інвесторів.
Коли я озвучив на зустрічі свої варіанти, один з депутатів сільської ради заявив, що спортзал – це мій бізнеспроект і я матиму зиск від цього. В мене просто не- має слів…
З присутніми на зустрічі мешканцями села було домовлено, що ці чотири варіанти обговорюватимуться до наступного вівторка, а 7 березня ми знову зустрінемося, щоб вирішити, на якому з варіантів спортзалу зупинить свій вибір громада Великої Кручі. Єдине, що я попросив, щоб на цій зустрічі не з’являлися депутати сільської ради, яких я називаю «ортодоксальними», адже вони постійно гальмують усі позитивні зміни в селі. Зокрема, в квітні 2014 року саме ці семеро депутатів були проти перейменування вулиці Леніна у Великій Кручі на вулицю Героїв Майдану. На той час це було дуже прогресивне рішення і, врешті-решт, все ж сільська рада проголосувала за перейменування. Цим сімом депутатам важко що-небудь пояснити.
Мешканців села під час зустрічі найбільше зацікавив другий варіант. Та і для мене він - найперспективніший. Тому чекаю на взаємопорозуміння.

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (03.03.2017) | Автор:

Переглядів: 138 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus