Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Як це - бути господарем у своєму домі?


З 2015 року в Україні активізувався процес створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Це пов’язано з вимогою чинного законодавства від 1 липня 2016 року: ліквідувати ЖЕКи та передати управління багатоквартирними будинками приватним керуючим компаніям чи ОСББ. Для Пирятина, звісно ж, актуальний якраз останній варіант. Тож ми спробували розібратися, що таке ОСББ і як вони функціонують у нашому місті.


Отже, ОСББ – це неприбуткова організація, створена власниками житлових та нежитлових приміщень для спільного користування, утримання та управління своїм будинком і прибудинковою територією, а також для юридичного оформлення їхніх майнових прав на будинок та прибудинкову територію. Для створення ОСББ необхідно провести установчі збори, на яких мають бути присутні не менше половини власників квартир. На цих зборах необхідно ухвалити статут, кошторис ОСББ, обрати голову та правління. Після цього відбувається державна реєстрація ОСББ у державного реєстратора. За однією адресою може бути створено лише одне ОСББ. Об’єднання функціонує як юридична особа, несе лише управлінські повноваження і не стає власником будинку в цілому – співвласниками будинку залишаються власники квартир. Така форма управління дає право співвласникам самостійно обирати надавача послуг з обслуговування будинку, встановлювати розмір квартплати та вирішувати, на які цілі витрачати кошти.
В Пирятині на сьогодні функціонують 12 ОСББ. Більшість із них – нові, їм ще й року не виповнилося, але вже мають позитивні результати. Голова ОСББ „Соборна 47“ Людмила ТУЧІНА розповіла нам про специфіку роботи, проблеми, перспективи та плани об’єднання:
- Людмило Василівно, розкажіть, як створювалося ОСББ?
- На початку 2016 року, коли стало відомо, що з 1 липня організація обслуговування повинна здійснюватися виключно через ОСББ або приватні керуючі компанії, ми почали обговорювати це питання. Нас, як власників квартир, зацікавила можливість самостійно встановлювати тариф, визначати, на які цілі витрачати кошти. Очевидно, що краще знають проблеми будинку ті, хто в ньому живуть. Тому вже 25 травня було проведено загальні збори жителів будинку, на яких постановили: створити ОСББ. Мене обрали головою, ще маємо бухгалтера, правління та ревізійну комісію. Але всі працюють на громадських засадах, грошової винагороди за цю роботу ми не отримуємо.
- Важко було переконати мешканців вступити в ОСББ?
- Більшість власників квартир і переконувати не треба було, адже всі ми були свідками того, що КП „Каштан“ не справляється з утриманням в належному стані нашого будинку. Не знаю, чи об’єктивні на те причини, але це факт. Більше 80% погодилися одразу. Хоча декілька мешканців і досі, навіть бачачи позитивні зміни, критикують створення ОСББ і не платять внески. Навіть приказка така народилася: „Хочеш взнати сусіда – створи ОСББ“.
- Скільки квартир у Вашому об’єднанні?
- 42 квартири. Крім того, внески платять аптека та банк, що займають нежитлові приміщення будинку на першому поверсі.
- Розкажіть, як управляєте спільною власністю? Яких результатів вже досягли?
- По-перше, ми порахували наші потреби і вирішили збільшити тариф, тепер він становить 2,38 грн. за кв. м. В місяць ОСББ отримує в середньому 5 тис. грн. З них 415 грн. платимо КП „Каштан“ за вивіз твердих побутових відходів. Також платимо за освітлення в під’їздах близько 300 грн. Решту суми, за рішенням зборів, витрачаємо на ремонт та покращення технічного стану будинку. Зокрема, замінили на пластикові труби дворової каналізаційної мережі будинку, в підвалі відновили освітлення та облаштували відмостки, частково відремонтували дах, довели до ладу систему теплопостачання, адже на початку опалювального сезону виявилося, що вона не відповідає нормам. Усі роботи виконували власними силами. Як виявилося, серед мешканців будинку маємо і електрика, і сантехніка, і зварювальника, і штукатурів. Працювали гуртом, злагоджено, тому і кошти на підрядниках зекономили, і роботи виконали якісно, бо ж для себе. Користуючись нагодою, хочу відзначити за відмінну роботу, наполегливість і відповідальність молодих і літніх альтруїстів О. Хнирьова, С. Костенка, В. Польського, А. Тучіна, В.Тучіна, А.Маленкова, Д. Маська, І. Назарка, М. Водька, Ю. Грицая, Ю. Ніколаєва, В. Кругляка.
Крім того, скористалися державною програмою кредитування заходів з енергозбереження та замінили вікна в під’їздах на металопластикові. З 35 тис. грн. цього кредиту держава відшкодувала 18 тис. грн., ще 3 тис. грн. виділено з районного бюджету.
- Що змінилося, коли жителі самостійно стали управляти будинком?
- Такої кількості робіт з утримання будинку за чотири місяці повний рік жодна багатоповерхівка міста, в тому числі й наша, не бачили, мабуть, ніколи. ОСББ дає можливість виконувати більшість робіт швидше і якісніше. Адже нам не потрібно чекати виділення коштів з місцевого бюджету, зачасту тривалої процедури їх освоєння. З’являється проблема – самостійно загальними зборами вирішуємо, як її усунути, і працюємо швидко й ефективно. Люди, ніби ожили: якщо раніше кожен сидів у своїй квартирі і кивав на комунальників, то зараз мешканці активізувалися.
- З якими проблемами зіштовхнулося ваше ОСББ за час існування?
- Влітку цього року буревій значно пошкодив покрівлю будинку. Щоб її полагодити, нам необхідно було залучити спецтехніку – кран. Ми звернулися до КП „Каштан“ та міської ради. Нам ніби й погодилися допомогти, але ми вирішили не чекати і зробили все самостійно. Звісно, не всі питання вдається залагодити власними силами. От вхідні двері в під’їздах замінити – надто дорого для нас. Спробуємо шукати спонсора. Але ми дивимося в майбутнє з оптимізмом. Невирішені проблеми - лиш ті, які ще не пробували вирішувати.
- І наостанок, що порадите тим, хто ще сумнівається, чи створювати у власному будинку ОСББ?
- Пораджу не боятися і створювати об’єднання співвласників та бути господарями у власному домі.
Розмову вела
Олена КОЛІНЬКО.
Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (11.01.2017) | Автор:

Переглядів: 104 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus