Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Які найпопулярніші імена серед пирятинських малюків


Про це і не тільки знають працівниці Пирятинського РАЦСу, які незабаром відзначать своє професійне свято.
Переважна більшість з нас хоча б кілька разів у своєму житті відвідували цю установу – відділ державної реєстрації актів цивільного стану, який всі ми у розмові звикли називати просто РАЦС. Функції РАГСів гранично прості, проте знаходитися в гущі подій та людських доль часто зовсім не просто.
У Пирятинському районному відділі державної реєстрації актів цивільного стану ГТУ юстиції в Полтавській області працює три жінки – начальник відділу Тетяна Довгопола і провідні спеціалісти Людмила Бойко та Людмила Гребельна.
Щоденно до відділу РАЦСу звертаються десятки пирятинців, адже до повноважень органу належать проведення державної реєстрації народжень, смертей, шлюбів, розлучень, зміни імені, внесення змін та доповнень до актових записів цивільного стану, повторних свідоцтв. Саме такими «сухими» фразами можна окреслити коло їх щоденних професійних обов’язків. Але насправді за кожним зверненням – людські переживання, емоції, долі. І кожного треба вислухати, підтримати, розрадити.
«От, наприклад, зараз ми реєструємо смерть, під кабінетом довідку чекають рідні померлої, а вже за годину до нас прийдуть реєструватися молодята. У нас, як, мабуть, на жодній іншій роботі не видно тієї істини, коли народ говорить, що півсвіту – плаче, а півсвіту – скаче…», - розповідає про особливості своєї роботи Т. Довгопола.
Відділ РАЦС не лише реєструє, а й зберігає відомості про всі зареєстровані дії – в архіві закладу зберігаються дані за останні 75 років. До нього за відомостями постійно звертається величезна кількість пирятинців, які розшукують втрачені родинні зв’язки, цікавляться інформацією про своїх предків, а також потребують певних довідок при виїзді за кордон тощо.
Окрім цього, починаючи з 2008 року, діє електронна версія Державного реєстру актів цивільного стану, в якому містяться дані, починаючи з 1945 року. Ще одне нововведення для зручності клієнтів – онлайн будинок юстиції. Це - електронний сервіс Мін’юсту, зареєструвавшись в якому, можна отримати чимало послуг, не виходячи за межі власного дому.
Ще один цікавий та позитивний момент роботи РАЦСу – реєстрація новонароджених, адже саме у кабінетах цього закладу малюк отримує свій перший у житті документ і саме тут офіційно отримує своє ім’я. Найпопулярнішими чоловічими іменами цього року, за словами Т. Довгополої, є Роман, Іван, Артем, Ростислав, Дмитро, жіночими – Марія, Вікторія, Валерія, Анна. Серед рідковживаних – Святослав, Любомир, Арсен, Уляна, Еліна, Мирослава. Найбільш нетрадиційними, якими пирятинці називали своїх дітлахів у 2017 році, є імена Дамир, Кірім, Дамір, Філіп, Мірослав та жіноче ім`я Дагмар.
Людмила ВОЛИК.
Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (14.12.2017) | Автор:

Переглядів: 63 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus