Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Яким був 2016-й для громад Пирятинщини


Кінець року - традиційний час підведення підсумків. Яким видався 2016-й для районної ради та сільських громад району, – тема нашої розмови з головою районної ради Сергієм ПАЗЮКОМ:
- Сергію Георгійовичу, яким, на Вашу думку, видався 2016-й для сільських громад району?
- Рік, що минає, я вважаю, був досить успішним для Пирятинщини – ми багато із задуманого змогли втілити в життя, незважаючи на ті труднощі в роботі, з якими стикалися, не дивлячись на ті проблеми, які мусили вирішувати. Передусім, досягненням в роботі районної ради вважаю те, що ми дали змогу сільським громадам вирішити певні проблеми своїх сіл шляхом участі у районному конкурсі проектів, що дозволило вкласти у розвиток інфраструктури сільських населених пунктів близько 3,3 мільйона гривень, та проектів ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІІ фаза». Позитивом є те, що громади самі визначалися з тими проблемами, які необхідно вирішити, розставляли пріоритети і ставили собі цілі. Окрім цього, вони самі працювали над розробкою проектів, захищали їх, відстоювали інтереси своєї громади на районному рівні. Цим самим усі сільські ради зрозуміли, що під лежачий камінь вода не тече, а активна позиція навпаки дозволяє залучити кошти у розвиток своїх громад. Цей рік показав: якщо працюєш, – маєш результат.
- Окрім районного конкурсу проектів, які ще програми, що працюють на покращення добробуту громади району, були розроблені та профінансовані з районного бюджету?
- Серед таких програм мені особисто імпонує програма, яку ми розробили спільно з райдержадміністрацією для усунення такої проблеми як лейкоз корів. З районного та сільських бюджетів протягом 2016 року виділялися кошти на виплату компенсацій за здачу лейкозних корів. Цього року таких корів було здано 19. Ця програма діятиме і в наступні роки, що дозволить зробити район більш чистим від цієї хвороби, а з часом, ми сподіваємося, і зовсім позбутися її.
- Запровадження цього року районного конкурсу проектів дало гарний результат. Які плани маєте на наступний рік? Що робитимете у селах району?
- В наступному році плануємо активно працювати над вирішенням однієї з найактуальніших проблем сучасності – над цивілізованим поводженням з твердими побутовими відходами. У селах нашого району – понад 25 сміттєзвалищ, всі вони, звісно, несанкціоновані. Побутовими відходами захаращені лісосмуги, узбіччя доріг і з цим треба щось робити, бо за кілька років перетворимо наш район на суцільний смітник. Тому, як шлях виходу з такої ситуації, плануємо створити у кожному з сіл кілька пунктів для збору ТВП від населення. Зібране сміття будемо вивозити на ліцензований полігон у Пирятині. Аби реалізувати задумане, будемо брати участь в обласному конкурсі проектів, щоб залучити до вирішення проблеми і позабюджетні кошти. Ми плануємо придбати сучасний сміттєвоз, який би за один рейс міг вивозити до 18 кубометрів сміття. Районна рада візьме на себе зобов’язання по облаштуванню майданчиків для збору сміття. Дуже сподіваюся, що наступного року активно попрацюємо в напрямку втілення задуманого в життя. У нас підписаний договір про співпрацю між районною та сільськими радами району. Це дає змогу спільно вирішувати певні проблеми, в тому числі, сподіваюся, й цю.
- Цього року районній раді, депутатському корпусу довелося працювати в нових умовах, адже створення об’єднаної територіальної громади стало своєрідним викликом для влади, коли на початку року довелося передавати заклади освіти, культури ОТГ? Як зараз оцінюєте ситуацію, що виникла у зв’язку з цими процесами?
- Світ не стоїть на місці. Іде реформування, яке дає, на мою думку, як позитивні, так і негативні проміжні результати. Прикро, що при проведенні реформ їх розробники та ті, хто втілюють їх у життя, часто забувають, для кого це все робиться, - забувають про людину, інтереси якої повинні стояти на першому місці, а не на останньому, як відбувається у нас. Говорячи про децентралізацію, слід розглядати цю реформу як ту, яка покликана зберегти село. Але в нашому випадку вона працює на інше. Звісно, є об’єктивні фактори занепаду села – індустріалізація, урбанізація – збільшення кількості міського населення та відповідно зменшення сільського… Але ми не повинні своїми руками «добивати» українське село. Не можна сліпо «мавпувати» реформи з досвіду інших країн – тієї ж Польщі, Франції. Кожна держава повинна йти своїм шляхом, розробляти свою дорожню карту реформи, яка буде пристосована до умов життя в тій чи іншій країні.
Враховуючи ситуацію, яка виникла в районі зі створенням ОТГ, у нас з`явилося проблем, які не йдуть на користь жителям району. Надзвичайно гостро протягом поточного року перед нами стояли проблеми галузі вторинної медичної допомоги. На районний рівень спустилися фактично всі проблеми Центральної районної лікарні. Ми з районного бюджету виділили 100 тисяч гривень на рентген-плівку, аби для людей ця послуга була безкоштовною. Так само виділяли кошти і на закупівлю реактивів, щоб пацієнти ЦРЛ не платили за аналізи. Так триватиме до 1 січня. А вже з нового року ми виділимо кошти лише на тих пацієнтів, які є жителями населених пунктів Пирятинщини, що не увійшли до складу ОТГ. Міська рада має кошти і повинна дбати про своїх людей, які є платниками податків на її території, завдяки яким наповнюється міський бюджет. Так само ми сплатили левову частку боргу за рентген-обладнання, яким міські жителі користуються точно не менше, а може, й більше, ніж сільські: ми виділили з районного бюджету 752 тисячі гривень на останній сесії, перед тим фактично ще 415 тисяч гривень, тоді як з бюджету ОТГ було виділено лише 80 тисяч гривень.
Утворення об`єднаної територіальної громади на теренах району роз`єднало район фактично на дві однакові частини. Це, на мою думку, є однією з причин того, що ми поступово втрачаємо установи, які приєднуються до інших районів, - прокуратура, поліція, зараз уже йде мова про управління Пенсійного фонду, Центр зайнятості.
- Як Ви оцінюєте роботу депутатського корпусу районної ради сьомого скликання?
- Мені як голові районної ради приємно відзначати злагоджену позицію більшої частини депутатського корпусу райради, які схильні до того, аби зберегти район однією структурною одиницею. У Пирятині зосереджено виробничі потужності, розвинута інфраструктура, створення якої є заслугою всього району, всіх людей, які працювали, в тому числі і в селах району.
Пирятинська районна рада завжди приймає рішення соціально відповідально, щоб вони слугували передусім інтересам людей. Адже всі ми – представники органів місцевого самоврядування, обрані людьми, вони довірили нам захищати їхні інтереси, а ми йшли до них із обіцянками. Спільно намагаємося вирішувати на користь жителів району проблеми аграрної галузі, щоб нормальною була співпраця між орендарями та орендодавцями. Переконаний, що місцеві сільгосптоваробники – це ті люди, з якими варто співпрацювати жителям сіл, саме їм слід віддавати в оренду землю, адже вони живуть поряд, їхні діти ходять у ті ж школи та дитсадки, що й усі. Тому я закликаю віддавати перевагу саме цим людям, віддаючи в обробіток землю їм, а не агрохолдингам.
- Що очікуєте від 2017-го?
- Ми маємо амбітні плани на наступний рік. По планових показниках бюджету на 2017-й сподіваємося, що у нас будуть кошти не лише на «проїдання», а й на розвиток. Будемо продовжувати роботу по проектах, по підтримці програм. Звісно, ми сподіваємося, що наступний рік буде кращим, ніж 2016-й, і нам не буде соромно за ті справи та рішення, які ми прийматимемо.
Розмову вела Людмила ВОЛИК

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (23.12.2016) | Автор:

Переглядів: 139 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus