Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Якщо ви розбили скляну тару в супермаркеті

Супермаркети або магазини самообслуговування з року в рік стають більш популярними в Україні. Протягом кількох останніх років кілька таких торгових об’єктів з’явилося і в Пирятині і вони користуються значною популярністю серед жителів міста та району. Зручність цих торгових об’єктів – поза сумнівом, адже споживач перед тим, як купити продукт, має можливість його ретельно оглянути, прочитати склад, термін придатності, та, зваживши всі «за» і «проти», прийняти рішення про те, потрібен він йому чи ні.
Які права має споживач у супермаркеті, – про це ми поговорили із провідним спеціалістом з питань торгівлі, обліку та приватизації комунального майна відділу управління комунальною власністю виконкому міської ради Лілією ЗУБКО:
- Ліліє Миколаївно, порадьте, будь ласка, як діяти покупцеві, коли при вході в супермаркет охоронці змушують залишити сумку в комірчині?
- Якщо Ви маєте цінні речі в сумці, то в жодному разі не варто залишати їх у комірчині, незважаючи на вимоги охоронця магазину. Адже комірки, які розташовані в торговому залі, хоч і замикаються на ключ, але вони нічим не відрізняються від звичайних меблів у торговельному центрі. Фактично адміністрація супермаркету не надає вам належних послуг по зберіганню речей, як це робиться, наприклад, у камері схову на вокзалі. Ви як споживач не укладаєте з ними відповідного договору найму як, наприклад, в банку із банківським сейфом, а тому відповідальності за ці речі ніхто, окрім вас, не несе.
Тому заборонити вам увійти в приміщення торговельного закладу з сумкою охоронці не мають права. Принаймні через те, що вам не може бути запропоновано надійне зберігання ваших речей, адже комірчини для цього належно не обладнані.
- Що робити, коли через власну необережність людина розбила скляний посуд або якось інакше пошкодила товар у супермаркеті? Хто повинен сплачувати кошти?
- Якщо в магазині при огляді та виборі товару з полиці, наприклад, томатної пасти в скляній тарі тощо, у вас банка просто вислизнула з рук, - не поспішайте за неї платити. Відповідно до статті 323 Цивільного Кодексу України, ризик випадкового псування майна несе його власник, якщо інше не встановлено договором або законом.
Якщо працівники закладу наполягають на тому, що по вашій вині зіпсовано чи пошкоджено товар, то це потрібно спершу довести в суді. Самостійно стягувати такі виплати адміністрація торговельного закладу не має права. Можливо лише зафіксувати факт пошкодження майна.
Рекомендую посилатися на частину 2 статті 17 Закону України «Про захист прав споживачів», відповідно до якої продавець зобов’язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції та формі її оплати. А також, відповідно до цієї норми, забороняється примушувати споживача купувати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту.
У даному випадку провина повністю лежить на працівниках супермаркету, адже вони є відповідальними за належне розміщення та зберігання товару на полицях у торговельному залі.
- Чи можна заходити до супермаркету з собакою?
- Ні, не можна. Статтею 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за приведення котів і собак у громадські місця. Охоронці в магазині мають право зробити вам зауваження і попросять вийти з приміщення, а представники правоохоронних органів мають право скласти протокол про адміністративне правопорушення, розгляд якого здійснюється в судовому порядку.
Розмову вела Людмила ВОЛИК

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (15.12.2016) | Автор:

Переглядів: 89 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus