Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Керівники району відвідали Лєжайськ


Нещодавно голова районної ради Сергій Пазюк, його заступник Олексій Гусак, голова райдержадміністрації Олег Куча, його перший заступник Владислав Гуленко, депутати районної ради Людмила Безушко та Єгор Киричевський відвідали Лєжайський повіт з робочим візитом.
Поїздка тривала з 5 по 9 травня в рамках договору про співпрацю, укладеного в 2007 році між Пирятинським районом та Лєжайським повітом.
Цього разу візит був спрямований на вивчення досвіду поляків у впровадженні реформ органів самоврядування, сфери соціального захисту, освіти та комунального господарства. Делегати поділилися своїми враженнями з «Пирятинськими вістями».
Голова районної ради Сергій Пазюк:
- В Лєжайську ми відвідали своїх колег - працівників старостату – органу місцевого самоврядування повітового рівня. Під час всіх зустрічей поляки наголошували, що перш ніж прагнути до ЄС, необхідно змінити себе, свій менталітет, ставлення до речей. Європа – це не тільки забезпечені люди, а й високі вимоги до себе, велика відповідальність. Характерна риса поляків – вони дотримуються правила «закон один для всіх». Саме це дозволило їм стати успішною країною. Наші колеги з Лєжайська не приховують, що Європейський Союз значно допоміг Польщі фінансово у здійсненні реформ. Це був такий собі «кредит довіри» їхній країні, завдяки якому вони здійснили ривок до успішного розвитку.
З досвіду поляків уже зараз можна запозичити культуру поводження з твердими побутовими відходами. І наш район вже зробив перший крок – за кошти обласного, районного та місцевих бюджетів громади району мають придбати сміттєвоз та контейнери для збору сміття. Цей процес - вже на фінішній прямій. Також вразили досягнення поляків у сфері медицини, професійно-технічної освіти. Нам також необхідні такі якісні зміни і я переконаний - ми можемо їх досягти, але за умови, що змінимося, в першу чергу, самі.
Голова райдержадміністрації Олег Куча:
- Мене найбільше вразив рівень співпраці та командна робота. Між старостатом та радою повіту чітко розподілені повноваження, але у своїй роботі вони чудово співпрацюють. Фактично вертикалі виконавчої гілки влади на рівні повіту немає, її функції виконує старостат на чолі зі старостою, який обирається радою повіту з числа депутатів.
Вразив також підхід поляків до залучення грошей ЄС. Вони впевнені, що основою успішності є вміння розпоряджатися власним фінансовим ресурсом. Польські колеги радять цінувати й розумно використовувати ті кошти, які у нас є. Якщо європейці побачать, що ми вміємо вдало розпоряджатися власними фінансами, то не шкодуватимуть вкладати свої кошти в інвестиції в Україні.
Заступник голови районної ради Олексій Гусак:
- Співпраця з Лєжайським повітом триває давно. Щоправда, під час Революції Гідності вона призупинилася. Минулої осені ми запропонували полякам її відновити. Але восени не склалося з відвідинами, і наші колеги запросили нас на Дні повіту у травні. Фінансували витрати на проїзд учасники делегації власним коштом, а приймаюча сторона забезпечила наше перебування на території повіту.
Мене найбільше вразив рівень закладів освіти та медицини в Польщі. Повітовий ліцей з професійним ухилом (фактично наше ПТУ) має рівень технічного забезпечення кращий, ніж більшість українських ВУЗів. Оснащення повітової лікарні рівноцінне оснащенню провідних українських приватних клінік. Звісно, нам потрібен час, щоб досягти схожих результатів. Але багато речей можна реалізувати. Поляки перебудували бачення, а для цього не потрібні гроші.
Вже зараз ми можемо запозичити польський досвід, реалізуючи програми енергозбереження та утеплення будівель, запроваджуючи методику роздільного збирання сміття, розвиваючи позашкілля як основу підвищення інтересу до профтехосвіти.
Перший заступник голови райдержадміністрації Владислав Гуленко:
- Найголовніше досягнення поїздки - те, що вдалося встановити економічні зв’язки. На території Лєжайського повіту працює фабрика «Hortino», яка виробляє продукцію під торговою маркою «Poltino» та має річні об’єми виробництва продукції - 60 тис. тонн. Фабрика спеціалізується на переробці овочів, фруктів та ягід. Нам вдалося зустрітися з керівництвом підприємства та домовитися про співпрацю, адже вони зацікавлені в українських овочах та фруктах. Поляки мають високі вимоги до якості та сертифікації продукції. Але попередні домовленості про співпрацю є. Впевнений, що наші аграрії зацікавляться такою перспективою.
Крім того, в Польщі добре розвинений кооперативний рух як у рослинництві, так і у тваринництві. Селяни об’єднуються в кооперативи, адже така співпраця дає можливість реалізовувати власну продукцію за вищою ціною. Ми повинні переймати цей досвід і вже переймаємо. Минулого року на Пирятинщині створено 3 кооперативи, 2 з яких - за фінансової підтримки обласного та місцевих бюджетів. І український потенціал значно вищий за польський, адже ми маємо родючіші грунти та працьовитих людей. Не вистачає лише знань та технологій, але це можливо виправити, треба лише бути наполегливими.
Депутат районної ради Людмила Безушко:
- Поляки мають схожу на українську бюджетну та податкову системи. Але утримання бюджетної сфери разюче відрізняється. Особливу увагу вони приділяють медичній та соціальній сфері. Річний бюджет повітової лікарні на 440 ліжок - 60 млн. злотих (це близько 400 мільйонів гривень). Населення повіту – 65 тис. осіб. Поляки мають кращий дохід. Мінімальна зарплата - 2 тис. злотих, для порівняння - це вартість 1 тис. куб. м газу. Але вони дуже ощадливі, живуть скромно, їздять на автомобілях, які економно споживають пальне. Бюджетні кошти поляки використовують так само ощадно, як власні. Беручи до уваги досвід поляків, варто починати зміни з себе. Побувавши за межами рідної землі, розумієш, що наш край - найкращий і змінювати його слід усім разом.
Депутат районної ради Єгор Киричевський:
- З першого дня відвідин Лєжайська стало зрозуміло, що поляки уміють ефективно використовувати кошти. Чиновники звітують перед громадою якісними, сучасними об’єктами інфраструктури. Поляки докладають чималих зусиль, щоб підростаюче покоління отримало і гарну освіту, і практичні навички. Заклади профтехосвіти співпрацюють з підприємствами, які дозволяють студентам освоювати нову техніку. Тому молодий спеціаліст вже зі студентської парти досконало знає роботу станка, за яким працюватиме, коли закінчить навчання. Студенти вчать не лише теорію в підручниках. Такого дуже не вистачає українським закладам середньої спеціальної освіти. Україні нічого не заважає перейняти досвід Польщі. Головне – бажання та ініціатива.
Олена КОЛІНЬКО

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (01.06.2017) | Автор:

Переглядів: 60 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus