Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Хочу від лікарів професійного виконання обов’язків і чуйності

Так вже традиційно склалося у стосунках «Пирятинських вістей» зі своїми читачами, що звертаються люди до нас частіше зі своїми болями та негараздами, ніж з радощами. Пишуть і телефонують тоді, коли втратили надію отримати допомогу та пораду будь-де…От і нещодавно ми отримали такого листа:
«Доброго дня, шановна редакціє «Пирятинських вістей»!
Звертається до вас Любов Єременко, дружина онкохворого чоловіка.
Ми бачимо часто оголошення з проханням про фінансову допомогу на лікування в газетах, Інтернеті, на телебаченні, радіо. А я прошу не цього, прошу просто допомогти розібратися в правильності поведінки, людяності лікарів… Я прошу відшукати не кошти, а доброту і чуйність…
Перш за все, хочу подякувати головному лікарю ЦРЛ Олександру Гаркавенку за його добрі слова співчуття і за те, що лише він говорить справедливою, гідною, людською мовою. Були ситуації і я думала: все, підтримки не буде ніде. Але він не обманював, говорив, як є.
Також хочу висловити свою думку про значення сімейного лікаря... Сім’я – це родина, де один одному допомагають, довіряють потаємні мрії... Отож і сімейний лікар, я думаю, повинен притримуватися таких правил: давати поради, навіть радіти за родинні добрі справи. Але найголовніше – сімейний лікар повинен лікувати… А мені здається, що в деяких ситуаціях вони не те, що не допомагають, а навіть не знають, чи не читають інструкцій до ліків.
Я читаю інструкцію «Трамадолу» - препарату, який призначають для зняття гострого болю онкохворих: колоти про гострих болях через 4-6 годин... Моєму ж чоловікові виписують 10 уколів на 5 днів... Навіть 3 рази протягом доби я не маю права вколоти. Тому колю «Налбуфен», після якого чоловікові дуже погано… Залишається пити «калинку-малинку»… Але ж його хвороба – то не кашель чи елементарна застуда…  
Люди, схаменіться, ви ж не палачі! Ви - лікарі… В газеті було надруковано відповідь О. Гаркавенка, що на одному рецепті онкохворому можна виписувати ліків на два тижні.. Але І. Дядькова говорить, що це не так і що зараз вони вивчають нові закони...
Але і рецепт на 10 уколів не просто отримати – то лікаря сімейного немає, то бланків у нього немає, то немає того, хто ці бланки видає і ставить підпис... У них то передсвятковий перед 8 березня день, то саме 8 березня. А коли настало 9 березня, знову лікар на якомусь «міроприятії»...
Господи, у мене такий відчай, що хочеться до цих лікарів привести чоловіка, коли він мучиться від болю, хай би побачили, як страждає людина… Може б тоді милосерднішими стали… Вони ж повинні лікувати, рятувати, допомагати…Я розумію, що не всі хвороби лікуються, але ж зменшити біль людський - у ваших силах… Працюйте, перечитайте інструкцію. Вислухайте хворого чи його рідних і допоможіть, не допускайте ситуації, коли вас шукають-чекають по півдня…
А  ще  хочу  написати,  що я особисто буду звертатися у Міністерство охорони здоров’я і хочу від них почути відповіді на мої питання і попросити у них допомоги нашому району, а точніше - онкохворим людям, які тут проживають. Я мушу це зробити, бо щодня бачу, з яким болем стикаються ці люди. А нашим лікарям раджу ретельніше вивчати інструкції до ліків… Написане мною – не погрози… Просто мені надзвичайно шкода людей, які кожного дня страждають від болю і не мають від кого чекати допомоги».
Для надання коментарів з приводу ситуації, описаної у листі, ми звернулися до головного лікаря Центру первинної медичної допомоги Ірини ДЯДЬКОВОЇ. Ось, що вона повідомила:
- У своєму листі жителька району підняла не одне питання. По-перше, навіть якщо відсутній сімейний лікар, що обслуговує даний район проживання, завжди є інші сімейні лікарі, які не відмовляють пацієнтам з інших дільниць, незважаючи на передсвяткові чи післясвяткові, як висловилася дописувачка, дні. Стосовно забезпечення пільговими медикаментами онкохворих, можу сказати наступне: до недавнього часу в складі поліклінічного відділення Пирятинської ЦРЛ функціонував онкокабінет, працівники якого забезпечували онкохворих і рецептами, і знеболюючими препаратами. З лютого 2017 року цей кабінет не працює, тому всією роботою з даною категорією хворих почали активно займатися сімейні лікарі. Була опрацьована відповідна документація: накази МОЗ, постанови КМУ, методичні рекомендації та інше.
15-денний курс знеболення в паліативній допомозі повинен призначатися швидше, як виняток з правил, оскільки лікар повинен регулярно оглядати хворого і корегувати лікування (змінювати дозування ліків, призначати додаткові препарати та інше), щоб досягти найкращого адекватного зняття больового синдрому.
В будь-якому випадку лікування кожного пацієнта (і не тільки онкохворого) є індивідуальним, з урахуванням всіх симптомів та проявів хвороби.
Лікарі Центру ПМД – досвідчені, з багаторічним стажем роботи, тому я думаю, надання паліативної допомоги в районі відповідає всім вимогам.

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (17.03.2017) | Автор:

Переглядів: 77 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus