Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Хто і чому рубає ліс у Шкуратах


Нещодавно на електронну адресу «Пирятинських вістей» надійшов лист такого змісту:
«Другий рік іде вирубка лісу на острові в селі Шкурати. За цей час вивезено сотні кубометрів лісу. Хтось отримує великі кошти, а хтось - повне бездоріжжя. Ні доїхати в село, ні проїхати неможливо (Див. фото). Ось такий початок дачного сезону.
Я. Яремченко»
Хто і чому рубає, – нам розповів виконуючий обов’язки головного лісничого лісгоспу О. ЛЮБЧЕНКО:
- Внаслідок складних погодних умов 18 липня 2016 року в урочищі «Шкурати», що на території Дейманівської сільської ради, соснові насадження були пошкоджені буревієм сильного ступеня. Вказане природне явище підтверджується актом ДП «Пирятинське лісове господарство» від 20.07.2016 року, складеним за участю державної лісової охорони, терміновим донесенням про дане стихійне явище від 21.07.2016 року та «Протоколу засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій №4» від 19.07.2016 року, в якому вирішили: «Рекомендувати ДП «Пирятинське лісове господарство» приступити терміново до робіт з ліквідації пошкоджених лісових насаджень на територіях Дейманівської та Великокручанської сільських рад з дотриманням усіх вимог правил чинного законодавства.
Потім комісією в складі начальника Харківської лісовпорядної експедиції ВО «Укрдержліспроект» Г. Глушка, провідного інженера-лісопатолога відділу діагностики ДСЛП «Харківлісозахист» М. Бабаджянян, начальника відділу біотичних ресурсів та техногенної безпеки Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА С. Калініченка, головного спеціаліста відділу лісового та мисливського господарства Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Я. Марченка, головного лісничого ДП «Пирятинське лісове господарство» В. Шерстюка, інженера лісового господарства ДП «Пирятинське лісове господарство» О. Любченка в присутності лісової охорони проведено обстеження в лісах ДП «Пирятинське лісове господарство» в урочищі «Шкурати». В результаті обстеження встановлено, що ділянки лісу в урочищі «Шкурати» пошкоджені внаслідок дії несприятливих кліматичних умов - бурелом сильного ступеня. На вищезазначених ділянках лісу, які втратили свої корисні та інші захисні функції, подальше проведення вибіркових санітарних рубок є недоцільним, оскільки призведе до зниження повноти нижче критичної, повної втрати технічної якості деревини. Керуючись п.п.7.10.12.22.25.-29 «Санітарних правил в лісах України», затверджених постановою Кабінету Міністрів України №555 від 27 липня 1995 р., комісія рекомендує за доцільне провести суцільні рубання санітарні з застосуванням способів та технологій лісосічних робіт, забезпечуючи охорону навколишнього середовища. Відновлення провести методом створення лісових культур цільових порід згідно проектів лісових культур, що підтверджено актом 12 серпня 2016 р.
Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства, розглянувши 23.08.2016 року матеріали лісопатологічного обстеження соснових насаджень Пирятинського лісництва в урочищі «Шкурати», з метою збереження якості деревини і нерозповсюдження хвороб та стовбурних шкідників, дозволило ДП «Пирятинське лісове господарство» провести суцільну санітарну рубку загальною площею 13,6 га. Площу, що вийде з-під рубки, очистити від порубочних рештків з послідуючим створенням лісових культур цільових порід в 2017 році.
На даний час ДП «Пирятинське лісове господарство» проводить створення лісових культур на ділянках, що вийшли з-під суцільних рубок, пошкоджених буревієм з головною породою сосна звичайна, за власні кошти підприємства силами лісової охорони та жителів Дейманівської сільської ради.

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (17.03.2017) | Автор:

Переглядів: 107 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus