Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Комітет Верховної Ради вивчав проблеми об’єднаних громад Полтавщини


24 лютого на базі Пирятинського ліцею відбулося засідання круглого столу Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.
Народні депутати, представники органів виконавчої влади, голови об’єднаних громад Полтавщини обговорювали практику застосування Закону України „Про добровільне об’єднання громад“ на прикладі територіальних громад Полтавської області.
Комітет Верховної Ради вивчав проблеми
об’єднаних громад Полтавщини
На засіданні круглого столу були присутні народні депутати України, члени Комітету Сергій Кудлаєнко, Андрій Река, Юрій Бублик, представник Міністерства регіонального розвитку Людмила Даменцова, виконавчий директор Асоціації об’єднаних територіальних громад Валентина Полтавець, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький, депутати обласної ради Іван Близнюк та Олександр Гаркавенко, голова райдержадміністрації Олег Куча, міський голова Олексій Рябоконь, керівники об’єднаних громад Полтавщини, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Як зазначив заступник голови Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, народний депутат Сергій Кудлаєнко, таке засідання покликане окреслити найгостріші проблеми, вирішення яких – одне з першочергових завдань нинішньої влади. Для того, щоб подавати на голосування Верховної Ради максимально дієві законопроекти, необхідно ефективно працювати з представниками вже об’єднаних громад і тих, які планують об’єднатися, адже саме вони найбільше чекають відповідних законодавчих змін. Він також зауважив, що на розгляді Верховної Ради України знаходиться законопроект №5520 щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів, яким передбачається можливість утворення об’єднаних територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів, а також добровільного об’єднання з територіальними громадами міст обласного значення.
Пирятинський міський голова Олексій Рябоконь презентував присутнім результати першого року функціонування Пирятинської ОТГ, розповів про здобутки та проблеми на шляху до впровадження реформи децентралізації влади.
Заступник директора Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Людмила Даменцова зазначила, що основною перевагою об’єднаних громад є збільшення фінансової спроможності після об’єднання в середньому в три рази, а з урахування трансфертів - у 7 разів. На Полтавщині нині об’єднано 18 громад та укладено 75 договорів про міжмуніципальне співробітництво.
Виконавчий директор Асоціації об’єднаних територіальних громад Валентина Полтавець наголосила на важливості збереження існуючих обсягів фінансової підтримки об’єднаних територіальних громад. Це є принципово важливим для підтримки високого рівня довіри до реформи децентралізації з боку територіальних громад, які розпочали процес об’єднання.
Представники об’єднаних громад Полтавщини, звертаючись до народних депутатів, порушували різні питання, зокрема: питання роботи центрів надання адміністративних послуг, надання органам місцевого самоврядування повноважень з розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів, реформування галузі медицини та її фінансування.
Насамкінець Сергій Кудлаєнко зазначив, що результатом такої продуктивної спільної роботи повинні стати пропозиції ОТГ щодо найнеобхідніших змін в законодавстві для вдалої реалізації реформи децентралізації.
Засідання круглого столу організовано Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування спільно з Пирятинською міською радою за сприяння Програми Агентства США з міжнародного розвитку USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO) та Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».
Олена КОЛІНЬКО

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (03.03.2017) | Автор:

Переглядів: 94 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus