Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Людмила БЕЗУШКО: «Бюджет-2018 – складний, але виконати його реально»

Бюджет району, прийнятий за кілька днів до початку нового року, - буде складним для виконання – фраза про це звучала у сесійній залі від депутатів у ході обговорення показників основного фінансового документа району на 2018 рік.
Безумовно, дефіцит фінансування галузей у розмірі кілька мільйонів гривень особливого оптимізму не вселяє. Але чи все так погано, – ми спробували розібратися у розмові з начальником фінансового управління РДА Людмилою БЕЗУШКО.
- Людмило Сергіївно, чи такий вже складний буде бюджетний рік-2018?
- Почну з того, що будь-який бюджет потребує збалансування. Іншими словами: видатки мають співпадати з доходами. Оскільки основним наповнюючим джерелом районного бюджету є податок з доходів фізичних осіб, то на нього і покладається велика надія і сподівання. Цей вид доходів районного бюджету спланований у сумі 28, 8 млн грн. Минулого року планова цифра даного податку становила 22 млн грн., фактична на кінець року склала 26,6 млн грн. Отже, це і є той ресурс районного бюджету, за рахунок якого здійснюватимуться видатки на різні галузі та потреби. Розпорядники коштів райбюджету подали бюджетні запити і потреба по них більша від прогнозованого надходження ПДФО на 18,5 млн грн.
- Традиційно, найбільш незабезпеченими є галузі охорони здоров’я та освіти. Чи повториться цього року така негативна «традиція» минулих років?
- Так. Найбільш незабезпеченими є галузь охорони здоров’я – 8,2 млн грн. і освіти – 7,2 млн грн. Ситуація - аналогічна ситуації минулого року. Але, не дивлячись на бурю хвилювань і емоцій на початку минулого року, 2017 рік нам вдалося прожити без збоїв, ситуація була під контролем, здійснювався супровід тих галузей, які заявили про найбільшу незабезпеченість. І це дало можливість досягти того результату, який ми мали на кінець року, – увійшли у 2018 рік без боргів по зарплаті, енергоносіях, інших видатках. Тому напрацювання і кроки попереднього року застосуються і в 2018-му. Ту незабезпеченість, яка є явною, а не розрахунковою, старатимемося забезпечити спільними зусиллями доходів районного бюджету із залученням ресурсу сільських рад. Мається на увазі незабезпеченість освіти – недостатність коштів на енергоносії, оплату праці технічного персоналу та на харчування – близько 5 млн грн. Ці кошти відшукуватимемо у районному бюджеті та бюджетах сільських рад. Додатковим ресурсом будуть вільні залишки бюджетних коштів, що утворилися на 1 січня (розмір їх ще уточнюється), та доходів, які напрацюються від перевиконання потягом року.
- Найгостріші дискусії на засіданнях постійних депутатських комісій та сесіях райради завжди розгораються навколо фінансування галузі охорони здоров’я. Яким для них видасться цей бюджетний рік?
- В питанні фінансування галузі охорони здоров’я застосується підхід минулорічний – залучення коштів районного бюджету та бюджету ОТГ, оскільки споживачами медичних послуг є жителі і об’єднаної громади, і необ’єднаних громад. В плані функціонування первинної галузі 2018 рік буде роком пробацій державних реформ. До 1 липня ЦПМД утримуватиметься за рахунок коштів районного бюджету та бюджету ОТГ, у другому півріччі застосуються інші підходи. Які? Інформації конкретної сказати не можу, але я впевнена, що первинна ланка не залишиться без підтримки, а населення - без медичних послуг.
- Чи є сподівання, що держава не залишить район сам-на-сам з такими фінансовими викликами?
- Ми на це сподіваємося. Районний бюджет є тим видом бюджету, який отримує значні обсяги міжбюджетних трансфертів з Державного та інших місцевих бюджетів. І саме з районного бюджету направляються видатки на соціальні виплати та на галузеві потреби, якщо мається на увазі субвенції з Держбюджету. Зараз розмір субвенцій держава визначила 157,2 млн грн., але традиційно протягом року районний бюджет отримує додатковий ресурс і депутати розподіляють його за напрямками. Такі підходи були в минулому році і, думаю, будуть і в цьому. Також є сподівання на те, що державний рівень передасть кошти на соціально-економічний розвиток громад.
- Чи виникнуть у 2018 році проблеми з фінансуванням галузі культури?
- Плануючи цьогорічний бюджет, депутати вирішили не передавати районний Будинок культури об’єднаній територіальній громаді, хоча для його фінансування змушені були збільшити доходну частину райбюджету на 600 тис. грн. Але я вважаю, що ті реформи, які впроваджуються в державі стосовно об’єднання громад, змусять ради районного рівня впорядкувати майно і все ж передати його громадам для утримання. Зараз ми бачимо, що непередане майно потерпає через відсутність капітальних ремонтів, не покращується матеріально-технічна база закладу. ОТГ зараз проводить ремонти у своїх закладах, сільські ради здійснюють підтримку своїх об’єктів, а районний Будинок культури стоїть на місці без розвитку. Причина цього - обмеженість ресурсу районного бюджету.
- Велися розмови, що на цей рік за рахунок коштів Держбюджету заплановано ремонт приміщення РБК…
- Є сподівання на підтримку Народного депутата України Руслана Богдана, який обіцяє сприяти у залученні державних коштів на цей об’єкт. Але поки що це – не здійснений факт. Якщо гроші буде виділено, – дуже добре, це буде великий позитив.
Хочу відзначити ще один момент – об’єднана громада створена у 2015 році, отож районний бюджет утримує РБК вже третій рік поспіль після об’єднання, хоча утримання його вже не є повноваженнями районної ради. Натомість у районному бюджеті не вистачає коштів на медицину, інші галузі, на які можна було б використовувати кошти, що витрачаються на Будинок культури.
Вважаю, що до цього питання слід підходити більш виважено, напрацьовувати якісь узгодженості, робити кроки назустріч, відкинувши в бік свої принципові позиції. Я думаю, що 2018 рік все розставить на свої місця.
- Людмило Сергіївно, чи освоєно в повному обсязі кошти, які надійшли за кілька днів до нового року з Державного бюджету на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій? Адже на сесії, в ході якої приймали ці кошти в район, звучали репліки від окремих депутатів про неможливість їх так швидко освоїти.
- Кошти освоєно всіма громадами, крім Давидівської сільської ради, які не повернуто до Державного бюджету, і вони будуть використані в поточного році. Всі інші сільські ради оперативно спрацювали і кошти використано для розвитку їх громад.
Розмову вела Людмила ВОЛИК

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (26.01.2018) | Автор:

Переглядів: 36 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus