Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Людмила Безушко: за кожну бюджетну копійку варто вболівати душею

На сесійному засіданні, що відбудеться 3 березня, на розгляд депутатів районної ради буде винесено звіт про виконання районного бюджету у 2016 році. Яка робота криється за цифрами – показниками бюджету та які плани на бюджетний рік-2017, – про це ми говорили з начальником фінансового управління РДА, депутатом районної ради Людмилою БЕЗУШКО.
- Людмило Сергіївно, яке основне джерело наповнення районного бюджету у 2016 році?
- Найголовнішим видом доходів районного бюджету, який може напрацювати громада, є податок з доходів фізичних осіб (ПДФО). Це той податок, який ми напрацьовуємо, створюючи робочі місця, який сплачується, коли люди отримують легальні заробітні плати, це податок з тих доходів, які отримують жителі нашої громади. І минулого 2016 року, і в поточному році ПДФО є основним бюджетоутворюючим для району видом податку. Не- зважаючи на те, що до районного бюджету йде лише частина суми податку, - після розчеплення 60% суми ПДФО надходить у бюджет Пирятинщини, решта розподіляється в обласний та Державний, отримана сума є значною для нашого бюджету. В 2016 році до районного бюджету ми планували надходження ПДФО у сумі 12, 9 млн. грн. Але по факту отримали 18, 6 млн. грн., що становить 144,5% від плану. Такий значний відсоток зросту свідчить про ріст доходів населення, про підвищення оплати праці, про легалізацію доходів, зростання рівня мінімальної заробітної плати. Це свідчить, що минулий рік громада попрацювала на належному рівні.
При формуванні показників районного бюджету на 2017 рік запланували отримання ПДФО у сумі 22 млн. грн., передбачивши його зростання у порівнянні з минулим роком на 18%. Хоча надходження січня-лютого, які ми зараз бачимо, відображають значно вищі показники його росту - на 100%. Така оптимістична для нас ситуація спричинена, безумовно, підвищенням рівня мінімальної заробітної плати, прийняттям на державному рівні законодавчих норм щодо відображення фактично отриманих громадянами доходів і їх оподаткування.
Кожен житель громади повинен усвідомити, зрозуміти, що сплата податку від отримання доходів – це той ресурс, який дасть змогу забезпечити розвиток інфраструктури нашого краю, створити умови для зростання його економічного потенціалу та підвищення рівня життя населення.
- Як наповнюються бюджети сільських рад?
- Якщо основним джерелом наповнення районного бюджету є ПДФО, то наповненість сільських бюджетів у першу чергу залежить від ефективності роботи сільгосптоваровиробника, який працює на його землях. Суб’єкти господарювання, розташовані на територіях сільських рад, сплачують до їхніх бюджетів єдиний податок. Минулого року значним резервом наповнення місцевих бюджетів був так званий акцизний збір. Значну роль цей вид податку зіграв при наповненні таких бюджетів як Вікторійський, Великокручанський. Надходження збору в цьому році на даний час є меншим, ніж передбачалося.
Хочеться озвучити, що на сьогодні ми маємо у розпорядженні напрацьований у 2016 році ресурс, який перейшов у 2017 рік у вигляді вільного залишку, - і по сільських бюджетах, і по районному. По сільських бюджетах такий ресурс за підсумками 2016 року становить 11 млн. грн., районного бюджету - 4,3 млн. грн. По районному бюджету фактично вся озвучена сума буде розподілена на фінансування вирішення проблем бюджетних установ та на фінансування цільових програм. Сільські ради кошти вільного залишку витрачатимуть поступово, протягом року, визначивши цілі, завдання, пріоритети, які і будуть профінансовані за рахунок цих коштів.
Частково цей процес розпочався вже зараз - деякі сільські ради, провівши свої сесії, вже на цю сесію районної ради, яка відбудеться 3 березня, передають до районного бюджету трансферти на вирішення проблем сільських закладів освіти, охорони здоров’я. Загалом, сума трансфертів на цю сесію становить близько 800 тисяч гривень.
Якщо підсумовувати роботу сільських рад за минулий рік, то найкраще по наповненню сільського бюджету попрацювали Сасинівська сільська рада (1,8 млн. грн. вільного залишку), Білоцерківська (1,2 млн. грн..), Харківецька (1,4 млн. грн.), Великокручанська (1,1 млн. грн.). В силу різних обставин найменший ресурс вільного залишку в Малютинській сільській раді (0,2 млн. грн.) та Теплівській (0,4 млн. грн.).
- Які проблемні питання вдалося вирішити за рахунок бюджетних коштів минулого року?
- Скільки б коштів не напрацювала громада, але якісним показником ефективності роботи їх розпорядників є той вагомий результат, який можна досягнути завдяки цим коштам. Іншими словами, напрацьовані від перевиконання кошти мають йти на розвиток громад, а не на «проїдання». Мені як фінансисту приємно відзначати той момент, що більшість сільських рад зрозуміли, що вкладання коштів у енергозберігаючі технології, - це вкладення коштів у майбутнє своєї громади, це той крок, який у майбутньому дозволить заощаджувати фінансовий ресурс, який знову ж таки даватиме можливість вкладати зекономлені кошти у розвиток громад.
2016 рік в плані застосування енергозберігаючих технологій певною мірою став знаковим для сільських закладів освіти, куди направлялися кошти соціально-економічного розвитку, які надходили в район з Держбюджету, - 3,2 млн. грн. Ці кошти були вкладені у Великокручанську, Вікторійську, Вишневецьку школи та стаціонарне відділення терцентру в с. Вишневе. Про те, що вони використані ефективно, свідчить хоча б той факт, що на кінець 2016 року за енергоносії по сільських закладах освіти вдалося зекономити близько 300 тис. грн., які буде використано на потреби освітянської галузі у поточному році.
У плані виконання видаткової частини 2016 рік був роком розвитку. Так, минулого року на капітальні видатки із власних ресурсів сільських громад і районного бюджету було виділено та використано близько 7 млн. грн. Вагомим досягненням вважаю те, що у 2016 році за рахунок коштів районного бюджету і з залученням коштів інших бюджетів вдалося вирішити проблему, що «тягнулася» протягом багатьох років, - погасити борг за рентген-обладнання в сумі 1,5 млн. грн.
- Як, на Вашу думку, доцільно розпорядитися бюджетними коштами у 2017 році, аби громади відчули результат перевиконання бюджету?
- Плануючи роботу по виконанню видаткової частини районного бюджету, думаю, що у 2017 році кошти місцевих бюджетів ми будемо вкладати саме у капітальні інвестиції. Уже зараз є багато напрацювань і голів райдержадміністрації та районної ради, і депутатського корпусу щодо варіантів освоєння коштів. Всі ми сподіваємося, що у 2017 році бюджети і району, і сільських громад будуть і виконані, і перевиконані. Тому нам, фінансистам, і депутатам, слід лише чітко визначити пріоритети і розпорядитися отриманими коштами правильно.
Проблемним залишається утримання галузі охорони здоров’я. Незабезпеченість вторинки бурхливо обговорюється вже протягом тривалого часу. Але, проживши два місяці 2017 року, ми бачимо, що вирішити її – в наших силах. І тому і керівництво району, і депутати районної ради не залишаться осторонь проблем галузі охорони здоров’я у районі. Але, з іншого боку, працівники медзакладів мають чітко усвідомлювати, що кожна бюджетна копійка має використовуватися ефективно і працювати на результат.
Бюджет за видатками у 2017 році разюче відрізнятиметься від попереднього року, оскільки застосовувався програмно-цільовий метод планування та використання фінансового ресурсу. Розроблено та затверджено паспорти бюджетних програм, в яких визначено чотири основних показники: затрат, продукту, ефективності і якості. Це означає, що по завершенні бюджетного року до громади буде донесено, на що конкретно освоєно кошти та який з цього отримано результат. Наприклад, навчено дітей, проліковано хворих, відремонтовано площ приміщень, відновлено квадратних метрів асфальтового покриття тощо.
Часи змінилися і громада повинна активно долучатися до контролю за освоєнням бюджетних коштів, адже це той ресурс, який, фактично, нароблений кожним членом нашої громади. Якщо деякі посадовці використовують бюджет як засіб самопіару, то цього робити не варто. Бо це гроші не їхні, а платників податків. Завдання влади – ефективно ними розпорядитися, аби покращити життя людей.
Як депутат районної ради, йдучи на вибори, я обіцяла виборцям, що стояла і стоятиму на сторожі бюджетних коштів, слідкуватиму за їх ефективним використанням. На сьогодні можу впевнено сказати: мені це вдається. Вважаю, що кожен з моїх колег-депутатів повинен для себе чітко усвідомити, що до бюджетних коштів слід ставитися, як до власних, слід боліти душею за ефективне використання кожної бюджетної копійки.
Розмову вела
Людмила ВОЛИК

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (03.03.2017) | Автор:

Переглядів: 118 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus