Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Майстерня чи музей?

16 травня на території міської школи №4 відбулося виїзне засідання постійних комісій міської ради з питань освіти, молоді, культури, фізичної культури, охорони здоров’я та з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку та підприємництва.
Підставою для проведення виїзного засідання стало звернення депутата районної ради Єгора Киричевського стосовно можливості розміщення філії Пирятинського краєзнавчого музею в приміщенні колишньої їдальні школи, в будівлі по вулиці Соборна, 38.
На думку краєзнавців, це приміщення якнайкраще підходить для розміщення в ньому експозицій музею, адже знаходиться в центрі міста, а сама будівля має історико-культурне значення. Крім того, фонди нашого краєзнавчого музею налічують близько 14-ти тисяч екземплярів, які просто немає де розмістити, бо приміщення музею по вулиці Пушкіна занадто мале.
Будівля колишньої їдальні вже більше 10-ти років не використовується за призначенням і зараз знаходиться у користуванні господарської групи відділу освіти, молоді та спорту РДА. Фактично тут зберігаються старі парти, деякі будівельні матеріали. Але адміністрація ЗОШ №4 має намір переобладнати дане приміщення під майстерню, їдальню або навчальний клас. Крім того, згідно чинного законодавства, приміщення учбового закладу можна здавати в оренду тільки, якщо їх використання буде пов’язано з навчально-виховним процесом. Один з ініціаторів розміщення філії музею в приміщенні школи краєзнавець Валерій Квач зазначив, що експозиція музею тільки сприятиме навчально-виховному процесу, адже краще проводити уроки історії рідного краю серед музейних експонатів, ніж у порожньому класі. А Є. Киричевський після огляду приміщення зазначив, що воно не придатне для використання в навчальному процесі, бо не відповідає санітарним нормам освітніх закладів, а от як музейне його використовувати можна, адже воно має автентичний інтер’єр та екстер’єр.
В результаті обговорень всі присутні погодилися, що музей негайно потребує додаткового приміщення для розміщення експонатів фонду, але необхідно уточнити юридичну, технічну та фінансову сторони цього питання: чи може приміщення навчального закладу використовуватися як зала музею, чи взагалі придатне воно для його подальшого використання та яку суму коштів необхідно залучити для відновлення цього приміщення. Саме таке рішення й узгодили члени постійних комісій міської ради.
Олена КОЛІНЬКО

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (01.06.2017) | Автор:

Переглядів: 39 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus