Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Мені копійка – тобі стафілокок


Стихійна торгівля є абсолютно звичним явищем для пирятинців. Попри невідповідність елементарним санітарним нормам, містяни охоче купують продукти харчування (молоко, рибу тощо) сумнівної якості з рук незнайомих осіб, вірячи, що «своє, домашнє, смачненьке».
Зрозуміло, що вижити нині людям дуже складно. От і намагаються хоч якусь копійку заробити, продаючи лишки городини. А хтось і корів тримає задля того, щоб спродати молоко і мати заробіток.
Але загроза такої, ніби й безневинної справи, є і для продавця, і для покупця.
- Купила сьогодні молочка домашнього. І дешевше, і смачніше, ніж отой розмішаний з водою порошок магазинний. Та ще й продають тут недалечко, біля зупинки.
Таку розмову тепер нерідко почуєш. Стихійна торгівля цвіте і буяє біля міського ринку, торгових об’єктів та просто посеред тротуарів біля багатоповерхівок. А, між іншим, продукти харчування, куплені з рук посеред вулиці, можуть завдати значної шкоди здоров’ю людини. І якщо бурячок, морква, часник та інші овочі «зі свого городу» порівняно безпечні, то молочна продукція – чудове середовище для патогенних мікроорганізмів, які можуть викликати безліч інфекційних захворювань. У свіжій рибі та домашній консервації, що теж часто-густо зустрічаються на імпровізованих прилавках, можуть міститися токсини, що спричиняють таке серйозне захворювання як ботулізм. Звичайно, кожен повинен, в першу чергу, сам піклуватися про своє здоров’я і купувати продукти харчування лише в місцях, де якість цих продуктів продавець може підтвердити відповідними документами. Але, очевидно, що і правоохоронні органи та органи місцевого самоврядування мають дбати про безпеку громадян.
Тому ми поцікавилися, чи проводяться рейди з метою виявлення та ліквідації осередків стихійної торгівлі харчовими продуктами на території м. Пирятин, зокрема, молочною продукцією та рибою, і які заходи здійснюються щодо притягнення до відповідальності осіб, які займаються такою торгівлею.
На офіційний запит «Пирятинських вістей» т. в. о. начальника Пирятинського ВП ГУНП в Полтавській області Олексій ВОЗНИЙ зазначив:
- Працівники райвідділку поліції постійно проводять рейди щодо виявлення та ліквідації осередків стихійної торгівлі харчовими продуктами в м. Пирятин. В 2016 році проведено 45 рейдів, складено п’ять адміністративних протоколів, які були направлені до суду. Проводилися роз’яснювально-профілактичні бесіди з особами, які здійснюють торгівлю в невстановлених місцях, їх було попереджено про адміністративну відповідальність. В січні 2017 року проведено 7 рейдів та складено 2 адмінпротоколи.
Ми направляли офіційний запит і на ім’я міського голови Олексія Рябоконя. Отримали наступну відповідь:
- Виконавчий комітет Пирятинської міської ради не стоїть осторонь питань щодо ліквідації осередків стихійної торгівлі на території Пирятинської міської ради. Систематично проводиться відповідна робота в даному напрямку.
Зокрема, в минулому році відповідно до наданих повноважень посадовою особою міської ради – провідним спеціалістом з питань торгівлі, обліку та приватизації комунального майна відділу управління комунальною власністю виконкому міської ради Л. Зубко як одноосібно, так і спільно з посадовими особами служб району, а також директором підприємства Пирятинської РССТ „Пирятинський ринок“ (Я. Нестеренко) та дільничними Пирятинського відділення поліції ГУНП в Полтавській області проводилися моніторинги місць стихійної торгівлі на території міської ради, а також навколо Пирятинського ринку, під час яких було зафіксовано факти стихійної торгівлі та сезонної закупівлі горіхів, квасолі, часнику, а також непродовольчих товарів, яку здійснювали фізичні особи-громадяни та фізичні особи-підприємці. Виявлено навколо ринку 13 таких місць, з них: 3 місця - непродовольчими товарами (верхній одяг, нижня білизна), 2 місця – закупівля старовинних раритетних та колекційних товарів, решта 8 місць – закупівля сезонної сільськогосподарської продукції.
Враховуючи наявність виявлених фактів стихійної торгівлі навколо ринку та в інших місцях на території міста, протягом 2016 року виконавчим комітетом Пирятинської міської ради було направлено 9 листів до Пирятинського відділення поліції (О. Возний) з питань щодо ліквідації осередків та місць стихійної торгівлі, а саме: в районі АС-1 (вул. Європейська, 154), на прилеглій території біля «АТП-15343» (вул. Європейська, 152), навколо підприємства Пирятинської РССТ „Пирятинський ринок“, залізничного вокзалу, вздовж автошляхів в межах міста продовольчими та непродовольчими групами товарів.
Статтею 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено осіб, які мають право складати протоколи на фізичних осіб-громадян та фізичних осіб-підприємців про адміністративні правопорушення, за ознаками порушення статей 160 КУпАП (торгівля з рук у невстановлених місцях) та 160-2 (незаконна торгівельна діяльність). Відповідно до вказаного кодексу, уповноваженими на те посадовими особами визначено органи внутрішніх справ.
На жаль, за вказаний період часу відповідних позитивних результатів у роботі національної поліції з вищезазначених питань ми не побачили.
В 2017 році виконком міської ради продовжує вести роботу в даному напрямку щодо ліквідації місць стихійної торгівлі на території Пирятинської ОТГ.

Нагадаємо, що стаття 160 КУпАП встановлює відповідальність за торгівлю з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях у вигляді накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-119 грн.) з конфіскацією предметів торгівлі або без такої. Торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами тягне за собою накладення штрафу від шести до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (102-255 грн.) з конфіскацією предметів торгівлі. Такі штрафи лякають хіба пенсіонерів, які продають городину. А продавці молока, а тим більше риби, ризикуватимуть заплатити штраф, який вони за день-два «відіб’ють» на прибутку. Тому, проходячи повз вуличних торгашів, подумайте двічі, а краще – тричі, чи готові ви довірити своє здоров’я сторонній людині.
Олена КОЛІНЬКО

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (03.02.2017) | Автор:

Переглядів: 129 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus