Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Місцеву демократію дослідили за норвезьким зразком


6 лютого у Центрі громадського діалогу відбулася презентація результатів соціологічного дослідження, проведеного в рамках проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні».
Трирічний проект впроваджується Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад (KS) та Асоціацією міст України у співпраці з Норвезьким інститутом міських і регіональних досліджень Осло та Акерхузького університетського коледжу прикладних наук, а фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії.
В Пирятинській ОТГ соціологічне дослідження місцевої демократії було проведене 5 листопада 2017 року шляхом опитування 112-ти мешканців громади та 10-ти депутатів. Респонденти відповіли на 14 запитань. Серед позитивних сторін, виявлених завдяки дослідженню, - те, що 63% жителів нашої громади поінформовані про децентралізаційну реформу. Також більшість опитаних позитивно оцінює роботу органів місцевого самоврядування (53%). Досить високо мешканці оцінили рівень довіри до голови ОТГ (3,5 балів з 4-х можливих), місцевої ради (3,4 бала), депутатів від своїх виборчих округів (3,3 бала) та райдержадміністрації (3,1 бала). Для порівняння: рівень довіри до Кабінету Міністрів України склав 1,7 бала, до Президента й Верховної Ради України – по 1,6 бала. 28% опитаних заявили про те, що відвідували зустрічі з головою громади, 21% - ходили на зустрічі з депутатами місцевої ради. Серед джерел, з яких мешканці Пирятинської ОТГ дізнаються інформацію про діяльність місцевої влади, лідирують телебачення (71%), газети (63%). 22% віддали голос за офіційний сайт міськради, що теж є позитивним фактором.
Дослідження з’ясувало, що необхідно змінити для того, щоб діяльність органів місцевого самоврядування стала більш ефективною. Як з’ясувалося, 84% опитаних мешканців вважають, що вони не можуть впливати на прийняття рішень на місцевому рівні, 41% впевнені, що їхні дії не принесуть бажаного результату. Окрім цього, опитані не погоджуються з тим, що місцева влада ефективно розподіляє бюджетні кошти та інші ресурси для задоволення потреб громади. Цікаво, що депутати мають цілком протилежну думку з цього приводу.
Таким чином, було вирішено ефективніше працювати над тим, щоб вчасно, достатньо й об’єктивно інформувати жителів громади про заплановані місцевою владою проекти, їх реалізацію та можливості участі мешканців у житті ОТГ. Також необхідно шукати нові форми спілкування між представниками влади та населенням, зокрема, молоддю, адже вона, на жаль, найбільш пасивно ставиться до всіх процесів, що відбуваються в громаді.
Ольга ЛАСА. Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (09.02.2018) | Автор:

Переглядів: 210 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus