Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Місто чепуриться і… димить


Тільки-но зійшов сніг, мешканці Пирятина активно почали наводити лад на власних подвір’ях – вигрібають, вимітають торішнє листя, обрізають дерева. На грядках та попід парканами ростуть купи сміття. А ближче до вечора завзяті господарі ті купи підпалюють і вони до пізньої ночі або й до самого ранку труять містян чадним димом.
Щороку навесні та восени «палії» тероризують наше маленьке містечко акціями задухи. Більшість містян, м’яко кажучи, не в захваті від сезонних димових завіс. Але хтось таки палить. І часто цей хтось живе по сусідству.
Шкода для навколишнього середовища та здоров’я людини від диму, що виділяється при згоранні сухого листя, давно доведена. Разом з димом в повітря вивільняються пестициди, автомобільні вихлопи та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Більше того, в тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. При тлінні вологого листя з димом у повітря вивільняються діоксини. А якщо разом із листям горить і сміття, – це спричиняє ще потужніше забруднення повітря. При горінні гуми утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, останні викликають респіраторні захворювання, адже слизова оболонка дихальних шляхів не здатна протистояти збудникам, коли подразнена димом. А в купах, які палять обабіч своїх домівок жителі міста, ще бозна-яке сміття. Все це горить і забруднює повітря, яке ми вдихаємо.
Окрім безпосередньої шкоди людському здоров’ю, спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу для природи, адже з листям згорають зимуючі комахи, руйнується ґрунтовий покрив, відбувається збіднення ґрунту, знищується насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння, після вигорання трав’янистого покриву в 2-4 рази зростає промерзання ґрунту. Крім того, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, зростає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків, погіршується видимість на дорогах, а отже, - збільшується частота ДТП.
Більше того, спалювання чи то рослинних рештків, чи то сміття – пряме порушення законодавства, зокрема Конституції України (ст. 50), Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища» (ст. 9, 12), «Про охорону атмосферного повітря» (ст. 20),  «Про рослинний світ» (ст. 27), «Про благоустрій в населених пунктах» та Правил благоустрою та утримання території міста Пирятина. Але ці аргументи не зупиняють «прибічників» дідівських методів і двічі на рік ядуча кіптява встилає Пирятин щільними туманами.
Як реагують органи місцевого самоврядування на порушення прав громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля, нам розповів заступник міського голови Ігор ШИКЕРИНЕЦЬ:
- За дотриманням правил благоустрою на території міста слідкують інструктор та майстер з благоустрою КП «Каштан». Згідно затвердженого положення при виявленні порушень вони мають право складати протоколи, які передаються на розгляд адміністративної комісії Пирятинської міської ради. Такі ж протоколи можуть складати працівники Нацполіції. Відповідно до ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, спалювання листя, трави, бур`яну, гілля, деревини, відходів виробництва, побутового сміття в межах міста тягнуть за собою накладення штрафів на громадян від 340 грн. до 1360 грн., на посадових осіб та громадян-суб’єктів підприємницької діяльності - від 850 грн. до 1700 грн.
Секретар адміністративної комісії, провідний спеціаліст з правових та гуманітарних питань відділу муніципальних послуг та правових питань міської ради Олександр КУДРЯВЦЕВ повідомив, що у 2016 році на розгляд адмінкомісії було подано 1 протокол, в результаті розгляду накладено штраф 340 грн.
Чому ж так «не густо» працює інспектор з благоустрою? На це питання сам інспектор Андрій ВЕЛИКИЙ відповідає, що часу не вистачає. Проте, роз’яснювальна робота, за його словами, ведеться постійно.
Начальник сектору превенції Пирятинського РВ ГУНП у Полтавській області Андрій ПРИЙМАК підтвердив, що минулоріч спільно з інспектором з благоустрою КП «Каштан» проводилися рейди з метою упіймати паліїв «на гарячому»:
- Це постійна практика – проводити спільні рейди. Але працівники поліції реагують і на звернення громадян, в тому числі, анонімні. От, наприклад, нещодавно отримали повідомлення про спалювання сухого листя, виїхали на місце для складання протоколу. Щоправда, встановити особу зловмисника не вдалося. Адже купа листя та гілля горіла край дороги, а довести причетність без показів свідків неможливо. У 2017 році пропозицій провести спільні рейди від КП «Каштан» не надходило. Але під час масового спалювання плануємо такі рейди проводити.
Більшість мешканців Пирятина негативно ставляться до спалювання листя та сміття. Хотілося б, щоб порушення наших з вами конституційних прав припинилося. Але, очевидно, найдієвішим способом є заява до правоохоронних органів. Бо сподіватися, що інспектор та майстер з благоустрою і п’ятеро дільничних інспекторів (а їх п’ятеро на увесь район) зможуть упіймати «на гарячому» хоч 10% паліїв, не доводиться. Тож, починаючи боротьбу з паліями у своєму населеному пункті, ви повинні знати, що закон у будь-якому випадку - на вашій стороні. Стаття 50 Конституції України гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, тож кожен з нас має законне право боротися з паліями.
Олена КОЛІНЬКО
Найкращою і єдиною альтернативою спалюванню листя є компостування. Кожен власник присадибної ділянки у своєму дворі може зробити компостну яму і викидати в неї рослинні залишки. В результаті не буде забруднюватися повітря, а за півроку кожен матиме власне безкоштовне добриво.
Для компостування листя складають в купи шириною 2 м і висотою до 1,7 м. В основу купи вкладають шар землі до 25-ти см. Кожен з шарів листя не має перебільшувати 30-ти см. На цю ж купу можна скидати пташиний послід, харчові рештки. Кожен з шарів присипають землею. Протягом літа компост 2-3 рази перелопачують. Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу. При літній закладці компост дозріває за 2-3 місяці, при осінній – за 6-8. Аналогічно, компостування можна проводити в траншеях глибиною до 1 м і шириною 1,5 м. Траншейне компостування більш зручне, адже компост рівномірно зволожується і не пересихає.
Використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів.

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (23.03.2017) | Автор:

Переглядів: 96 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus