Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Музейна кімната «районки» запрошує в гості


В одній з кімнат редакції „Пирятинських вістей“ розташувався своєрідний музей газети. Одну зі стін повністю займає стенд, який знайомить відвідувачів з історією часопису від першого номера „районки“, що вийшов 2 липня 1917 року, і до ювілейного випуску від 6 липня 2007 року.
Як нам розповіла колишня в.о. редактора «Пирятинських вістей» Валентина Булишева, ідея створити музейну кімнату історії газети виникла у колективу під час підготовки до 70-річчя видання. Вже з березня 1987 року робота закипіла. Основою музею став архів «районки», який на той час зберігався в редакції. Переглядали всі випуски – шукали найцікавіші та найзнаковіші події з життя Пирятинщини та історії газети. Крім того, мали серед архівних документів і багато світлин, які теж використали в оформленні стендів. Єдине, чого не вистачало – перших номерів «районки» 1917-го, адже після нацистської окупації міста жоден з архівних довоєнних номерів газети не зберігся. Почали пошук в республіканських архівах періодичних видань. Надіслали запити в Київ, Харків і навіть у Москву. І от надійшла відповідь з Книжкової палати про те, що у них зберігаються оригінали перших трьох примірників повітової газети «Извєстія Пирятинского Совєта рабочих, солдатських и крестьянских депутатов» (так тоді називалася наша районка). Терміново фотокор газети Андрій Малинка відправився у відрядження, щоб робити цінні знімки сторінок перших випусків. Нині ними розпочинається експозиція стендів музею, а далі знайомить відвідувача з тим, як змінювалися назви та наповнення районного видання, хто у різні часи працював у редакції та очолював її. З особливою повагою збережено портрети журналістів районного видання, які не повернулися з фронтів Другої світової війни. Чільне місце відведено в музейній експозиції помічникам газети – позаштатним кореспондентам та активним дописувачам, творчий доробок яких в усі часи робив «районку» цікавішою та ближчою читачеві.
Допомагали в облаштуванні музейної кімнати підприємства району та міста. Зокрема, директор на той час передового господарства – відгодівельного радгоспу в с. Вишневе А. Головін, за сприяння якого закупили дошки для стендів. Серед активних помічників – голова кооперативу «Будівельник» О. Сайко, голова РАПО В. Мишко, завідувач ідеологічним відділом райкому партії А. Підлісний, вчителька міської середньої школи №4 І. Курляндчикова, художник сирзаводу М. Сосюра. І, звісно ж, найбільше зусиль до створення музейної кімнати доклали члени колективу редакції газети і районної друкарні: М. Мельниченко, Г. Бажан, В. Булишева, О. Рєзнік, О. Возний, В. Крагель, Л. Коган, Л. Вушак та інші.
Сьогодні музей районної газети в редакції «Пирятинських вістей» може відвідати кожен. Окрім експозиції, що стосується історії видання, тут зберігається також підшивка номерів нашого видання 2000-2016 років. Щороку на екскурсію до музею приходять учні шкіл району, вихованці міських садочків та читачі газети.
Тож гостинно запрошуємо ознайомитися з історією районної газети, двері музейної кімнати відчинені для відвідувачів завжди.
Олена КОЛІНЬКО.
Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (27.01.2017) | Автор:

Переглядів: 80 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus