Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Музиканти, де ваші ноти?

Борис Джура у будинку сидів сам, трохи засмучений. Дружина Лідія Іванівна на роботі. Нелегко йому, бо при хворобі на цукровий діабет втратив повністю зір. Та не скорився долі і почувається зовсім неодиноким, бо телефонують чи заходять друзі, колеги Іван та Ольга Любарці, Віктор Таран, Олександр Зігора, Катерина Ільєнко, Галина Левчук та інші.
Як мелодійно виводила Галина Левчук пісню «А мій милий вареничків хоче», Василь Деркач, Олександр Запорожець, Валентина Стельмах співали під акомпанемент Бориса Джури! Є що згадати про потужний народний самодіяльний хор районного Будинку культури, який створив Борис Васильович, і про народний самодіяльний хор Великокручанського сільського клубу.
Життя минає, виткане червоними і чорними нитками. Пролетіли швидко роки і пригадує Борис Джура, коли шестирічним 1953 року навчився грати на гармошці і задушевно співав пісню «Раскинулось море широко» перед вуличною публікою міста Охтирки, де тоді проживав з батьками.
Коли трохи підріс, опанував баян, навчаючись у музичних школах Охтирки, Ромен, Пирятина, бо батько був військовим, і сім’я часто переїжджала на нові місця його служби. У 60-70-ті роки спостерігалася велика мода вмінням грати на музичних інструментах. Один в одного вчилися і показували свою майстерність. Пирятинська музична школа, засновником якої був Василь Журавель, відбою від абітурієнтів не мала. Та й музичні інструменти мали таку помірну ціну, що будь-яка сім’я могла їх придбати своїм дітям.
Борис Джура закінчив Пирятинську середню школу №6. Навчаючись у старших класах, директор Олексій Рибець доручив на платній основі старшокласнику, як вмілому баяністу, проводити уроки музики і співів у молодших класах. Він їм відразу полюбився за простоту і чітке розуміння музики. Його 16-річного з повагою називали Борис Васильович.
12 років служив у армії у Кривому Розі, Харкові, Дніпропетровську, Полтаві заступником військового диригента. Професійно опанував гру на тромбоні, інших духових інструментах, гітарі, фортепіано. Демобілізувавшись 1978 року, переїхав на постійне місце проживання у Пирятин. Працював певний період у ТТС, завідуючим відділом культури, викладачем та директором музичної школи. Брав участь від Полтавщини у республіканському фестивалі (м. Київ) «Сонячні кларнети», готував концертну програму для поїздки 60-ти учасників художньої самодіяльності у Польщу. І ще багато-багато прикладів можна назвати його творчої діяльності. Він живе у професійному світі музики. Приходять доньки Наталія, Юлія - і стає йому сонячно на душі.
Всі розійшлися - і знову сам Борис Васильович. Бере баян і награє різні мелодії для розради. Кидає пальці зверху вниз - і полилася чарівна мелодія української пісні.
Від школи естетичного виховання займається грою на баяні з 15-річним хлопчиною, березоворудчанином Віталієм Роговим. Здібний юнак схоплює миттєво кожну ноту музичних творів. Він до вчителя у Пирятин приїжджає на вихідні. У будь-який час по телефону спілкується з наставником. На правильність виконання творів програє у слухавку. Ще один рік йому залишилося навчатися. На обласному конкурсі Віталій став дипломантом у номінації «Юний віртуоз Полтавщини». Грає твори як класиків, так і сучасних композиторів. Перед березоворудчанами чи на академічних концертах з натхненням виконує на баяні «Полонез» Огінського, «Слов’янський танок №8» Дворжака, вальси «Пушинка», «Джерельце» Тихонова, українські танці «Гопак», «Повзунець», «Козачок». Музика допомагає 9-класнику добре навчатися в загальноосвітній школі, виборювати призові місця в математичних і географічних олімпіадах. Займається спортом, полюбляє футбол, волейбол. Допомагає батькам по господарству та виховувати менших сестричок Люду і Юлю.
Хочеться, щоб більшість батьків залучали своїх дітей до музики, співів, сприяли навчанню гри на музичних інструментах по нотах. Бо талант кожної людини – родом з дитинства. Музика возвеличує людину, допомагає в житті всебічно розвиватися, бути мудрішим, добрішим. Українська нація – одна з наймузикальніших - так визнав світ. Це визнання необхідно підтримувати та примножувати в кожному селі та місті.
Василь МИЛЕНКО,
громадський кореспондент

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (25.08.2016) | Автор:

Переглядів: 114 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus