Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

На «ти» з математикою, фізикою та інноваціями


Продовжуємо знайомити наших читачів з дітьми, які досягли успіхів у певних сферах – освіті, спорті, мистецтві. Цього разу мова йтиме про двох талановитих учнів Пирятинського ліцею – Софію Петровську та Артура Виповського, які отримують стипендії міської ради.
Софія ПЕТРОВСЬКА вже менше ніж через півроку завершить шкільне навчання. У 7 класі дівчина почала брати участь в шкільних олімпіадах. «У 8 класі в мене проявився хист до математики, - розповідає Софія. – В 9 класі я перемогла у районному етапі олімпіади з математики, у 10 – посіла 2-ге місце в області». За останнє згадане досягнення Пирятинська міська рада призначила учениці ліцею стипендію. Цього навчального року Софія виборола перші місця в районних етапах олімпіад з математики та астрономії, готується до обласного змагання. Окрім цього, дівчина посіла 2-ге місце в районному етапі олімпіади з фізики.
У 9 та 10 класі Софія брала участь у конкурсі наукових робіт Малої Академії Наук в галузі прикладної математики, посіла 3-тє та 2-ге місця в обласних етапах.
Дівчина закінчила школу естетичного виховання (клас фортепіано). Виступає у складі шкільної команди в районних змаганнях з баскетболу. Раніше займалася легкою атлетикою, але через проблеми зі здоров’ям тренування припинила.
Одинадцятикласниця розповідає, що зараз на дозвілля та розваги у неї часу не вистачає. Софія повністю присвячує себе шкільному навчанню та підготовці до ЗНО.
«Я постійно відчуваю підтримку мами, - ділиться ліцеїстка, - вона так переживає за мене». Із вдячністю Софія згадує вчителів математики Марію Олександрівну Філімонову та Аллу Іванівну Оганезову, які передають їй свої знання, готуючи до олімпіад з математики та участі в конкурсах МАН.
Свою майбутню професію дівчина хоче пов’язати з фізико-математичними науками. Між іншим, першу у світі жінку-професора з математики також звали Софія.
Артур ВИПОВСЬКИЙ почав цікавитися фізикою в початковій школі, переглядаючи науково-популярні телевізійні передачі. «А ще раніше я вирішив опанувати англійську, - розповідає десятикласник. – Через мультфільми про Черепашок-Ніндзя. За сюжетом вони мешкають у Нью-Йорку. Щоб дістатися до міста і знайти люк, де мешкали герої, почав учити мову». Минулого навчального року Артур завоював 2-ге місце в обласному етапі шкільної олімпіади з фізики (за це і отримує стипендію). У 10 класі хлопець також показав гарні результати – 3-тє місце в області з фізики, а також збирається брати участь у 3-му етапі олімпіади з англійської.
Артур з ентузіазмом розповідає про «Дитячий центр інновацій», який він відвідує. Десятикласник ділиться: під керівництвом Сергія Володимировича Вольвача він розробив 3 проекти, які стосувалися комунальної сфери, спектроскопії та навігаційних систем. Зі своїми роботами Артур брав участь у конференції з енергозбереження, виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України», конкурсі науково-технічної творчості школярів «Intel-Техно». Зараз ліцеїст працює над бізнес-проектом, присвяченим моніторингу стану рослин на базі безпровідних сенсорних мереж. «Я б хотів, щоб моя майбутня спеціальність була пов’язана із комп’ютерними технологіями та розробкою проектів», - ділиться Артур.
Окрім навчання та створення проектів, хлопець встигає займатися спортом та читати. «Я не читаю художню літературу. Це така ж марна трата часу, як, наприклад, перегляд мультфільмів. Мене цікавлять біографії людей, які чогось досягнули в житті, оповіді про їхній шлях до успіху».
Артур вдячний за постійну підтримку та натхнення своїй сім’ї – батькам та сестричці, керівникові гуртка С. Вольвачу.
Ольга ЛАСА. Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (26.01.2018) | Автор:

Переглядів: 93 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus