Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ніхто, крім нас самих


В одному з попередніх номерів „Пирятинських вістей“ ми розпочали знайомство з ОСББ міста. Серед новостворених об’єднань - ОСББ „Європейська, 4-А“.
Про особливості його роботи та плани на майбутнє ми говорили з головою ОСББ Олегом ЛУК’ЯНОВИЧЕМ:

- Олеже Петровичу, коли утворено ваше ОСББ? Як відбувався цей процес?
- 22 червня 2016 року об’єднання офіційно зареєстровано. Цьому передував місяць обговорень та підготовки документів. З першого разу не вдалося набрати потрібну кількість голосів власників квартир будинку. Але після роз’яснень близько 80% виявили бажання створити ОСББ. Під час обговорення ми розглядали можливість не створювати об’єднання, а передати право управляти будинком управляючій компанії. Але цей варіант був нами не- прийнятий, адже за таких умов ми б не мали права на відшкодування державою в частині оплати за послуги управляючій компанії. Мені невідомо, чи працює нині в нашому місті управляюча компанія. Хоча конкурс міською радою було оголошено.
- Скільки співвласників у вашому ОСББ? Чи всі платять внески?
- В нашому будинку - 110 квартир. Не сплачує внески тільки один власник. Заборгованість час від часу з’являється, але вона не критична і пов’язана скоріше з тим, що населення країни збідніло. При стовідсотковій сплаті внесків та вчасному відшкодуванні державою коштів субсидії в місяць маємо отримувати близько 11 тис. грн. Реально ж надходить близько 7 тис. грн. Причина – затримка державою виплати субсидії.
- Який тариф ви встановили і що в нього входить?
- Наш тариф менший в порівнянні з тарифом, запропонованим КП „Каштан“, і становить 1,70 грн. за кв. м житлової площі. Тариф включає плату за освітлення місць загального користування, вивіз ТВП, обслуговування загальнобудинкових мереж тепло- і водопостачання та водовідведення.
- Як управляєте будинком? Хто входить до правління?
- До правління входять по одному представнику від кожного під’їзду, за принципом „децентралізації“. Обов’язки розподілено рівномірно між усіма членами правління. Кожен мешканець будинку звертається до представника в правлінні від свого під’їзду. Ще маємо бухгалтера. Працюємо на громадських засадах.
- Що зроблено за півроку функціонування ОСББ?
- Рішенням зборів запроваджуємо встановлення теплового лічильника в будинку. За кошти внесків сплатили вартість робочого проекту теплопункту, придбали лічильник. На це витратили 30 тис. грн. В окремих під’їздах модернізовано систему каналізації, старі труби замінено на більш ефективні пластикові. Для ремонту мережі водовідведення інших під’їздів закуплено матеріали. Коли ми почали самостійно управляти будинком, найнагальнішою проблемою був дах, адже місцями м’яка покрівля була відсутня взагалі. Капітальний ремонт покрівлі попереднім балансоутримувачем проводився на рівні одного під’їзду з восьми.
- Чим допомагали органи місцевого самоврядування?
- Нещодавно на адресу ОСББ надійшов лист Пирятинської міської ради, в якому зазначено про готовність міської ради взяти дольову участь у фінансуванні встановлення теплового лічильника в нашому будинку. Також міська рада забезпечила надання нашому будинкові 40 кв. м єврорубероїду, яким вкрили місця даху, які до того взагалі не мали м’якого покриття. Але окремі депутати виступають категорично проти виділення коштів на потреби ОСББ, хоча за законом балансоутримувач (колишній власник будинку), в нашому випадку КП „Каштан“, передаючи будинок в управління ОСББ, зобов’язаний взяти участь у першому капітальному ремонті. Я вважаю цю вимогу справедливою, адже більше 20-ти років власники квартир платили балансоутримувачу згідно тарифу, а будинок утримувався далеко не в належному стані. Тому нами розроблено та подано на розгляд постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, транспорту, зв’язку та сфери послуг цільову програму, якою, маємо надію, зможуть користуватися усі ОСББ міста. Суть її в тому, що ОСББ можуть подавати пропозиції на співфінансування капремонтів та енергомодернізації будинків, що перебували до утворення об’єднань у житловому фонді міста. Маю зазначити, що співпраця з міською радою є. На засіданні профільної комісії було вирішено після доопрацювання винести на розгляд сесії питання фінансування Програми співучасті в заходах з енергозбереження. Сподіваюся, що депутати підтримають цю ініціативу.
- Об’єднання співвласників іншого будинку в Пирятині вже скористалося державною програмою „Теплих кредитів“. Чи плануєте ви такі кроки?
- Так, це питання, до речі, піднімалося на загальних зборах. Але тоді мешканці будинку вирішили, що важливіше для нас зараз встановити лічильник обліку тепла на будинок, щоб платити по факту. А після цього повернемося до утеплення будинку, будемо працювати над продовженням ремонту даху та заміною вікон в під’їздах на енергоефективні. От на ці цілі скористаємося програмою державного кредитування.
- Скажіть, як вплинуло створення ОСББ на пересічного мешканця будинку?
- Думаю, найголовніше, що ми зрозуміли, – ніхто, крім нас самих, не зробить наше життя комфортнішим. Мешканці уважніше почали слідкувати за порядком у під’їздах будинку та на прибудинковій території, бо відчули себе повноправними господарями. І головне – змінився підхід до розв’язання проблем. Всі питання виносяться на обговорення правління та вирішуються практично без затримок.
Олена КОЛІНЬКО.
Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (27.01.2017) | Автор:

Переглядів: 60 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus