Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Німецькі експерти вчили пирятинців, як при мінімальних затратах зберегти теплоенергію


10 серпня, за ініціативи міської ради, відбулося засідання Клубу громадського діалогу на тему: «Усвідомлення важливості заходів щодо енергозбереження – вагомий крок до заощадження коштів місцевого бюджету та громадян».
Участь у засіданні клубу взяв фахівець з будівельної фізики, засновник німецької фірми «Riedel» Дірк Рідель. На початку заходу міський голова Олексій Рябоконь привітав учасників клубу та зауважив, що проблема енергозбереження є дуже актуальною сьогодні, особливо на фоні підвищення цін на електроенергію та природний газ.
Щоб дізнатися, які заходи з енергозбереження застосовуються у різних закладах Пирятина, німецький експерт напередодні побував у школах і дитсадках міста та зробив детальний аналіз енергоспоживання цих будівель. Перед тим, як приступити до роботи в групах, Д. Рідель розповів, що фахівці його компанії запропонували декілька варіантів того, як можна зекономити теплоенергію в Україні. Отже, тепло можна зберегти: без вкладення коштів; з мінімальними затратами коштів; середньої суми коштів; із значними інвестиціями.
Під час роботи в групах учасники мали можливість надати свої пропозиції щодо енергозберігаючих заходів й визначитися, які кошти на це потрібні. В результаті, всі змогли побачити ті проблеми, які до цього не помічалися. Наприклад, у Пирятинському ліцеї: потрібно утеплити труби, які знаходяться за межами приміщення (у котельні); зняти декоративні конструкції, які закривають батареї у класах, й прикріпити за батареї фольгу; кожну годину на 5 хвилин провітрювати класні кімнати тощо. Дірк Рідель зауважив, що коли кімнати з пластиковими вікнами не провітрюються, то вся волога вбирається стінами, вони охолоджуються й відповідно потребують більше тепла. Крім цього, в таких умовах на стінах може з’явитися грибок. «Завдяки частому провітрюванню економиться 3% теплоенергії, а учні мають змогу дихати свіжим повітрям», - зазначив Д. Рідель. Вищезгадані заходи, за його словами, не потребують майже ніяких капіталовкладень й у сукупності дають великий відсоток економії тепла. Проте, значні капіталовкладення будуть потрібні під час заміни котлів на більш енергоефективні – з ККД від 90% до 111%.
Підбиваючи підсумки засідання Клубу громадського діалогу, міський голова Олексій Рябоконь подякував німецькому фахівцю за корисні поради з енергозбереження, а також зауважив, що ті елементарні речі, на які було звернено увагу з точки зору енергоефективності, допоможуть зберегти як теплоенергію, так і здоров’я дітей.
Світлана ДОВГЕНКО.
Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (18.08.2016) | Автор:

Переглядів: 100 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus