Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Оголосити недовіру меру не вдалося


31 травня під час засідання 23-ї сесії міської ради 7-го скликання депутати розглянули 42 питання порядку денного. В сесійній залі були присутні 22 депутати з 26-ти.
Першим депутати розглянули питання, що стосувалося місцевої ініціативи «Про внесення змін до Положення про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг виконавчим комітетом Пирятинської міської ради в системі електронних державних закупівель». Пропозиції змін озвучив автор місцевої ініціативи, громадський активіст Богдан Бондаренко. Перша пропозиція – знизити поріг закупівель робіт, які необхідно здійснювати на відкритих торгах через електронну платформу Prozorro з 1,5 млн грн. до 200 тис. грн. Згідно аналізу, це дозволить значно економити бюджетні кошти, в середньому – 10% вартості робіт. Друга пропозиція активістів – обов’язковість звітування про всі придбання послуг, речей і робіт, що перевищують 15 тис. грн., на платформі Prozorro. І третя пропозиція – Положення має стосуватися не лише виконкому міської ради, а й усіх організацій та установ міськради, в тому числі комунальних. Усі ці пропозиції депутати підтримали. Зміни до Положення вступлять в силу з 15 липня 2017 року.
Також рішенням сесії внесли зміни і доповнення до діючих програм та затвердили ряд нових. Зокрема, Програму забезпечення надання медичної допомоги жителям Пирятинської міської ОТГ Пирятинською ЦРЛ з фінансуванням 749,6 тис. грн.
Прийняли також зміни до Програми сприяння створенню ОСББ на 2017-2018 роки. Зокрема, прибрали з Програми умову про фінансування ОСББ за кошти бюджету міської ради тільки після погашення мешканцями будинку 50% від загальної суми боргу за послуги, надані комунальними підприємствами, адже така умова прямо суперечить Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», в статті 4 якого зазначається, що ОСББ «не несе відповідальності за зобов’язаннями співвласників», тобто не є правонаступниками боргів мешканців за комірне. В поточному році планується профінансувати за даною програмою два ОСББ, які вже подали заявки, на суму 76,6 тис. грн.
Депутати підтримали і ряд електронних петицій, що надійшли до міськради, зокрема, про встановлення стендів для оголошень, про встановлення пам’ятного знаку на честь загиблих героїв Небесної сотні та про проведення вуличного освітлення по вулиці 8 Березня.
Серед питань порядку денного народні обранці розглянули і прийняли зміни до бюджету міської ОТГ на 2017 рік. Серед іншого виділили 75 тис. грн. на придбання котла для ДНЗ „Червона Шапочка“, 7 тис. грн. - для демонтажу старої труби та встановлення нової системи димовідведення станції юних техніків.
Крім того, депутати прийняли ряд земельних рішень про затвердження проектів землеустрою, надання дозволу на розробку технічної документації тощо. Одноголосно прийняли й рішення про проведення інвентаризації земель Пирятинської ОТГ в межах населених пунктів.
Після розгляду усіх питань порядку денного в «різному» депутати підтримали звернення Пирятинської міської ради до Президента, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України щодо необхідності якнайшвидшого прийняття у другому читанні проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель».
Та найбурхливіше обговорення викликав розгляд листа за підписом групи депутатів міськради про скликання позачергової сесії з метою оголошення недовіри міському голові, отриманий 22 травня цього року. В листі зазначається, що така необхідність виникла у зв’язку з порушенням міським головою О. Рябоконем законів України, прав і свобод громадян ОТГ, незабезпечення здійснення наданих йому повноважень. Підписали лист депутати міської ради: Олексій Хоменко, Олександр Жайворонок, Станіслав Томко, Олег Скочко, Владислав Йощенко, Тамара Щур, Анатолій Якименко, Олег Солонський, Василь Войпанюк, Олексій Михайлюк, Микола Крицький. Як пояснив начальник юридичного відділу Руслан Соловйов, щоб скликати позачергову сесію з метою розгляду питання про оголошення недовіри міському голові, необхідні підстави для припинення повноважень міського голови. Адже право депутатів оголосити недовіру очільнику ради, хоч і передбачене пунктом 10 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», але механізм припинення повноважень в такому випадку законодавством не виписаний. Тому, згідно з Цивільним Кодексом України, застосовується метод аналогії. А в даному випадку застосовується механізм припинення повноважень, передбачених статтею 79 того ж закону, згідно з якою підставами дострокового припинення повноважень міського голови можуть бути: його заява про складання повноважень, припинення його громадянства, набрання законної сили обвинувального вироку проти нього або рішення суду про притягнення до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, відкликання з посади за народною ініціативою, визнання його судом недієздатним, безвісти відсутнім або його смерті. Жодна з цих підстав для прийняття рішення про оголошення недовіри не була надана депутатами, які виявили ініціативу оголосити недовіру міському голові, тому розпорядження про скликання позачергової сесії не було прийнято.
Розгляд листа групи депутатів на засіданні сесії ініціював сам міський голова Олексій Рябоконь. За його словами, містом ширяться безпідставні звинувачення на його адресу, які озвучують деякі депутати під час своїх зустрічей з виборцями на округах. Тому О. Рябоконь вирішив спростувати ці звинувачення. Він заявив, що немає жодного відкритого кримінального провадження проти нього, в тому числі й за вчинення корупційних правопорушень. Усі рішення, прийняті сесійно, виконуються, жодне рішення не було опротестовано правоохоронними органами. Програма, що стосується встановлення камер зовнішнього відеоспостереження на вулицях ОТГ для забезпечення правопорядку, зараз знаходиться на етапі реалізації і докази щодо порушення законодавства під час її впровадження відсутні. Спростував О. Рябоконь і неправдиву інформацію щодо його відсутності близько 5-ти місяців на робочому місці у 2016 році. За словами керуючої справами міської ради Лариси Кочур, на даний момент міський голова має більше 100 календарних днів невикористаної відпустки, адже декілька років поспіль брав відпустки не більше двох-трьох тижнів на рік, хоча має 30 днів щорічної основної та 15 днів додаткової відпустки за стаж роботи більше 15 років. Продемонстрував О. Рябоконь і авіаквиток перельоту до доньки в Мексику вартістю 999,98 у. о., а не 200 тис. грн., як зазначали депутати у звинуваченнях щодо невідповідності заробітної плати до способу життя.
Варто зазначити, що під час засідання сесійний зал був вщент заповнений, тому окремі депутати, зокрема Раїса Андрейщук, пропонували такі бурхливі з’ясовування стосунків припинити, натомість вчитися конструктивно критикувати, знаходити компроміси. На що О. Рябоконь зауважив, що неприпустимо депутатам безпідставно, не маючи жодних доказів звинувачувати його як посадову особу. Якщо ж звинувачувати, то наводити беззаперечні докази. А під час своїх звітів міський голова порадив депутатам говорити про свою депутатську роботу, плани, завдання, а не про «недоліки» міського голови.
Наприкінці засідання сесії один з членів депутатської групи «Трудовий порядок» депутат Дмитро Шаповал подав заяву про вихід з депутатської групи у зв’язку з тим, що поведінка та наміри групи не співпадають з його переконаннями.
Олена КОЛІНЬКО. Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (08.06.2017) | Автор:

Переглядів: 151 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus