Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Олег ТРИСТАН: відкинувши власні амбіції, працювати над тим, аби життя людей ставало кращим


Початок року – традиційний час планування того, яким він буде. Початок 2018 року – період старту активної фази реформи галузі медицини, зокрема, і її первинної ланки. Період реформування – непростий час. На Пирятинщині ситуація ще складніша через те, що на даний час не вирішена доля приміщення ЦПМД, на яке претендує ОТГ і яке не хоче передавати районна рада.
Ці процеси і не лише – тема нашої розмови з депутатом районної ради, заступником голови постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту райради, директором Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату Олегом ТРИСТАНОМ.
- Олеже Валерійовичу, 2018 рік тільки-но розпочався, але його початок, ті процеси, які зараз відбуваються, свідчать, що буде він не простим, дискусійним… Чого від нього чекаєте?
- Почну з того, що як керівник установи, в якій постійно проживає 90 осіб з обмеженими можливостями, намагаюся спільно з колективом за допомогою Департаменту соціального захисту населення ОДА та обласної ради покращувати умови проживання та відпочинку в нашій установі. Заплановано на 2018 рік капітальний ремонт покрівлі найбільшого корпусу, створення спортивного майданчика, заміна паркану. Плануємо встановити прогулянковий майданчик для відпочинку мешканців, провести капітальний ремонт їдальні. Крім того, хочу зауважити, що більшість робіт з ремонту приміщень проводиться власними силами, – отримуючи кошти на матеріали, з працівниками будуємо покрівлі (господарські приміщення), встановлюємо паркани, проводимо косметичні ремонтні роботи всередині приміщень та зовні. За виконання даних робіт окремо хотілося б подякувати колективу, який з розумінням підтримує всі ці ініціативи. Говорю це для того, аби донести всім, хто зараз читає ці рядки, що будь-яку справу можна і слід робити гуртом, шукаючи можливості і шляхи, а не причини, чому цього не робити.
- Як Ви оцінюєте своє виконання обов’язків депутата?
- Я – депутат районної ради двох скликань, позапартійний, в ході передвиборчої кампанії балотувався від політичної сили «Рідне місто». Твердо переконаний в тому, що, ставши депутатом, народний обранець має усвідомлювати всю повноту відповідальності перед своїми виборцями та активно відстоювати їхні інтереси. Саме тому завжди намагаюся брати участь у роботі постійних комісій та сесій. Якщо і був відсутній на деяких зібраннях, то тільки з поважних причин.
Окрім цього, хочу відзначити, що для мене як депутата районної ради всі жителі Пирятинщини - рівні, незважаючи на те, проживають вони в місті чи в одному з сіл району, бо вважаю Пирятинщину - єдиною та неподільною.
Допомагаючи виборцям, я в першу чергу віддаю перевагу найменш соціально захищеним верствам населення - багатодітним сім’ям, людям з обмеженими можливостями, учасникам АТО.
Першочерговим завданням влади, і в тому числі і своїм як депутата, вважаю проведення реформ, направлених на соціальний захист населення.
- Олеже Валерійовичу, звертаюся до Вас як до заступника голови комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту: як Ви ставитеся до медичної реформи?
- Звичайно, зміни в системі надання медичних послуг робити треба, слід змінювати обладнання на більш сучасне, розширювати кількісний та якісний перелік послуг, покращувати ставлення медичних працівників до громадян, які потребують допомоги. Але виникає ряд питань. Наприклад, що робити людям, у яких не буде коштів на співоплату медичних послуг? Уявіть собі ситуацію: людина звернулася до сімейного лікаря, який, у свою чергу, направляє її на рентген, а рентген – вже платний… На сьогодні чітко не зрозуміло, що буде входити в платний пакет, скільки коштуватиме яка послуга і яку частину громадяни платитимуть з власної кишені? Скільки доведеться платити, щоб просто потрапити на операцію або діагностику? Окрім цього, реформа не передбачає нових гравців - приватних страхових компаній, по-справжньому автономних лікарень.
- Яка Ваша думка стосовно розподілу або передачі приміщення поліклініки?
- 17 січня головою райдержадміністрації була ініційована зустріч представників районної, міської рад та Центру первинної медичної допомоги. Я був присутній на засіданні цієї комісії та висловив свою думку з цього приводу: звичайно, первинну ланку треба реформувати, проводити ремонти, закуповувати нове обладнання. На сьогодні приміщення поліклініки є власністю територіальної громади району - громад міста та сіл. Виникає питання: як розділити майно, яке спільно будувалося, утримувалося та було придбано обладнання? Як забезпечити право господарського відання або оперативного управління, щоб забезпечити права всієї громади Пирятинського району?
А якщо на території району утворяться декілька громад, що робити з їхньою часткою? Та й взагалі, в мене склалося враження, що в районній та дитячій поліклініках ремонти не проводяться протягом тривалого часу. Це при тому, що частини приміщень здаються в оренду і певний відсоток коштів від цього варто було б використати на косметичні ремонти. Для вирішення питання мною було запропоновано провести спільне засідання комісії районної та міської рад з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення.
Користуючись нагодою, хочу відмітити конструктивну та злагоджену роботу депутатського корпусу, керівництва та апарату районної ради. Переконаний, що завдання влади, відкинувши власні амбіції, працювати над тим, аби життя людей ставало кращим та комфортнішим.
Розмову вела Людмила ВОЛИК.
Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (26.01.2018) | Автор:

Переглядів: 64 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus