Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

П’ять депутатів Білоцерківської сільської ради склали повноваження


Минулого понеділка відбулася сесія Білоцерківської сільської ради. Події, що відбувалися у залі, трапляються, принаймні у нас у районі, не часто. Тому «Пирятинські вісті» не могли стояти осторонь.

На розгляд сесії надійшли заяви п’яти депутатів сільської ради, які «в розпал» своєї каденції вирішили скласти з себе повноваження народних обранців. Сільський голова Василь Грицай зачитав заяви Ольги Даниленко, Галини Чохи, Василя Митропана, Галини Ухань та Віри Ященко. Причиною такої поведінки депутатів, за їх же словами, є ті непорозуміння, які виникають між ними та сільським головою у процесі роботи, в ході прийняття рішень та у визначенні пріоритетних проблем, над вирішенням яких слід працювати першочергово. Зокрема, депутат Василь Митропан відзначив, що ситуація, коли рішення про припинення депутатських повноважень приймають відразу кілька депутатів, є показовою, адже, на його думку, це означає, що керівництво сільської ради не дослухається до думки колег-депутатів. Окрім цього, він наголосив, що протягом останніх років ситуація в селах сільської ради, зокрема і в Білоцерківцях, має значну негативну тенденцію. Не дивлячись на те, що сільська рада має один з найбагатших бюджетів по району, в селі немає ані ФАПу (приміщення є, але послуг в ньому ніхто не отримує через відсутність медпрацівника), ані закладів освіти, рівень культурних послуг залишає бажати кращого, взимку постійно виникають проблеми з розчищенням доріг від снігу.
Голова районної ради Сергій Пазюк, який теж взяв участь у роботі сесії, відзначив, що, на його думку, така позиція депутатів, які, незважаючи на те, що люди довірили їм захищати власні інтереси, не роблять цього, а займаються з’ясуванням стосунків із сільським головою, є неправильною. Не завжди думка і позиція депутата може збігатися з думкою та позицією сільського голови. Але ж депутат має ряд повноважень і можливостей відстояти свою точку зору, відстояти необхідність прийняти те чи інше рішення, яке покращить життя сільської громади. І цими повноваженнями слід вчитися уміло користуватися всім тим, хто разом із депутатським мандатом отримує кредит довіри виборців.
Схожу позицію висловив і голова районної ради ветеранів Богдан Дубецький, до якого члени Білоцерківської ветеранської організації звернулися з проханням допомогти у вирішенні проблем села та у розв’язанні конфлікту між сільськими депутатами і головою. Він, зокрема, відзначив, що визначальними в даній ситуації мають бути не інтереси сторін конфлікту, а інтереси громади, яка має бачити результат роботи тих, кого обрала, тих, хто розпоряджається коштами, що надходять до сільського бюджету. Звертаючись до депутатів, він, зокрема, наголосив:
- Вивчайте закони і вимагайте їх виконання від керівництва села!
Виваженою у даній ситуації є позиція депутата сільської ради, колишнього сільського голови Анатолія Молдована, який відзначив, що хоча він і має багато запитань до сільського голови і часто не погоджується з його позицією, але складання повноважень депутатами – це не вихід із ситуації. Вагомим аргументом є і той факт, що організація позачергових виборів, які мають відбутися після складання повноважень депутатів, виллється сільському бюджету у круглу суму, яку можна було б витратити на корисніші для села справи.
Довготривала та гаряча дискусія завершилася тим, що депутати залишилися при своїй думці та попросили розглянути їхні заяви, які й були підтримані більшістю голосів.
Далі сесія тривала у конструктивному руслі. Здавалося, що всі випустили пар і готові до роботи. До речі, в ході сесії від депутатів, які склали повноваження, пролунало кілька конструктивних пропозицій, які сільська рада взяла на замітку і працюватиме над їх втіленням у життя. Зокрема, Галина Чоха запропонувала, зважаючи на можливості сільського бюджету, який має ресурс до розподілу, подумати над тим, аби придбати автомобіль, який би виконував функції соціального таксі – при потребі відвозив жителів села, переважна більшість з яких - пенсіонери та люди похилого віку, до лікарні. Адже, зважаючи на незручне географічне розташування села, дістатися до райцентру для людей часто є великою проблемою.
Розглядаючи заяви з проханням про виділення допомоги на лікування (на розгляд сесії їх надійшло 15 і кожному прохачеві було виділено по 800 гривень), депутати запропонували розробити програму, відповідно до якої можна було б виділяти більші суми для лікування особливо тяжкохворих жителів Білоцерківець та Яцин.
Від редакції: з проханням прокоментувати ситуацію та розповісти по подальші дії, які мають відбуватися після складання депутатами повноважень, ми попросили начальника відділу ведення Державного реєстру виборців Юлію Турпак. Ось, що вона повідомила:
- Після проведення сесії, на якій було прийнято рішення про складання повноважень депутатами, сільська рада у 10-денний термін має надати копії прийнятих рішень до сільської територіальної виборчої комісії. Члени комісії, у свою чергу мають розглянути на своєму засіданні ці заяви та прийняти рішення про оголошення проміжних виборів депутатів сільської ради, які мають відбутися в останню неділю 60-денного терміну від дати прийняття комісією рішення. Організація цих виборів повністю покладена на сільський бюджет.
До речі, на Пирятинщині така ситуація, коли група депутатів достроково вирішила скласти повноваження, склалася вперше…
Людмила ВОЛИК.
Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (30.03.2017) | Автор:

Переглядів: 115 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus