Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Підведено підсумки соціально-економічного розвитку району в І кварталі 2017 року

25 травня відбулося розширене засідання колегії РДА, яке провів голова райдержадміністрації Олег Куча.
Про підсумки економічного і соціального розвитку та виконання бюджету району за I квартал 2017 року доповів начальник відділу економічного розвитку і торгівлі РДА Володимир Петрик. Він зазначив, що 2017 рік розпочався позитивною тенденцією росту більшості економічних показників. Підприємства промисловості за підсумками І кварталу закріпили минулорічне зростання, реалізувавши продукції на суму 248 млн. грн., що на 52,5% більше за аналогічний період 2016 року. Найбільше зростання зафіксовано у ТОВ «Малдс Груп», ТОВ «Пирятиндрев», ТОВ «Пирятинський делікатес», АТ «Пирятинський сирзавод». ТОВ «Укрканпром» та ТОВ «ПСП Буд» увійшли в перелік середніх підприємств району. Обсяг виробництва сільгосппродукції збільшився на 4,6% і склав 5,2 млн. грн. Сільгосппідприємствами закуплено техніки на суму 48 млн. грн. (найбільше – ТОВ «Дейманівський дар», ТОВ «Давидівський дар», ТОВ «Руда»). В інфраструктурному секторі у звітному періоді реалізовувався лише один проект – капітальний ремонт Вікторійського сільського Будинку культури (сума використаних коштів – 130 тис. грн.). Спільно з обласною радою напрацьовано механізм фінансування ремонту 8-ми доріг місцевого значення у 2017 році на суму 2,58 млн. грн. Крім того, в І кварталі було акумульовано та передано до обласного бюджету 1,954 млн. грн. коштів районного та сільських бюджетів для закупівлі сміттєвоза і контейнерів, щоб реалізувати проект організації системи збору та вивезення ТПВ на території 7-ми сільських громад району. В рамках конкурсу проектів розвитку громад району визначено 4 проекти-переможці, на реалізацію яких з районного бюджету виділено 700 тис. грн., ще 662 тис. грн. – фінансування з сільських бюджетів та спонсорські кошти. Ці проекти – проведення ремонтних робіт та впровадження заходів енергомодернізації в освітніх та спортивних закладах сіл Сасинівка і Кейбалівка, сільських Будинків культури в селах Каплинці та Прихідьки. Найбільш актуальним питанням соціального захисту в звітному кварталі було забезпечення своєчасного надання житлових субсидій. Завдяки скоординованій роботі управління соціального захисту населення РДА всім отримувачам було вчасно нараховано та виплачено субсидії на загальну суму 39,3 млн. грн. Середній розмір субсидії на одне домогосподарство склав 2161 грн. Крім того, здійснено нарахування інших соціальних виплат на суму 10, 67 млн. грн., а також пільг на суму 1,4 млн. грн. Сфера культури увійшла у 2017 рік без змін у своїй мережі. З початку бюджетного року за фінансування районного та сільських бюджетів придбано реквізит, сценічний інвентар для Вікторійського, Березоворудського, Малютинського, Великокручанського, Теплівського, Каплинцівського закладів культури на суму понад 50 тис. грн. Книжковий фонд бібліотек поповнено 712 примірниками нових книг.
Начальник фінансового управління РДА Людмила Безушко зауважила, що І квартал для Пирятинщини традиційно не є показовим в плані наповнення бюджету, адже сільгосптоваровиробники, зазвичай, платять податки у другій половині року після збору урожаю. Але в цьому році ми маємо хороший результат і за підсумками І кварталу: зведений бюджет району за доходами загального фонду (без врахування трансфертів) виконано на 139,1%. При планових призначеннях у сумі 8,3 млн. грн. фактично надійшло 11,5 млн. грн. Перевиконання відбулося в тому числі й за рахунок збільшення мінімальної заробітної плати, а отже - і ПДФО.
Олег Куча зазначив, що є багато завдань на 2017 рік. Серед пріоритетів – впровадження технологій енергозбереження та енергомодернізації, зокрема, встановлення модульної котельні на альтернативному паливі у Новомартиновицькій школі, ремонт доріг, оновлення інфраструктури населених пунктів, зокрема, облаштування сучасного спортивного майданчика в Березовій Рудці, сприяння розвиткові кооперації та місцевих товаровиробників.
Про оздоровлення, відпочинок і зайнятість дітей та підлітків району влітку 2017 року доповів начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Володимир Романенко. Цьогоріч в оздоровчих таборах району з денним перебуванням заплановано оздоровити 537 дітей, що становить 57% від загальної кількості дітей шкільного віку. Для належної організації оздоровлення дітей спеціально створена комісія перевірила готовність до початку роботи усіх 13-ти пришкільних таборів. Лікар управління Держпродспоживслужби в районі Людмила Константиненко зауважила, що за останній рік грунтовно оновлено харчоблоки сільських закладів освіти, а це – основа якісного харчування дітей як під час навчального року, так і під час оздоровлення у пришкільних таборах. В ході обговорення також було зазначено, що сільські ради забезпечили вартість харчування в літніх пришкільних таборах у середньому 45-50 грн. на добу на одну дитину, в той час, як міська рада – лише 27 грн. на добу на одну дитину. Для відпочинку дітей в оздоровчих закладах області з обласного бюджету на часткову оплату  вартості путівок Пирятинському району виділено 78 тис. грн. Таку ж суму фінансує районний бюджет. Заплановано оздоровити 53 дитини.
Про стан проведення сільгосптоваровиробниками комплексу весняно-польових робіт в районі доповів начальник відділу агропромислового розвитку РДА Павло Повшедний. Він повідомив, що посівна кампанія в районі практично завершена, досіваються незначні площі. Але цьогоріч більшості сільгосппідприємств району довелося пересівати соняшник, оскільки аномальні заморозки на грунті всередині квітня знищили значні площі посівів цієї культури, загалом - близько 30%. Завдяки сприянню голови райдержадміністрації в  районі створено західний сектор з оформлення та реєстрації сільськогосподарської техніки, у який входять 6 районів області. Те, що такий центр знаходиться на теренах нашого району, значно полегшує місцевим аграріям процес реєстрації техніки. Крім того, П. Повшедний наголосив, що починається сезон обробітку посівів хімічними засобами захисту рослин. А це створює значну небезпеку для бджіл. Місцеві аграрії майже ніколи не інформують ні органи місцевого самоврядування, ні представників стаціонарних та пересувних офіційно зареєстрованих пасік про проведення обробітку. О. Куча дав доручення направити листи керівникам сільгосппідприємств району, в яких зазначити про необхідність попередження голів сільських рад за 3 дні до обробки полів хімічними засобами захисту рослин.
Про підсумки роботи Пирятинського відділення Лубенської ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області за 2016 рік з виконання показників надходжень до бюджетів усіх рівнів доповіла заступник начальника інспекції-начальник Пирятинського відділення Лубенської ОДПІ Ірина Коломієць, яка відмітила загальне покращення платіжної дисципліни платників податків у районі. Члени колегії прийняли звіт до відома.
В роботі засідання колегії взяли участь заступники голови РДА, начальники і спеціалісти відділів та управлінь РДА, представники підприємств, установ, організацій району, очільники сільських рад.
Олена КОЛІНЬКО

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (01.06.2017) | Автор:

Переглядів: 100 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus