Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пирятин – суцільна ковзанка


Рухатися пирятинськими вулицями протягом останніх днів – небезпечно для здоров’я. Як асфальтове покриття більшості вулиць, так і тротуари, покриті суцільним шаром льоду.
До такої ситуації призвело те, що сніг, який випав раніше, не був належним чином розчищений, а після відлиги, яка була минулими вихідними, сніговодяне місиво перетворилося під впливом мінусових температур у суцільну кригу, до того ж часто-густо нерівну. І навіть після цього значна частина тротуарів та вулиць залишилися навіть не притрушеними піскосумішшю…

Проведених комунальниками робіт по розчищенню вулиць, про які керівник КП «Каштан» В. Скочко розповідав нашим читачам, виявилося явно замало для того, аби створити жителям міста комфортні умови для руху на міських вулицях. Підтвердженням цього є і ситуація, яка склалася у редакції «Пирятинських вістей» минулого понеділка.
До нас завітали відразу 5 депутатів міської ради, які розповіли про те, що надрукований у минулому номері нашої газети коментар керівника КП «Каштан» Віталія Скочка (далі – цитата з тексту): «роботи по розчищенню снігу … тривали протягом усіх вихідних. На розчистці вулиць було задіяно 5 одиниць техніки: 4 власні КП «Каштан» та 1 – найнятий у фірми «Альтком». Так само наймали одну одиницю техніки в цієї фірми і для посипання вулиць піскосумішшю. Окрім цього, на посипанні працювала ще одна одиниця техніки комунального підприємства. Станом на ранок вівторка, 10 січня, як наголосив В. Скочко, основні вулиці та провулки були розчищені, залишалося підчистити найменші провулки», - не відображає дійсний стан справ на той момент. Самі ж депутати у дні, коли боротьба зі снігом мала вестися найактивніше, моніторили ситуацію. Ось що вони розповіли:
Олексій ХОМЕНКО, голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, транспорту, зв’язку та сфери послуг:
- Прибирання снігу на вулицях міста під час значних снігопадів, що тривали на Пирятинщині, було явно недостатнім. Я як голова постійної депутатської комісії, яка займається питаннями ЖКГ та благоустрою, не міг стояти осторонь. Тому вже у перший робочий день після вихідних, 10 січня, ініціював засідання своєї комісії, на яке було вирішено запросити всі служби, причетні до розчищення снігу на вулицях міста, в тому числі, безумовно, і КП «Каштан». Під час зібрання В. Скочко повідомив присутніх, що ситуація – під контролем, вулиці міста 100-відсотково розчищені. Хоча на той момент ми володіли зовсім іншою інформацією. Наприклад, зовсім не були розчищені під’їзди до багатоквартирних будинків, ці території почали чистити тільки 11-12 січня.
Там же на засіданні були керівники інших підприємств – КП «Пирятинський міський водоканал», ТОВ «ПКЗ-Агро», які по факту і виконували ту роботу, яку мало б передусім робити комунальне підприємство, - чистили вулиці від снігових заметів. Але договори керівництвом КП «Каштан» з підрядними організаціями так і не було укладено.
Загалом же, розчистка вулиць розпочалася фактично лише 8 січня, хоча снігопад розпочався у другій половині дня 6 січня. І щоб не ускладнювати ситуацію, треба було відразу розпочинати роботу, а не чекати, поки снігу насипле багато.
Ситуацію ми продовжували контролювати і далі, після засідання постійної комісії. Заїхали 12 січня о 8-й ранку в КП «Каштан». Техніка, яка мала б працювати на розчистці вулиць від снігу, стояла на базі, лише один трактор, як нам повідомили, виїхав на розчистку снігу в Калинів Міст. Двоє трактористів взагалі цього дня на роботу не вийшли.
Зважаючи на всі ці обставини, особисто у мене і в багатьох моїх колег-депутатів виникає питання про рентабельність роботи КП «Каштан»…. Минулого року з бюджету ОТГ на його функціонування, на різні програми, було виділено 12 мільйонів гривень. Це – величезна сума, яка зібрана фактично за рахунок кожного жителя міста, котрий сплачує податки до міського бюджету. А ми, депутати, беремо на себе відповідальність, піднімаючи на сесії руку за виділення цих коштів. Тому маємо бути готовими звітувати перед громадою за те, куди вони використані. Програми, спрямовані на покращення благоустрою міста, на розвиток цього підприємства, завжди знаходять підтримку депутатського корпусу. Ми - за те, щоб місто ставало комфортнішим, кращим. Якби була потреба, то, думаю, виділяли б і більше коштів, аби тільки від того був якийсь результат. Але він, як бачимо, залишає бажати кращого.
От і зараз зима показує, що КП «Каштан» не справляється з покладеними на нього обов’язками: сніг вже кілька днів не йде, але допущено повне обледеніння вулиць та тротуарів, їх вчасно не посипано, тому, рухаючись ними, люди постійно наражаються на небезпеку отримати травми.
Владислав ЙОЩЕНКО, голова постійної комісії з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку та підприємництва:
- На 2017-й рік з бюджету міської об’єднаної територіальної громади виділено 294350 грн. на розчищення вулиць населених пунктів ОТГ від снігу. При затвердженні цієї суми депутатам було повідомлено, що цих грошей достатньо, аби забезпечити якісне розчищення вулиць. Тому ми як депутати маємо повне право контролювати, куди і на що підуть ці кошти. 10 січня зранку, бачачи на власні очі, що ситуація в місті з розчищенням вулиць залишає бажати кращого, я звернувся до КП «Каштан» з проханням надати мені графік розчистки вулиць. Цей документ я отримав після кількох повторних дзвінків і, отримавши, зрозумів, що його просто-напросто ніхто не дотримується, адже у протилежному випадку ми б не спостерігали тієї картини, яку зараз бачимо на міських вулицях. Також, з точки зору практичного використання часу та паливно-мастильних матеріалів, графік складено не зовсім досконало, адже, аби його дотримуватися, тракторам доведеться постійно переїжджати з одного кінця міста в інший. Також у графіку не вказано жодні терміни, в які необхідно вкладатися при розчистці снігу.
Так само виділяються кошти і на підтримку порядку на міському цвинтарі – на цей рік їх виділено 75765 грн. Але там також зараз прочищено лише центральну алею, навіть проходи до могил загиблих в АТО воїнів не розчищені. Про який благоустрій йде мова?..
Плачевна ситуація в Пирятині не лише з проїжджими частинами вулиць, а і з тротуарами: пройти більш-менш безпечно можна лише по Соборній, де тротуари потрушені.
Але поряд з цим, навіть на таких вулицях як Європейська, Ярмаркова, Січових Стрільців, Цибаня, Зоряна, які є одними з найбільш велелюдних, тротуари зовсім не посипані піскосумішшю. Тому по них йти, зважаючи на те, що вони фактично не звільнені від снігу, а тому перетворилися у такі собі стежинки, дуже небезпечно.
З приводу ситуації з розчисткою тротуарів Олександр ЖАЙВОРОНОК, член постійної комісії з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та екології висловив свою точку зору:
- Ще рік тому я на сесії міської ради озвучував питання про необхідність придбання маленького тракторця, - такі вже давно працюють на розчистці тротуарів від снігу в багатьох містах. Тоді мою пропозицію взяли до відома. Я про неї нагадував і протягом року, але вона так і не була втілена в життя. 10 січня мені повідомили, що питання розглядається, треба готуватися до тендеру по закупівлі. Але боюся, щоб не повторилася ситуація з грейдером, на який в минулому році виділялося 400 тисяч гривень, але кошти так і не було освоєно, а техніку не закуплено. А грейдер, до речі, дуже потрібен місту: і в літній час, коли можна було б проводити грейдерування вуличок та провулків, і зараз - на прибиранні снігу.
Висловили своє обурення депутати і з приводу листів, які днями отримали приватні підприємці міста.
Зокрема, у них йдеться про те, що «у разі звернень громадян до Пирятинської міської ради на предмет отримання травм невиробничого характеру тощо, пов’язаної з невиконанням суб’єктом господарювання Правил благоустрою та утримання прилеглих територій, виконком Пирятинської міської ради буде підтримувати позивача (покупця, пересічного громадянина) і надаватиме йому консультативну допомогу по оформленню та поданню позовної заяви до суду про притягнення до відповідальності господарчого суб’єкта шляхом стягнення коштів з винної особи (суб’єкта господарювання) за завдання шкоди майну чи здоров’ю людини». Окрім цього, до листа прикріплено витяг із Правил благоустрою та утримання території міста Пирятин. Серед іншого, там визначено, що «в разі відсутності з будь-якого боку об’єктів і споруд іншої організації встановлюються наступні межі закріпленої для прибирання території: для об’єктів невиробничої сфери – 100 метрів від межі земельної ділянки, наданої в користування, включно до осі вулиці; для будинків приватного сектору – 25 метрів від меж земельної ділянки»… Але в цих листах жителям нашого міста не доведено до відома рішення виконкому міськради від 28.12.2016 року «Про організацію прибирання снігу та боротьби зі сніговими заметами в осінньо-зимовий період в м. Пирятин».
З цього приводу депутати Василь ВОЙПАНЮК (голова постійної комісії з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та екології) та Микола КРИЦЬКИЙ (член постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, транспорту, зв’язку та сфери послуг), які є приватними підприємцями, відзначили, що такими правилами міська влада фактично знімає відповідальність із комунального підприємства за нерозчищені вулиці та тротуари, поклавши ці обов’язки на мешканців міста та приватних підприємців, які працюють на території Пирятина. Але ж всі ці люди наповнюють бюджет, який і фінансує комунальників.
- Платіть ці гроші, які виділяються на КП «Каштан», приватним підприємцям і вони будуть чистити вулиці вчасно. Або ж тоді вимагайте роботу від того, кому ви платите ці гроші, - відзначив В. Войпанюк.
Наостанок депутати запевнили, що на найближчому засіданні постійних комісій будуть ініціювати розгляд питання про відповідність займаним посадам керівництва комунального підприємства «Каштан» та інших посадових осіб, які відповідальні за благоустрій нашого міста.
Тож нам, пирятинцям, залишається чекати, що з того вийде. Хотілося б лише, щоб цей «розбір польотів» дав позитивний результат для громади, щоб ми отримували якісні послуги від комунальників, щоб вулиці стали безпечнішими для руху взимк

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (27.01.2017) | Автор:

Переглядів: 165 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus