Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пирятинщина відзначила 110-ті роковини Василя Ремесла


У п’ятницю, 10 лютого, Пирятинщина відзначила 110 років від дня народження нашого всесвітньовідомого земляка – селекціонера зі світовим ім’ям Василя Ремесла.
Святкові заходи розпочалися з покладання квітів до пам’ятника В. Ремеслу, що поблизу школи №4, продовжилися в центральній районній бібліотеці, де відбувся захід під назвою «Слово про хлібороба». З вітальними словами до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Олег Куча, голова районної ради Сергій Пазюк, міський голова Олексій Рябоконь та один із співавторів видання «Їм крила дала Пирятинщина» Василь Миленко. В урочистостях також взяли участь представники Миронівського інституту пшениці ім. В.М. Ремесла -  старший науковий співробітник лабораторії селекції, кандидат наук, завідуюча аспірантури Галина Володіна та завідувач набором агротехніки, кандидат наук Олександр Дергачов. Вони передали бібліотеці кілька книг про життя та діяльність Василя Ремесла.
Людмила ВОЛИК
Василь Ремесло народився 10 лютого 1907 року в селі Теплівка на Пирятинщині. Початкову освіту здобув у своєму рідному селі – у семирічній трудовій школі. У 1922 році вступив до Лубенської сільськогосподарської профшколи. Після її закінчення в 1924 році був направлений на навчання в Масловський інститут селекції та насінництва імені К. Тімірязєва. 
По закінченні війни та після проходження служби в армії в 1948–1964 роках — заступник директора з наукової частини, а в 1964–1968 рр. — директор Миронівської селекційно-дослідної станції, в 1968–1983 рр. — директор Миронівського науково-дослідного інституту селекції та насінництва пшениці Київської області. Помер 4 вересня 1983 року.
Сорти озимої пшениці, створені особисто і під керівництвом Василя Ремесла, стали значущим фактором підвищення врожайності і валових зборів зерна в колишньому СРСР. Шедевром світової селекції є сорт «Миронівська-808», а всього ним створено і районовано 20 сортів озимої пшениці. В. Ремесло - автор понад 200 наукових праць, в тому числі 5-ти монографій.

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (17.02.2017) | Автор:

Переглядів: 83 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus