Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пирятинський район – один з лідерів залучення позабюджетних коштів у розвиток


26 вересня на Пирятинщині відбувся кластерний семінар з енергоефективності та енергозбереження, використання відновлювальної енергії на об’єктах соціальної сфери та в сільських територіях Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Участь у заході взяли представники кількох сусідніх районів - Оржицького, Лохвицького, Чутівського та міста Миргорода.

Учасників зібрання на гостинній пирятинській землі привітали голова районної ради Сергій Пазюк та в. о. голови райдержадміністрації Ольга Яременко.
«Коли на місцях для вирішення нагальних проблем не вистачає бюджетних коштів, участь у конкурсах проектів – шлях, який дозволяє покращувати життя громад. І цим шляхом Пирятинщина рухається вже протягом тривалого часу. Окрім цього, участь у проектах не лише дозволяє залучити позабюджетні кошти, а й мобілізує громади», - відзначив у вітальному слові С. Пазюк.
У свою чергу координатор обласного підрозділу Проекту Віталіна Старчик відзначила, що Пирятинський район – один з найактивніших в області в плані участі у проектах. Представляючи учасникам семінару презентацію на тему „Енергоефективність та відновлювальні джерела енергії в рамках проекту МРГ“, вона наголосила, що Проект покликаний підняти на вищий рівень обізнаність місцевого населення і органів влади у використанні новітніх технологій для вирішення енергетичних проблем у дружній для довкілля спосіб.
Своїм досвідом з учасниками семінару поділилися очільники кількох сільських громад Пирятинщини, які найактивніше займаються написанням проектів та залученням позабюджетних коштів у розвиток своїх сіл. Величезний досвід у цих питаннях має Давидівський сільський голова Михайло Мельниченко, який до обрання на цю посаду протягом тривалого часу був головою комітету самоврядування у Нових Мартиновичах. Завдяки участі у різноманітних проектах у цьому селі було вирішено чимало питань – створено Центр громади, у сільській школі замінено вікна на металопластикові, частково зроблено мережу вуличного освітлення, закуплено меблі та інвентар для вихованців групи продовженого дня у сільській школі, проведено реконструкцію системи теплопостачання в амбулаторії сімейної медицини та зроблено багато інших добрих справ. Одним же з найбільших досягнень М. Мельниченко відзначив активізацію членів сільської громади, яка, завдяки участі у покращенні умов життя у селі, в тому числі й фінансовій, стала активною – своїми руками жителі села зробили церкву, бібліотеку, музей. І на досягнутому в Нових Мартиновичах, напевно, не зупиняться.
Було що розповісти і Малютинському сільському голові Юрію Вірченку, завдяки активній позиції якого фактично повністю було вирішено складну проблему – водопостачання у населеному пункті, створено місце для відпочинку та проведення зібрань жителів села – Центр громади, частково відновлено вуличне освітлення.
Представник ГО «Кручанське віче» Віктор Дворник розповів про те, які проблеми вдалося вирішити у Великій Кручі, завдяки участі громади у проектах, - провести ремонт сільського Будинку культури, утеплити будівлю та частково замінити вікна у сільській школі.
Доповіли на зібранні про стан реалізації Проекту ЄС/ПРООН на території своїх районів і координатори Лохвицького та Оржицького районних ресурсних центрів. Окрім цього, учасники семінару відвідали Нові Мартиновичі, де на власні очі побачили, що зроблено в селі. У супроводі Давидівського сільського голови Михайла Мельниченка гості оглянули приміщення сільської амбулаторії сімейної медицини, де в рамках Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ фаза» реконструйовано систему опалення та частково замінено дверні блоки. Реалізація даного проекту надала суттєвий економічний ефект – 20000 гривень на місяць, при цьому температурний режим у закладі значно підвищився. 
Завершився семінар відвідинами Новомартиновицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, де було проведено інтерактивну гру та конкурс учнівських малюнків на тему енергозбереження. Переможцям та учасникам змагань вручено оригінальний торт та подарунки від Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Керівництво району та громадськість щиро вдячні Проекту ЄС/ПРООН за підтримку чотирьох мікропроектів Пирятинщини і сподіваються на продовження реалізації місцевих ініціатив.
Людмила ВОЛИК
Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (29.09.2016) | Автор:

Переглядів: 105 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus