Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Про нововведення у призначенні субсидії


З настанням опалювального періоду жителі міста та району почали звертатися до управління соціального захисту населення РДА, щоб отримати або ж продовжити субсидію.
У призначенні субсидії на цьогорічний опалювальний сезон відбулися деякі зміни. Про ці нововведення розповів начальник управління соціального захисту населення Володимир ГУДЗЬ.
- Володимире Володимировичу, скільки сімей вже звернулися за оформленням субсидії?
- На сьогодні від жителів району надійшло близько 10-ти тисяч звернень з приводу оформлення субсидій. Шість тисяч з них вже опрацьовано. Крім цього, щодня подаються нові заяви. Для того, щоб не було ажіотажу, всім, хто перебував на субсидії, але ще не отримав повідомлення про її призначення, потрібно платити якусь частку коштів та зазначати показники, щоб платежі проходили через підприємство-надавача послуг, оскільки субсидія буде призначена з жовтня.
- Які зміни відбулися у призначенні субсидії?
-У квітні прийнято постанову Кабінету №319, відповідно до якої внесено зміни до порядку призначення субсидій. Зокрема, змінено терміни розрахунку: з 1 травня по 30 вересня – неопалювальний сезон, з 1 жовтня до 30 квітня – опалювальний. Попередньою постановою було визначено, що кошти, які були зекономлені, залишаються й на наступні опалювальні періоди. Відтепер, відповідно до постанови №319, залишають тільки кошти в еквіваленті 100 м3 газу або 150 кіловат електроенергії (хто опалює приміщення електроенергією), решта суми повертається до держбюджету, що й було зроблено у вересні цього року. Цією ж постановою скасовується принцип автоматичного перерахування субсидії для орендарів і тих, хто отримує субсидію на скраплений газ та тверде паливо. Також, хто подавав заяку на субсидію, але не отримав її на минулий опалювальний сезон, можна знову звернутися за її призначенням.
- Чи змінився розмір ліміту по доходах та за який період вони будуть братися?
- Відтепер усі доходи будуть братися за попередній календарний рік, як в пенсіонерів, так і в працюючих. Також збільшився умовний розмір доходу. У працездатних громадян, які не працюють, буде рахуватися два прожиткових мінімуми. Для приватних підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, ліміт по доходах також збільшився. Для першої групи – 2 прожиткових мінімуми, другої – 3, для третьої – 4. Для тих громадян, які отримують стипендію та соціальні виплати, враховуються фактичні розміри доходу. Не враховують при призначенні субсидії також наступні доходи: адресна допомога для внутрішньо-переміщених осіб, державна допомога на дітей та дітей-сиріт, виплати по соціальному страхуванню. Крім цього, за новими правилами, громадянин може користуватися або пільгами, або ж субсидією. Якщо в складі сім’ї є особа, яка призвана на строкову службу в ЗСУ, в дохід береться половина прожиткового мінімуму. Для тих, хто бере участь в бойових діях, не враховуються доходи, одержані в період участі в АТО.
- А якщо особа працювала в минулому році, а в цьому році вже вийшла на пенсію?
- Деякі зміни відбулися також після прийняття постанови Кабінету Міністрів України №635. Пенсіонери, які працювали в попередньому році й у цьому році вже не працюють, мають право (якщо в них немає інших доходів) подати нову заяву, де буде братися дохід тільки за попередній місяць.
- Як змінилися норми споживання?
- З 1 травня норми споживання зменшилися з 7 до 5,5 м3 на квадратний метр. Але для Полтавської області застосовується коригувальний коефіцієнт 1,073 для одно- і двоповерхових будинків та коефіцієнт 0,646 - для триповерхових і більше. За цим коефіцієнтом і нараховуються куби на квадратний метр окремого домогосподарства. Соціальна норма залишилася на попередньому рівні – 13,65 м3 і 35,22 м3 на домогосподарство. Також зменшено ліміти на газову плиту та газовий водонагрівач з - 9 до 7 м3 .
- Чи можна оформити субсидію лише на декілька місяців?
- Субсидія призначається на опалювальний період. Якщо особа звернеться в листопаді, субсидія буде призначена з жовтня. Якщо в грудні, то вже буде призначено з місяця звернення. Також від субсидії можна відмовитися, написавши заяву.
- Чи є сенс людям економити, якщо є субсидія?
- Якщо громадяни зекономили на комунальних послугах, то в подальшому ці кошти підуть в рахунок обов’язкового платежу. Наприклад, якщо ліміт газу становить 300 м3 й обов’язковий платіж 200 гривень (субсидія зараховує кошти по стовідсотковому використанню), а особа використала тільки 100 м3, то абонент може звіритися з підприємством, яке надає послуги, та скористатися зекономленими коштами. Але потрібно пам’ятати, що в наступний опалювальний період вони не переходять.
Розмову вела Світлана ДОВГЕНКО. Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (27.10.2016) | Автор:

Переглядів: 72 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 1.0/1 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus