Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Про роботу сільських шкіл та закладів охорони здоров’я…


Говорили на засіданні координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, яке відбулося 23 січня. Питання порядку денного обговорювали активно та дискусійно.
На початку зібрання голова районної ради Сергій Пазюк назвав суми перехідних залишків, які мають районний та сільські бюджети на початок 2018 року. Цифри наступні: Березоворудський сільський бюджет – 964 тис. грн., Білоцерківський – 898 тис. грн., Великокручанський – 1,141 млн грн., Вікторійський – 968 тис. грн., Грабарівський – 360 тис. грн., Давидівський – 520 тис. грн., Дейманівський – 522 тис. грн., Каплинцівський – 549 тис. грн., Малютинський – 438 тис грн., Сасинівський – 1,473 млн грн., Смотриківський – 425 тис. грн., Теплівський – 314 тис. грн., Харківецький – 965 тис. грн., районний бюджет – 2 млн 28 тис. грн. Озвучивши вищеназвані цифри, С. Пазюк відзначив, що ці кошти органи місцевого самоврядування Пирятинщини мають використати перш за все на забезпечення галузей, фінансування яких входять до їх повноважень, – освіта, медицина, культура, заробітні плати їх працівників, зокрема техперсоналу, та забезпечення енергоносіїв. Решта ж потреб фінансуватиметься за умови наявності коштів. Окрім цього, керівник району відзначив, що минулий рік був успішним для більшості сільських рад, у селах вдалося досягти багатьох позитивних зрушень і побажав очільникам сільських громад продовжувати активну роботу й цього року.
Кілька питань порядку денного координаційної ради стосувалися функціонування шкіл району. Зокрема, на засіданні розглянули питання організації харчування учнів сільських шкіл у поточному році. Загалом вартість харчування у сільських школах зараз становить: 12 грн. - для учнів молодшої школи та 14 – для середньої та старшої. Безкоштовно харчуються учні 1-4 класів та діти пільгових категорій з 5-11 класів. Загальна потреба для забезпечення безкоштовними обідами вищеназваних категорій дітей – 1 мільйон 28 грн. на рік – саме таку цифру оприлюднив начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Володимир Романенко, і кошти на ці цілі вже традиційно виділяють районна та сільські ради спільно. Наразі 200 тис. грн. районна рада вже виділила, обсяги необхідних коштів було доведено до кожної сільської ради.
Активно та довго обговорювали члени координаційної ради ще одне питання, що стосується функціонування сільських закладів освіти, – оплату праці техперсоналу шкіл, яка має здійснюватися за кошти місцевих бюджетів. Частину коштів на потребу райрада вже виділила, є сподівання на отримання певних сум з бюджетів вищого рівня. «Ми просимо у сільських рад виділяти 30% від потреби на оплату праці техперсоналу», - наголосив С. Пазюк. Частина сільських голів висловила побоювання, що депутати сільських рад «не пропустять» цього питання на сесіях, не захочуть виділяти кошти, адже штати техперсоналу в школах – великі і потрібно їх оптимізовувати. У контексті цього прозвучала пропозиція заступника голови райдержадміністрації Ольги Яременко – провести спільну роботу сільським головам, директорам шкіл, із залученням фахівців відділу освіти РДА, аби напрацьовані штатні розписи були оптимальними, і вже з цими пропозиціями виходити на сесію. Смотриківський сільський голова Валерій Марченко запропонував ввести техпрацівників у штат сільського комунального підприємства, з яким і укладати договір про співпрацю.
Окрім цього, на засіданні координаційної ради було розглянуто питання про забезпечення сільського населення медичними послугами. Детальну інформацію про перші кроки реформування первинної ланки меддопомоги та функціонування закладів у контексті цього надала головний лікар ЦПМД Ірина Дядькова. Зокрема, вона відзначила, що перехідний етап реформування триватиме до 1 липня поточного року. Одним з першочергових завдань цього періоду є повна комп’ютеризація закладів. Більшість сільських рад вже придбали комплекти необхідної оргтехніки, ті, хто не придбав, - обіцяють вирішити питання найближчим часом. Ще один важливий напрямок роботи у перехідний період – підписання договору з сімейним лікарем та лікарем-педіатром. Всього у закладах первинної ланки меддопомоги працює 6 сімейних лікарів (2 – у селах, 4 – у місті) та 3 педіатри. Основне ж навантаження з медичного обслуговування населення у сільських населених пунктах і після реформування ляже на середній медперсонал.
Створення на базі районного Будинку культури комунального підприємства – ще одне питання, розглянуте на координаційній раді. Сергій Пазюк відзначив, що на даний час розробляється статут майбутнього підприємства і питання про його створення та затвердження статуту будуть розглянуті на черговій сесії райради.
Також на зібранні було заслухано та обговорено питання про забезпечення пільгових категорій населення району послугами, передбаченими чинним законодавством, проінформував з якого начальник управління соціального захисту населення РДА Володимир Гудзь. Зокрема, мова йшла про необхідність і цього року виділення коштів на забезпечення пільгових категорій населення телефонним зв’язком та відшкодування коштів за перевезення пільговиків «Укрзалізниці».
Вів засідання голова районної ради Сергій Пазюк.
Людмила ВОЛИК.
Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (26.01.2018) | Автор:

Переглядів: 91 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus