Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Продавати за безцінь землю не варто…

14 вересня у заступника голови райдержадміністрації Владислава Гуленка відбувся брифінг для журналістів з приводу появи у районі агрофірм, які хочуть скупити в селян землю.
В. Гуленко повідомив, що минулого тижня по селах району, зокрема в Теплівці, Смотриках, Малютинцях та Крячківці, почали з’являтися заманливі пропозиції від агрофірм, які пропонують людям продати свої паї за певну суму коштів.
- Райдержадміністрацією було проаналізовано дані пропозиції й ми вирішили роз’яснити людям, що саме їм пропонують і наскільки це вигідно буде для власників паїв, - зазначив В. Гуленко й дав відповіді на запитання, які йому поставили журналісти.
- Владиславе Вікторовичу, чи відомі факти подібних пропозицій в інших районах?
- Ці пропозиції зафіксовані по всій Україні. Дана компанія пропонує всім подібні умови.
- На яких умовах вони пропоную орендувати та купити землю в селян?
- Договори під 8% на 10 років та викуп землі на 49 років за 21,5 тисячі гривень за гектар. Фактично власник отримує за середній пай в 5 гектарів 100 тисяч гривень. І потім протягом 49 років людина коштів отримувати не буде. Тобто, для селян це не вигідно. За тими умовами, які пропонують сьогодні місцеві сільгоспвиробники, власник землі отримає ці кошти за 3-4 роки оренди. Також Міністерством аграрної політики зараз поданий у Верховну Раду законопроект, який передбачає продаж прав оренди. Тобто, людина, яка має пай в 5 гектарів, продає право оренди, наприклад, на 20 років, за ті ж самі 100 тисяч гривень. Власник паю продає тільки право оренди й щорічно отримує відсоток за оренду, який при збільшенні нормативної оцінки землі буде щорічно збільшуватися. Дані агрохолдинги зараз намагаються викупити землю в селян за безцінь.
- Який відсоток сьогодні сплачують власникам паїв і чи буде він збільшуватися наступного року?
- В цьому році більшість місцевих товаровиробників виплатять селянам 8%. На наступний рік, наскільки мені відомо, будуть укладатися договори під 9%. На мою думку, з кожним роком буде підвищуватися вартість землі й зростатиме відсоток. Й через три-чотири роки людина за пай буде отримувати 40-50 тисяч гривень на рік.
- Що порадите власникам паїв, які проживають на території Пирятинського району?
- Виважено підходити до укладення договорів, аналізувати всі пункти, консультуватися з юристами і зважувати на те, що наші місцеві товаровиробники платять податки в місцеві бюджети, займаються соціальною інфраструктурою села і намагаються всіляко підтримувати ті села, де вони пахають землю, чого не можна сказати про ті компанії, які зареєстровані в інших областях. Для того, щоб села нашого району були заможними, як один з варіантів ми пропонуємо створення невеличких кооперативів, коли селяни самі об’єднують 4-5 своїх паїв. Зараз на це направлена значна державна підтримка й у наступному році, за ініціативи Міністерства агропромислового комплексу, підтримка буде збільшена. Об’єднавшись, селяни отримуватимуть набагато більший прибуток, аніж вони отримують зараз за оренду.
- Озвучте, будь ласка, яку суму пропонують за 1 гектар землі в Україні й скільки вона, наприклад, коштує в сусідній Польщі?
- Вартість одного гектара в середньому в Україні складає близько 1 тисячі євро, а в Польщі ця вартість становить близько 18 тисяч євро.
Світлана ДОВГЕНКО

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (23.09.2016) | Автор:

Переглядів: 92 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus