Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Районна газета бере свій початок з середини 1917 року


Газети у невеликій кількості надходили у Пирятинський повіт ще в позаминулому сторіччі. Переважно – для дворян, священиків та чиновників.
Через Пирятин пролягав шлях більшовицької «Іскри», інших друкованих видань того часу. Місцева преса бере свій початок з середини 1917 року. В липні тут двічі-тричі на тиждень виходила газета «Вісті Пирятинської Ради робітничих, солдатських і селянських депутатів» (1917-1922 роки). На її сторінках висвітлювалися діяльність та завдання місцевих партійних організацій, рад робітничих, солдатських і селянських депутатів, професійних спілок, спрямовувалися зусилля громадян на зміцнення позицій нової влади.
Переважно російською мовою видавалися: з 1917 року – «Известия», 1920-го – «Вісті-Известия», 1922-го – «Вісті». Згодом газета називається «Незаможник» (1922-1930 рр.) – орган Пирятинського повіткому і повітпарткому, до утворення району. Вона націлювала пирятинців на подолання розрухи, відбудову зруйнованого народного господарства, здійснення нової економічної політики. Потім газета видається під новою назвою «Колективізоване село» (1930-1941 рр.) як орган райкому КП(б)У і районної ради депутатів трудящих. Сам заголовок видання засвідчує головні напрямки роботи районної газети.
На фронти Великої Вітчизняної війни з колективу редакції пішли поет Іван Прокопенко, журналісти Іван Грицай, Олександр Шефнер, Василь Овчаренко, Микола Захожий, Олександр Макаренко, Борис Селецький, Андрій Деркач, Леонід Ропський, у партизани – С. Черненко. В редакції є стенд з фотографіями та іменами цих журналістів. За тимчасового господарювання німецько-фашистських загарбників у Пирятині виходила газета окупаційної влади «Рідна нива». Після визволення району від німецько-фашистських загарбників колектив редакції та друкарні налагодив пошкоджену друкарську техніку, перебрав понад тонну різних шрифтів, і з 7 листопада 1943 року видрукував у світ перший номер газети «Зоря комуни» (1943-1944 рр.), яка розповідала про злодіяння гітлерівців на окупованій землі, допомогу фронту, відбудову зруйнованого народного господарства.
Згодом газета має назву «Вільна праця» (1944-1962 рр.) і виходить як орган райкому КП(б) України і районної ради депутатів трудящих. Її основна тематика – заліковування, нанесених війною, ран і дострокове виконання планів повоєнних п’ятирічок. З 1 травня 1962 року під новою назвою «Шляхом Ілліча» газета виходила як орган Полтавського обкому КП України та обласної ради народних депутатів по Пирятинському територіальному колгоспно-радгоспному управлінню. А з 1963 року «Шляхом Ілліча» - орган Пирятинського райкому Компартії України і районної Ради народних депутатів. Починаючи з вересня 1991 року, в районі видається газета «Пирятинські вісті», співзасновниками якої донині були райдержадміністрація, районна і міська ради, трудовий колектив редакції. Здібними журналістами зарекомендували себе О. Стрик, І. Кацалап, М. Ганич, В. Вовк, О. Рєзнік, М. Сабельников. Редакторами районного часопису в різні часи працювали С. Черненко, О. Шефнер, В. Луценко, М. Белих, Г. Давиденко, Г. Куліш, Г. Бажан, М. Мельниченко, Д. Бородавка, В. Булишева, Г. Синяк.
За матеріалами книги «Пирятинщина»

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (13.01.2017) | Автор:

Переглядів: 103 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus