Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сергій Пазюк: реформи мають покращувати життя людей, а не навпаки…

Початок 2017 року на Пирятинщину приніс багато змін: районна лікарня увійшла до складу Лубенського госпітального округу, вже зараз частина медпрацівників залишилася без роботи. Не радує ситуація і з управлянням Пенсійного фонду, яке приєднали до Гребінківського. На черзі – реформи в галузі освіти, до яких більшість з нас ставиться насторожено.
У п’ятницю, 20 січня, відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.
Найтриваліша дискусія присутніх на зібранні виникла в ході обговорення першого питання – про перспективи утворення опорних шкіл та їх філій у районі. За інформацією начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА Володимира Романенка, нині серед сільських шкіл району у найкращому стані – і за рівнем навчально-матеріальної бази, і за забезпеченням кадрами, і за якістю знань учнів, перебуває Березоворудська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. На другому місці за цими показниками – Новомартиновицька, на третьому – Теплівська школи. Пропозиції стосовно створення опорних шкіл, які надає відділ освіти, такі: Великокручанський округ у складі Великокручанської та Повстинської шкіл, Березоворудський або Вікторійський (Березоворудська, Вікторійська школи, Крячківський НВК), Новомартиновицький (Новомартиновицька, Сасинівська, Давидівська школи), Теплівський (Теплівська, Смотриківська Малютинська школи), Вишневецький (Вишневецька та Дейманівська школи). Цей варіант не є остаточним і рішення про створення округів та опорних шкіл, які будуть у них визначені, прийматиметься пізніше.
В ході обговорення питання голова районної ради Сергій Пазюк відзначив, що основним критерієм визначення того, яка школа має стати опорною, повинна бути саме якість надаваних знань, якість освіти, яку отримує дитина, навчаючись у цьому закладі. Тому процес створення опорних шкіл, які планується створити на базі існуючих закладів, викликає більше запитань, ніж відповідей, адже наразі не зовсім зрозуміло, за рахунок чого буде істотно підвищено саме якість освіти, адже діти вчитимуться за тими ж програмами, по тих же підручниках, вчитимуть їх ті ж педагоги… Окрім цього, за словами С. Пазюка, існує великий сумнів і з приводу того, що опорні школи отримають обіцяні зараз величезні суми коштів на розвиток саме навчально-матеріальної бази.
Під час обговорення питання заступник голови районної ради Олексій Гусак озвучив сільським головам пропозицію керівництва райради, яка полягає у забезпеченні безкоштовними сніданками учнів початкових класів усіх навчальних закладів району. За умови співфінансування районного бюджету, який готовий виділити 50% від потреби, та бюджетів сільських рад можливо зробити цю добру та важливу справу. Всі сільські голови, присутні на зібранні, висловили готовність піти на такий крок. Тому вже найближчим часом на розгляд сесій районної та сільських рад буде винесено відповідні програми для виділення необхідних коштів. Окрім учнів молодших класів безоплатним харчуванням планується охопити і дітей пільгових категорій.
Далі члени Координаційної ради обговорили питання щодо стану обслуговування сільського населення району територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг). У ході розгляду питання голова районної ради С. Пазюк поцікавився у кожного з сільських голів тим, чи задоволені жителі їх сіл тими послугами, які їм надають соціальні робітники. Приємно, що жодних нарікань на адресу працівників терцентру не прозвучало.
Крім того, в ході проведення засідання очільників сільських громад було ознайомлено з розпорядженням голови районної ради про оголошення районного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, який цього року на Пирятинщині проводиметься вдруге. Зокрема, начальник відділу розвитку, співробітництва та з загальних питань апарату райради Наталія Скорик проінформувала, що на даний час триває прийом документів від сільських рад, які хочуть взяти участь у конкурсі. Останній термін подання документів – 6 березня. Кожна сільська рада має право подати на розгляд конкурсної комісії не більше 2-х проектів. Загалом, умови конкурсу залишаються фактично такими ж, як і торік.
Також під час зібрання розглянуто звернення депутатів Полтавської обласної ради до сільських, селищних, міських голів та голів районних рад області з питання використання коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.
Людмила ВОЛИК.
Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (03.02.2017) | Автор:

Переглядів: 87 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus