Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Що обурило членів бюджетної комісії міської ради?


22 березня відбулося засідання комісії міської ради з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку та підприємництва. Окрім обговорення проектів рішень, які готуються до сесії міськради, обговорили й питання благоустрою міста.
Увагу депутатів привернула інформація активістів, викладена у соціальних мережах, про те, що комунальники явно не справляються з прибиранням міських вулиць від сміття. Прокоментувати ситуацію попросили директора КП «Каштан» Віталія Скочка. Він пояснив, що з настанням тепла містяни активно почали прибирати власні подвір’я та прилеглі території. Рослинні рештки, які мають вивозитися за окрему плату, громадяни складують обабіч дороги або звалюють величезними купами біля сміттєвих контейнерів. Протягом 5-ти попередніх днів комунальниками проводилася ліквідація такого сміття по вулицях Європейській, Завокзальній, Зоряній, Кулініча, Січових Стрільців, Урожайній, Ярмарковій. Вивезено близько 40 причепів сміття. До того ж, здійснювався вивіз ТВП за звичними міськими маршрутами. В березні платну послугу вивозу рослинних решток замовила лише одна людина. Хоча в ЗМІ оприлюднювалася інформація про те, що сміття, відмінне від ТВП, тобто сухе листя, обрізане гілля тощо, вивозиться КП «Каштан» за окремим тарифом. Депутати міської ради рекомендували посилити інформаційну роботу, а також на період двомісячника чистоти залучити до громадських робіт якомога більше осіб.
Обговорили також пропозицію участі шкіл міської ради в проекті сортування сміття, запропонованому громадською організацією «Жіночі ініціативи». Депутат міської ради Раїса Андрейщук зауважила, що реалізація такого проекту сприятиме вихованню культури правильного поводження з твердими побутовими відходами, адже передбачає сортування та утилізацію скляних та ПЕТ-пляшок. Тому попросила начальника відділу освіти міської ради Миколу Василенка через два тижні відзвітувати про початок реалізації інформативно-навчальної частини проекту на засіданні постійної комісії міської ради з питань освіти, молоді, культури, фізичної культури, охорони здоров’я та соціального захисту.
Щодо питань порядку денного, то члени комісії погодили проекти рішень, що стосувалися змін до рішень міської ради про встановлення податків, зокрема, єдиного податку, транспортного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Причиною внесення змін стала технічна помилка, яка була виявлена після консультації з фіскальною службою.
Також погодили проект рішення про затвердження без фінансування Програми взаємодії з НПП «Пирятинський» для здійснення природоохоронних заходів, що сприяють охороні та збереженню територій та об’єктів природно-заповідного фонду на території Пирятинської ОТГ на 2017 рік. До питання фінансування заходів програми вирішили повернутися після детального вивчення.
Питання про внесення змін до бюджету міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік заслухали, але не голосували – перенесли на друге засідання «бюджетної» комісії, яке відбулося 28 березня. Причину озвучив голова комісії Владислав Йощенко. В нього виникло кілька значних зауважень до роботи спеціалістів структурних підрозділів міської ради. Зокрема, за його словами, проект рішення питання №64 порядку денного сесії міськради від 3 березня 2017 року, розданий на руки депутатам та проголосований, відрізняється від варіанту, опублікованого на сайті та запропонованого на підпис йому як голові комісії. Мова йде про розподіл 17,9 млн. грн. вільного залишку бюджету міськради. Загальна сума залишилася незмінною. А от суми за окремими видатками відрізняються. Невже зміни вносилися в рішення вже проголосоване депутатами? За словами начальника фінансового управління міської ради Світлани Кеди, рішення, прийняте депутатами, відповідає тому документу, який підписав голова міської ради і яке вступило в дію. І звинувачення голови комісії безпідставні.
Під час другого засідання комісії це питання знову обговорювали. В ході дискусії В. Йощенко озвучив ще одне зауваження, воно стосувалося термінів оприлюднення, які були не витримані міською радою, – затримка оприлюднення складає 9 діб. Ситуацію пояснила секретар міської ради Тетяна Чайка, вона зауважила, що порядок денний 20-ї сесії міської ради VII скликання складався з 72 питань, перерва між двома засіданнями всього два дні, під час яких працівники міськради і оприлюднювали рішення першого пленарного засідання, і готували проекти рішень до другого. У зв’язку з величезним навантаженням, фізично неможливо було опрацювати усі прийняті рішення у 5-денний термін, відведений законодавством. Та найбурхливіше обговорення викликав проект рішення, за яким із загального фонду на спеціальний пропонується передати 21 392 грн. на комплект меблів для лінгафонного кабінету та 43 884 грн. на комплект меблів для НКК (навчально-комп’ютерного комплексу) опорної школи. Справа в тому, що кошти за ці меблі міською радою вже сплачено 22 березня. У депутатів виникло питання: що є причиною такої непослідовності? Ситуацію пояснила начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності Ірина Цюра. За її словами, дане заміщення дефіциту коштів, по якому проводились видатки, не є порушенням законодавства. Видатки планувалося провести із загального фонду та закупити меблі поштучно, як цього вимагають норми проведення закупівель із загального фонду, і за це проголосували депутати. Але в ході консультацій із вузькопрофільними спеціалістами виявилося, що доцільніше придбати меблі комплектом, а для цього необхідно користуватися коштами спеціального фонду. Тому розпорядником коштів було прийнято рішення використати наявні кошти спеціального фонду та проплатити переможцю тендеру необхідну суму. Тепер же депутатам запропоновано замістити використані кошти такою ж сумою із загального фонду, адже використані кошти передбачалися для інших видатків. Депутати були, м’яко кажучи, обурені такими діями, адже, на їх думку, про прийняття подібних рішень міська рада повинна, принаймні, повідомляти депутатів, а в ідеальному варіанті – радитися. Тому запропонований проект рішення був без голосування відправлений на розгляд спільного засідання освітянської та бюджетної комісій міської ради. На розгляд цих же комісій відправили і пропозицію ЦРЛ щодо розширення цільового використання коштів в сумі 900,0 тис. грн., які міськрада виділила закладу на фінансування заробітної плати та енергоносіїв, ще й поточними видатками.
Єдиний проект рішення, який депутати погодили, – внесення змін до рішення про преміювання міського голови та його заступників. Депутати вирішили змінити термін затвердження відсотка преміювання з усього періоду повноважень на щорічне.
Олена КОЛІНЬКО. Фото автора

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (30.03.2017) | Автор:

Переглядів: 100 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus