Передплата на "Пирятинські вісті" продовжується!
 
Пошук по сайту

Меню

Останні новини

Коментарі

Товарищи, обратите внимание на номер, по которому вы звоните. Я обычный заинтере...

Вкажіть, будь-ласка, відповідно до яких Правил благоустрою (номер, дата) і яку д...

Есть у каждой женщины
Памятная дата —
В этот день ты сыну
Ж...

можно детали? Если удобно обратитесь по номеру 0662364128

Уважаемые, коммунальщики! У Вас будни, а нам каждый день праздник! Употребляя в ...

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Що робити із зіпсованим ртутним термометром


До редакції «Пирятинських вістей» звернувся читач із запитанням: де в Пирятині можна утилізувати зіпсований ртутний термометр, що робити і до кого звернутися, якщо він розбився?
Це питання ми переадресували головному фахівцеві Пирятинського РС ДСНС України в Полтавській області Василю Яремичу:
- Якщо громадянин хоче утилізувати непридатний ртутний термометр, ртуть у якому просто розшарувалася, не витекла назовні, - необхідно принести його до нашої пожежної частини по вул. Архітектора Хітріна, 56. Для подальшої утилізації ми передаємо небезпечні речовини до Головного управління ДСНС в Полтавській області. Якщо ж термометр розбився, - ртуть треба зібрати, керуючись відповідною інструкцією. Якщо ви виявили ртуть або схожу речовину у великій кількості, - негайно телефонуйте за номером «101».

Дії населення при розливі ртуті
у приміщенні
Якщо в приміщенні розбито ртутний градусник: виведіть з приміщення всіх людей; відчиніть навстіж усі вікна у приміщенні; максимально ізолюйте від людей забруднене приміщення, щільно зачиніть всі двері; захистіть органи дихання вологою марлевою пов’язкою або респіратором; негайно починайте збирати ртуть: збирайте спринцівкою великі кульки і відразу скидайте їх у скляну банку з розчином (2 г перманганату калію на 1 літр води), більш дрібні кульки збирайте щіточкою на папір і теж скидайте в банку, банку щільно закрийте кришкою, використання пилососа для збирання ртуті – забороняється; вимийте забруднені місця мильно-содовим розчином (400 грамів мила і 500 грамів кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчином перманганату калію (20 грамів на 10 літрів води); зачиніть приміщення після обробки так, щоб не було сполучення з іншими приміщеннями, і провітрюйте протягом трьох діб; утримуйте в приміщенні, по можливості, температуру не вище 18-20 С; якщо ви наступили на ртуть, вичистіть та промийте міцним, майже чорним, розчином марганцівки підошви взуття.
Якщо ртуті розлито більше, ніж у градуснику: зберігайте спокій, уникайте паніки; виведіть з приміщення всіх людей, надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку – вони підлягають евакуації в першу чергу; захистіть органи дихання вологою марлевою пов’язкою або респіратором; відчиніть навстіж усі вікна; ізолюйте максимально забруднене приміщення, щільно зачиніть всі двері; швидко зберіть документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі; вимкніть електрику та газ, загасіть вогонь у грубах перед виходом з будинку; негайно викликайте фахівців через місцевий державний орган з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.
Боротьба з великою кількістю ртуті та її парів дуже складна. Хіміки називають її демеркуризацією. Ні в якому разі не намагайтеся проводити її самостійно, адже для цього необхідно використовувати спеціальні хімічні реагенти.

Джерело:

Поділитися:

Категорія: Пирятинські вісті | Додав: Ред (23.03.2017) | Автор:

Переглядів: 49 | Коментарі: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Розробка дизайна — СтудіяWebus